Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 hós németjuhász szuka...

9 hós németjuhász szuka kutyám csont és bőr mióta kapott oltást tüzelés ellen. Ettől lehet?

Figyelt kérdés

Napi 2x kap enni. Reggel és délután de az állatvédők simán elvinnék tőlem azzal a cimszóval,hogy nem etetem. 2 hete kilátszanak a bordái. Nem lehet,hogy éppen nyúlik?


Nagyon aktív,éber,jókedvű. Nagyon idegesít,hogy így néz ki,nem tudom mit csináljak vele. Jó evő,amit kap megeszi. Próbáltam többet adni neki de otthagyja. De egyébként szerintem pont jó adagot kap,abból kiindulva,hogy van egy 7 hós németjuhász kan kutyánk is,aki szintén ennyit kap és nagyon jó súlyban van. (Azért is kap ugyanannyit mert nagyobb mint a szuka és sokkal sokkal testesebb).


Mit csináljak ,hogy látszódjon is rajta hogy kap enni?


Szokott kutyatepertőt is kapni többször is 1 héten de nem akar plusz kilókat felszedni akkor sem.


2017. jan. 19. 11:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%

Milyen oltást kapott tüzelés ellen? Nem egyszerűbb ivartalaníttatni mint hormonokkal tönkrevágni a szervezetét? Egyébként az állatorvos mit mond a soványságra? Féreghajtót kap rendszeresen?

Egyébként milyen márkájú tápot kap? Mert az is lehet a gond, hogy semmi tápértéke nincs a jelenlegi tápjának.

2017. jan. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
72%

Egyáltalán nem az számít, hogy mennyit kap enni a kutya, ha az amit kap trágya minőségű és semmi sem szívódik fel belőle. Ami az egyik kutyának jó, az még nem biztos, hogy a másiknak is. Egyébként pedig egészséges kutya nem hagy ott ételt, tehát ha nem kell neki akkor biztos, hogy olyat kap amire nincs is szüksége. Nem véletlen, hogy sovány.

Adj neki minőségi ételt és nem lesznek ilyen gondjaid. (A kutyatepertő pedig szemét, ne várj tőle csodát).

2017. jan. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Brit premiumot eszik meg főtt sertést,nyers csirkét is szoktam enni.


Féregtelenítve 3 hete volt. Az a fura,hogy nem volt ilyen csak az oltás óta.


Nem egyszerűbb ivartalanítani. Nem is akarom ennek kitenni,a kan költözik tavasszal az exemhez,addíg nem akartam,h felcsinálja...

2017. jan. 19. 12:05
 4/20 A kérdező kommentje:
Tehát az oltás óta. Azóta beszéltem a dokival,annyit mondott,hogy "ő ilyen fajta"
2017. jan. 19. 12:05
 5/20 anonim ***** válasza:
88%
Gratulálok... kölyökkutyának fogamzásgátlót adni, szerintem igenis attól van.. Nekem is 9 hónapos szuka németjuhászom van mostanra már "megvastagodott". Nem lenne szabad csont és bőrnek lennie... Az, hogy 5-6 hónaposan nyurga az még belefér, de 9 hónaposan azért már olyan kutyának kéne kinéznie. Az enyém 6 hónaposan lett ivartalanítva és köszüni szépen jól van. Csak, hogy tudd a fogamzásgátló adásával SOKKAL nagyobb veszélynek teszed ki, mint az ivartalanítással, ott 1 napig fáj neki 10 napig tölcsér van rajta (vagy ha kulcslyuk technikával műtik akkor még varrat sincs). És utána éli vidáman életét, nem okoz neki traumát.
2017. jan. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%
szerintem meg az oltás belezavart a növekvő kutya hormon rendszerébe ettől sovány.
2017. jan. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nyílván megkérdeztem. 6 hós kortól oltják a kutyákat,minden veszélyt megkérdeztem,a dokim aztmondta,hogy ez egy új fajta gyógyszer,semmi ártalma nem lesz. Kérlek ne okoskodj bele ha nem vagy állatorvos:)köszi
2017. jan. 19. 12:27
 8/20 anonim ***** válasza:
73%
akkor miért nem tőle kérdezed ? te nagyon sötét...
2017. jan. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
12%
Utalom ha valaki hulye lettere okoskodik. Inkabb adjon neki gyogyszert mint 9 honaposan felcsinaljak. Az ivartalanitas meg nem 1 napig faj okos,a seb napokig,esetleg hetekig is huzodik meg. A kutyad kerdezo hetek alatt helyrejon,ha egyebkent jokedvu akkor nincs gond!
2017. jan. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
69%

Nekem is németjuhász van, félig ónémet.

A fogamzás gátlót nem tartom szerencsésnek én sem, de az enyém is ilyen volt hasonló idősen. Most meg, mint egy igás ló! :)

fejlődésben van még, hideg is van ... ilyenkor nem tud annyi kalóriát felvenni, hogy látványosan hízzon. Lassan elmennek mostmár a hidegek és a nyakamat tenném rá, hogy tavaszra szép kutya lesz belőle.

Hasonló koszton tartom én is, annyi eltéréssel, hogy nem veszek mindenféle külföldi nevű tápot neki. Kitapasztaltam, hogy melyiket "szereti" és azt kapja.

2017. jan. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!