Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya sétálhat maga a faluban?

Kutya sétálhat maga a faluban?

Figyelt kérdés
lusta vagyok vele kimenni és az utcában elég sok az önsétáltó /kóbor/ eb. sok a zöld terület és nem sok az autó
2010. jan. 5. 19:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%
első leszel akit megbüntetnek
2010. jan. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
11%
Nekem két boxerem van és minden nap ki engedem őket! A kutyákkal nem veszekszenek embere rá se néznek, csak a macskák sinlik meg,de még őket se érte atrocitás:D
2010. jan. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%
ha ugyis lusta vagy törödni vele, nem mindegy mi történik vele az utcán?
2010. jan. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Remélem csak provokáció ez a kérdés. Természetesen semmilyen kutya nem sétálhat önmagában gazdi és póráz nélkül. Az önkormányzatok nagy része még azt is bünteti, ha a gazdi póráz nélkül viszi. Ha nincs ott a gazdi, akkor bárki telefonál a helyi sintértelepre, azonnal jön érte a sintérkocsi és viszik az ebet. Minden embernek szíve-joga félni a kutyáktól, bárki aggódhat a kutya épsége miatt (hisz bármikor elütheti egy autó vagy bánthatják is őt akár emberek, akár más kutyák) és ezért hívhatja a sintért. Ilyen esetben a gazdinak fizetnie kell a kutyáért, van ahol nem is keveset. Az Állatvédelmi Törvényben benne van, hogy a gazda vigyáz az állata testi épségére is, tehát a jegyző is büntethet az önsétáltató kutyáért. A lényeg viszont az, ha szereted a kutyádat, akkor megóvod és minimum annyit foglalkozol vele, ami napi 1-2 séta.
2010. jan. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%

Kedves második, csak gratulálni tudok hozzá, remélem jól megbüntetnek majd, és fizethetsz!

Az csak egy dolog hogy nem bántanak senkit,de lehet hogy valaki fél tőle.Ha kisebb kutya lenne, akkor talán.. De két boxert? Nagy az Isten állatkertje.

A kérdezőnek pedig annyi hogy keljél fel, mert talán azért van kutyád hogy foglalkozz vele... Ha pedig végképp nem megy, csak akkor engedd ki ha kisebb fajtáról van szó.

2010. jan. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj,de nagyon felelőtlen vagy.Eddig nem történt baj,baleset,ám ez nem garancia arra,hoy nem is lesz.

Minden anyagi és egyéb kárért a kutya "gazdája" (nekem az ilyen nem gazda,azért tettem idézőjelbe)a felelős.Lehet,hogy nem sok az autó,de egy is elég lehet a tragédiához.

Nem egyszer történt súlyos,legutóbb két alálos áldozattal járó baleset azért,mert szabadon lévő kutya kiszaladt az autó elé,a vezető félrerántotta a kormányt,és megvolt a baj.Ha ne adja Isten a kutyád miatt történik ilyen,börtönbe is kerülhetsz(ha kiskorú vagy,akkor a szüleid).

Arról nem beszélve,hogy az ilyen kontrollálatlanul elengedtt kutyák bizoy szaporodnak is,mit tesztek a kölykökkel?Ha kan a kutyád,ugyanúgy felelős vagy a kölykök megszületéséért.

Ha lusta vagy kimenni,minek egyáltalán kutya?

2010. jan. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is remélem hogy ez csak provokáció.. Ha a kutyád kimegy a sok zöld területre még le is lőhetik a vadászok, ha vannak arra! De akkor se lehet csak úgy kiengedni..


1. Bármikor összeverekedhet más kutyákkal még ha ő nem is harcias, de őt simán letámadhatják..

2. Elütheti egy autó amiben nem csak ő sérülhet meg!

3. Az olyan embernek akit annyira se érdekli a kutyája h csak úgy kiengedni "szaladgálni" nem való kutya!!! Mert felelőtlen vagy!

2010. jan. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
90%
A kutyának ez nem jó! A kutyát nem azért kell sétáltatni, mert kilométerhiánya van, hanem azért, mert együtt akar lenni a gazdájával és vele együtt akar sétálni.
2010. jan. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
96%

Egy kisgyerek is megijedhet tőle például.


Egyébként én a kutyámat is jobban félteném annál, hogy egyedül kiengedjem, de másokra is gondolni kell!

2010. jan. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
94%

eddig én is azt hittem, hogy szelídek a kutyáim, és visszajönnek, de három hete balul sült el az eset. a kutyám lábát elkapta egy másik kutya, eltörte a lábujját. mármeggyógyult, de mostmár nem engedem ki egyiket sem sehova. pórázzal megyek mindenhova velük. eddig is, de volt hogy ha például sepregettek, a kutyák kimentek a fák környékére a kapuval szemben. eddig semmi baj nem volt.

de most lett.

Vigyázz magadra és a kutyádra. pórázon vigyed

2010. jan. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!