Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás utáni állapot?

Ivartalanítás utáni állapot?

Figyelt kérdés

Már nagyon izgulok a jövőheti műtét miatt! Viszont az nem tudom, hogy utána milyen érzés lesz neki, milyen állapotban lesz stb. A doktornő azt mondta h még aludni fog amikor hazavisszük (szerencsére nagyon közel lakunk a rendelőhöz (kb 3-4 perc kocsival), de utána hogy fog viselkedni/mit fog érezni? Sikerült szerencsére egy pénteki időpontot kapnunk, délutánra, tehát péntek-szombat-vasárnap egész nap itthon tudok vele lenni:) Ez elég neki? Sajnos a suli miatt csak így megoldható.

Kb. Mennyi idő egy ilyen műtét? (még a lágyéksérvét is helyre rakják) Utána ugyanazt a kaját eheti, vagy gyógyítáp kell neki? Mennyi ideig fog kb. feküdni/aludni? (Kb 23-25kg) Nem fog változni a viselkedése?

Leginkább a személyes tapasztalatokra vagyok kiváncsi, mert a doktornő úgyis mindent el fog mondani, de azert a személyes tapasztalatok mások, szóval nagyon megköszönöm ha ír valaki!:)



2017. jan. 20. 22:53
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Egyszer láttam hogy herélik ki a kosokat a székelyek,szépen bicskával kivágják majd kiszakítják és leszórják fertőtlenítővel :D,természetesen ezt mind érzéstelenítés nélkül szóval a kutyádnak szerintem semmi nem kell ezek után csak nyugalom
2017. jan. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Lágyéksérv műtéttel nincs tapasztalatom, csak ivartalanítással (szuka és kan is)

Kb. 20-25 perc volt a műtét. Az egyik kutya nagyon sírt, miután magához tért, de látszott, hogy nem fájdalma van, hanem megijedt, hogy nem tud rendesen lábra állni. Aztán miután elmúlt az altató hatása, már játszott. Átaludta az éjszakát, aztán reggelre olyan volt, mint előtte. Azzal küzdöttünk, hogy kicsit visszafogjuk, nehogy baja legyen a rohangálástól.

A másik kutyus csak bepisilt, de egyébként amint magához tért, csak szépen pihent. Tudomásul vette, hogy gyengébb, mint általában. Másnap reggelre ő is pont olyan volt, mint máskor. Egyiken sem látszott, hogy fájdalmai lennének. A mieinken házilag gyártott ruha volt. A kanra tettünk csak gallért, mert őt érdekelte a sebe, a szuka egyáltalán nem foglalkozott vele.

Egyikük viselkedése sem változott meg. Az egyetlen változást a kannál tapasztaltam, nála megszűnt az, hogy minbent meg akar hágni a gumicsirkétől a kispárnáig :)

Nem kell gyógytáp, csak az a lényeg, hogy valami könnyen emészthetőt egyen, amitől biztosan nem lesz szorulása. Mi a sima tápot beáztattuk egy kicsit, hogy könnyen meg tudják enni. A folyadékra nagyon figyelj, hogy igyon eleget.

Szerintem valami gumilepedőt, vagy vízhatlan holmit érdemes alátenned, mert nagyon sok kutyánál előfordul, hogy bepisil, vagy bekakil, amíg még nincs teljesen magánál. Jobb, ha csak a közvetlenül alatta lévő dolgot kell kicserélned, mint egészen új fekhelyet készíteni neki a pisis helyett.

2017. jan. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1 hát köszi az infót, de én a steril körülményeket támogatom...

#2 köszönöm szépen!:) sokat segítettél! :)

2017. jan. 21. 10:31
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mikor kezd ébredezni, szédülni fog, láthatóan rosszul fogja érezni magát, hányingere lesz és hányhat is. Be is pisilhet, nem kell megijedni ezek miatt. Kb. 24 óra, mire kimegy az altató hatása. Utána látványosan jobban lesz. A sebe pár napig még fájni fog, kímélni fogja magát.

Inni majd akkor kaphat, ha már teljesen magánál van, koordinált a mozgása.

Elvileg eheti ugyanazt a kaját, illetve ha amúgy csontosat eszik (BARF), akkor a teljes felépülésig a csontot hanyagolnám, csontporral helyettesíteném.

A műtét maga kb. fél órás lehet. Aludni nem sokáig fog a műtét után, hamar elkezd ébredezni, de mint írtam, kell egy nap, mire teljesen magához tér majd.

Elég a hétvége elvileg, ha otthon vagy vele. Gallér lesz a nyaka körül, hogy nem tudja kirágni a varratait, ez bizonyára zavarni fogja.

