Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 hós németjuhász szuka...

9 hós németjuhász szuka kutyám csont és bőr mióta kapott oltást tüzelés ellen. Ettől lehet?

Figyelt kérdés

Napi 2x kap enni. Reggel és délután de az állatvédők simán elvinnék tőlem azzal a cimszóval,hogy nem etetem. 2 hete kilátszanak a bordái. Nem lehet,hogy éppen nyúlik?


Nagyon aktív,éber,jókedvű. Nagyon idegesít,hogy így néz ki,nem tudom mit csináljak vele. Jó evő,amit kap megeszi. Próbáltam többet adni neki de otthagyja. De egyébként szerintem pont jó adagot kap,abból kiindulva,hogy van egy 7 hós németjuhász kan kutyánk is,aki szintén ennyit kap és nagyon jó súlyban van. (Azért is kap ugyanannyit mert nagyobb mint a szuka és sokkal sokkal testesebb).


Mit csináljak ,hogy látszódjon is rajta hogy kap enni?


Szokott kutyatepertőt is kapni többször is 1 héten de nem akar plusz kilókat felszedni akkor sem.


2017. jan. 19. 11:48
1 2
 11/20 anonim válasza:
22%

Uhh kedves 8-as,látom az értelmezéssel baj van.


Kérdező! A barf helyreállítaná.

2017. jan. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

A dokid megmondta, ilyen fajta.

Itt senki sem állatorvos, mégis ide jössz kérdezni, utána meg leoltod a válaszolót.

Mégis, mit vársz akkor a válaszadóktól?

2017. jan. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

BARF étrendet nem akarod kipróbálni?

Kint vagy tartva? A nagy hideg miatt is lehet, lehet, hogy emelni kellene az adagján.

Másrészt a tüzelés elleni injekció nagyon nem tesz jót neki, pláne ha rendszeresen kapni fogja. Hacsak nem kiállításra szánod a kutyát, érdemesebb a kutya egészsége érdekében ivartalanítani!

2017. jan. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
88%

Azért én nem bíznék meg annyira abban a gyógyszerben, ha új fajta.

Nem véletlenül köteles az ember jelenteni ha bármilyen mellékhatás fellép, bármikor kiderülhet, hogy valamit benéztek és ártalmas a szer.

Emberi gyógyszerrel is fordult már elő nem egyszer, hogy azután hívták vissza szép csendben, hogy már komoly problémákat okozott. Iszonyatos példákat tanultunk egészségügyön.

Én nem nagyon kísérleteznék a helyedben.

Egyrészt, bármelyik dokit meg lehet kenni bizonyos fajta gyógyszerek használatára, külön orvoslátogató salesesek működnek csak erre a feladatra.

Másrészt, nem minden állatorvos hajlandó beismerni, ha hibázott.

Ha nem hízik a kutyád, akkor másodvéleményt kell kérni, és elmondani, hogy mit kapott. Nagyon is lehetséges, hogy valami gáz van, ne a te kutyád legyen az oka, hogy ezt a gyógyszert most szép sunyiban visszahívják.

2017. jan. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
43%
omg.... gyakorin állatorvossal akarsz beszélni... anyádék téged se az eszedért szeretnek :DDDD :PPPP
2017. jan. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
91%
Az enyém ivrtalanítás utáni reggel jelezte egyedül, hogy fáj neki, utána mintha semmi nem történt volna, úgy kellett visszafogni a játékban... Ha jót karsz a kutyádnak inkább ivartalanítod, minthogy hormonkészítményekkel tömöd. (az ivartalanítás csökkenti, a fogamzásgátló növeli az emlődaganat kialakulását+ a gennyes méhgyulladás kialakulását)
2017. jan. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Kerj egy masik allatorvostol velemenyt, ha o is ugy latja, akkor nincs gond.

Nincs ahogyan adjunk egy velemenyt, ha nem altunk kepet...

2017. jan. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Igenis ivartalanítani kéne, rengeteg negatív dologtól óvnád meg, ha már most fiatalon elvinnéd.

De ha mégsem akarod,akkor egyszerűen ne hagyd,hogy egy kannal egy légtérben legyen. A fogamzásgátló állatonak nem túl jó, rengeteg bajt okozhat.Én akit tudok állatorvos(megbízható) nem is csinál ilyet

2017. jan. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen érdemes lenne ivartalaníttatni, olvass kicsit utána, hogy hosszú távon mennyi betegséget előzhetsz meg vele.
2017. jan. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

A felborult hormonrendszer okozhat hízást, vagy fogyást is. Embernél és állatnál is. Egy fejlődésben lévő kutyának biztosan jót tett a hormoninjekció :(

Most már mindegy.

A helyedben felkeresnék egy másik állatorvost és kikérném a véleményét.

Egy dolgot biztosan tudok, a mi állatorvosunk semmiféle fogamzásgátló hormont nem ad sem kutyának, sem macskának. Nagyon ellene van.

Én kitettem a kutyámat az ivartalanításnak. A műtét napján kicsit bágyadt volt, átaludta az éjszakát, majd reggel úgy kelt fel, mintha semmi nem történt volna. Vissza kellett fognom, hogy picit pihenjen és kímélje magát.

Nincs tüzelés, nem kell félnem, hogy vemhes lesz.

2017. jan. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!