Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha hasmenése van a kutyának,...

Ha hasmenése van a kutyának, mit adtok neki?

Figyelt kérdés

Ma nagyon csúnya hasmenés jött rá a kutyámra. Tegnap este új tápot adtam neki, reggel láttam hogy hasmenése van, aztán most este főztem neki egy kis csontot és a levet ráöntöttem egy kis kenyérre... Én hülye, gondoltam ez majd jó lesz neki. Na most ilyen élénk sárgás és nagyon híg a kakija.... Adtam neki most háztartási kekszet, más nem jutott az eszembe, azt szívesen ette.... Van vmi ötletetek hogy mit adjak neki? Holnap az lesz az első dolgom hogy a régi tápot megveszem neki.

Előre is köszönöm a segítségeteket.


2010. máj. 5. 18:05
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Elnézést, azt elfelejtettem leírni hogy szoptat a kutya 3 hetes piciket....
2010. máj. 5. 18:07
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen vidd orvoshoz! nem tudom h a szoptatás kizárja-e de én bolus astringest szoktam adni az enyémnek.
2010. máj. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Kb. 2 hete az én kutyusomnak is volt hasmenése (gyógyszertől). Az állatorvos javasolta, hogy orvosi széntablettát (patikai neve: Carbo activatus, vény nélkül kapható) adjak neki, 20 kg-os kutyusról lévén szó 2x2 tablettát. Továbbá rizzsel adjam a napi husiját. Bevált a dolog, 2 nap múlva híre hamva sem volt a hasmenésnek.
2010. máj. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Akiteki ***** válasza:

Egy másik helyen azt írtad, hogy már adott az orvos injekciót. Ő nem mondott semmit?

Rizst főzz neki. Bolus Astringens recept nélkül kapható fertőtlenítő tabletta. Nálunk bevált.

2010. máj. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Az biztos nem én voltam..... Nemtudom ott milyen kutyáról volt szó, nekem westie-m van.

Köszi a válaszokat, sokat segítettetek.

2010. máj. 5. 18:30
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia.

Tápváltástól is foshat,de az is lehet,hogy valami baktériumos gyulladása van.

Mi fosáskor üres rizts vagy főtt krumplit adunk neki. Ha egy-két nap után nem javul,akkor állatorvos. Szoktunk kapni rá pasztákat,van többféle. Vannak ezek a Daily...(nemjut eszembe a másodikrésze) paszták,van Canipol,Probicol ezek mind jók lehetnek,illetve antibiotikum szuri.

De hasmenést elég sok dolog okozhat,de ez a leggyakoribb. Vidd el orvoshoz ha egy-két nap múlva nem javul. Javaslom add neki a régi tápot,és ha ráakarsz álni új tápra,akkor azt szép fokozatosan tedd meg,keverd a kettőt.

2010. máj. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Akiteki ***** válasza:

Bocsi, ezek szerint az összes kismamának hasmarsa van:))

De ez a sárga szín nekem nagyon nem tetszik. Orvosnak mutasd meg.

2010. máj. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én főtt rizst, és szenet adtam neki amikor ilyen baja volt , elég jól bevált.
2010. máj. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Tegnap este rendes barna színű volt neki és nem teljesen híg, de hígabb mint szokott lenni. Viszont ma etetés után mindjárt ment és akkor jött a sárgás.... szegényem még el is kenődött a fenekén..... Most este is voltam kint nála, azóta nem produkált semmit. Lehet hogy a keksz jót tett neki, meg adtam neki egy főtt csontot....
2010. máj. 5. 21:32
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha egyik etetésről a másikra azonnal új tápot kap a kutya, a legtöbbjét meghajtja.Rá van írva minden tápra, hogy fokozatosan kell hozzászoktatni.

Ha a szoptatás miatt váltottál tápot, inkább maradjon a régi és egészítsd ki hússal, túróval.

2010. máj. 6. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!