Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyakutya ideális életkora?

Anyakutya ideális életkora?

Figyelt kérdés
Kutyavásárlás előtt állunk. Már nézegetem a tenyésztőket és a lehetséges párosításokat. A szuka alsó korhatárával tisztában vagyok, de mi a felső, ami még ideális? Milyen idős legyen a szuka? A kanoknál is van ideális kor?

2017. jan. 14. 07:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom halál biztosra de én úgy tudom hogy a felső korhatár 7 év. Az ideális pedig 2-6 év között. De nem tudom biztosra
2017. jan. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
2-6, ha valamiért nagyon értékes a szuka vagy különleges akkor esetleg még 7-8 éves korban megenged egy almot a fajtaklub.
2017. jan. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2%
Te most konkrétan szaporításra készülsz ennyi tudással? Szakkönyvekben le van írva minden. Nem hiszem, hogy úgy kell kutyát tenyészteni, hogy itt kérdezősködsz.
2017. jan. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Valóban érdekes kérdés, de oda van írva, hogy kutyavásárlás miatt érdeklődik. :)
2017. jan. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3-as, venni akarok, nem szaporítani. Tanulj meg olvasni.

Köszönöm az értelmes válaszokat. Ezek szerint a 6 nem túl sok, bár én annak gondoltam.

2017. jan. 14. 10:18
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom, egyeseknek már annyira bevésődött ez a szaporítózás (gyakorlatilag csak ezért járnak ide, kel, az egójuknak), hogy már a kérdést se olvassák el, csak ösztönből nyomják :)


Egyébként én is úgy tudom, hogy 2-6 év.

2017. jan. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*kell
2017. jan. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kistestű kutyáknál az alsó korhatár lemehet 18 hónapra?
2017. jan. 14. 13:42
 9/9 anonim ***** válasza:

6 éves kor nem sok. Átlagban egy tenyésztő 2-4 almot hoz le egy szukától, másfél-két év kihagyásokkal. A 6 éves kutya még egy fiatal, érett, pont ereje teljében lévő kutya, sportkutyák kb. ebben az életkorban szoktak a legjobban teljesíteni.

Az átlag valóban ez a 2-3 éves kortól 6-7 éves korig, de sok minden múlik a kutya egészségén is. Ismerek tenyésztőt, aki a 9 éves kutyájától hozta le a harmadik almot, állatorvosi felügyelet mellett persze, mert a kutya olyan jó fizikai és mentális állapotban volt, hogy nem volt plusz kockázata. Én sem értettem ezt, de ismertem, láttam a kutyát, valóban nem viselte meg őt ez az egész.

2017. jan. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!