2017. jan. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én németjuhászomat 6 hónaposan (23 kg volt) ivartalanították. Este megműtötték, az éjszakát és a délelőtt egy részét még végig aludta (reggeltől 1-1 kicsit felült de visszadőlt és aludt tovább) olyan 12 körül végleg felébredt teljesen ekkor kapott inni, kijött a helyéről és mindenkinek elpanaszolta, hogy valami nagyon nem oké. Aztán még aznap délután pihent de késő délután/este már játszott volna, szaladgált stb. úgy kellett visszafogni. Sajnos nála 1 héttel az ivartalanítás után komplikáció volt (elkezdett gyűlni a folyadék) úgyhogy megint meg kellett műteni, de ebből az altatásból is ugyanígy ébredt. Végül kiderült, hogy a belső varratokat nem bírja a szervezete (ez kb 10.000 kutyából 1, a mi dokinknak 3 éve volt ilyen esete a saját macskájával és most a kutyánknál és egy rotinál egy időben), mert a 2. műtét után is begyűlt a folyadék, de szerencsére már nem kellett még 1x megműteni, csak mindennap járni a dokihoz kezelésre.
2017. jan. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm:) (ment a zöld kéz!)

Már előre látom mekkora hiszti lesz a gallér miatt :D

2017. jan. 21. 13:32
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
meg fogja szokni:) vagy ha nem akarsz gallért kérd a spéci ruhát. Lehet nekünk is azt kellett volna, mert a németjuhászom a 2 műtét alatt 5 gallért amortizált le és ezeknek az árából már meg lett volna a ruha
2017. jan. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Vigyetek egy vastag pokrocot a dokihoz a mutethez mert tenyleg alszik meg mikor elvihetitek a mutet max fel oras nekunk is ivartalanitas volt es meg egy kis mutet es koromvagas egybe. Mert mikor alszanak nehezek mint a sar es egyszerubb a pokroccal vagy takaroval negy sarkaba ossze fogva kivinni. Mi letettuk a nappali kozepere es nagyjabol csendben nem hangosan tvzve vegig a kozeleben voltunk mikor eledezett. Eleg rossz latvanyt nyujtott mig aludt olyan mint aki megdoglott. Aztan ugy sohajtozott meg elkezdett pislogni es nezelodni de meg nem mozdult (nyitott szemmel alszanak el a doki bele fog kenni mukonnyet de erdemes idonkent lecsukogatni a szemeit) tobb kutya ilyenkor nyuszorog mert meg van ijedve hogy mi van vele. Lehet egy par csepp vizet a nyelvukre csepegtetni mert az is ki fog szaradni a mienk egy kicsit el is harapta. De nem ihat mig teljesen maganal nincs. Aztan mi nekunk egyik pillanatrol a masikra felpattant kb futott egy kort csetles botlasban aztan ossze zuttyant es hason fekve oda kuszott hozzam en is a foldon ultem mellette es a fejet az olembe rakta es vissza aludt. Foldre kell oket tenni ilyenkor hogy ebredes utan nehogy leessenek a kanaperol vagy agyrol... es ilyenkor meg vissza vissza alszanak mire teljesen magukhoz ternek. Ez tobb ora is lehet. Es este valamikor meg fel komaba maga ala pisilt. Ez volt az elso altatas... masodik altatasnal kevesebbet kapott az teljesen mas volt. Hamarabb magahoz tert de viszont az egesz kutya gorcsbe randult a labai mindenfele hulye szogekben megfeszultek es remegtek... ez nehany perc volt. Az orvos azt mondta normalis ez is. Aztan megszunt a gorcs ellazult es fekudt tovabb... utana ugyan ugy pislogas nezelodes kuszas maszas felall...felborul... majd vissza alszik... felkel.. aztan kitisztul...
2017. jan. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%
Olyan tap kell neki utana vagy beaztatni vizben vagy valami jo konzerv hogy ne kelljen neki erolkodjon kakilasnal lehetoleg. De ne is legyen hasmenes. De nem kimondottan gyogytap... mi kaptunk gallert ... utalta mindennek nekiment faltol falig kozlekedett hatalmas zajt csapott este is ugyhogy lehet keveset fogtok aludni. De nem szabad levenni rola. Viszont mienk gallerba nem volt hajlando setalni ... megallt az ajtoba egy traktor se tudta volna kihuzni a lakasbol... ugyhogy seta alatt levettuk de elotte meg utana szigoruan rajta volt... nagyon szánni valoan nezett ki a mienk utana... de ot duplan mutottek akkor ugyhogy meg is ertem... de tul van rajta max egy het. A viselkedese sokat javult azota mar nem akar minden mas kutyat széttépni tobb szaz meter tavolsagbol.
2017. jan. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Igen, nekünk is példát kell vinnünk, 2 is, azt egyikre rárakjuk a másikkal pedig betakarjuk, hogy ne fázzon.

Most vettem neki a Lidl-Ben egy konzervet, ez így most tuti nem hangzik jól h Lidl-s konzerv, de 90% a hustartalma! Egyet vettem neki csak (elég húzós volt amúgy az ára), de egyébként nem is szabad neki csontot adnunk, a lágyéksérve miatt. Minden nap zabpelyhet is eszik a táp mellé (amúgy nagyon imádja magába is szívesen megeszi :D)

2017. jan. 21. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!