Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutya ivartalanítás?

Kan kutya ivartalanítás?

Figyelt kérdés
4 hónapos staffordshire terrierem van. Mindenképp szeretném ivartalanítani. Felvetettem az állatorvosnak a kérdést aki azt mondta hogy várjam meg mindenképp az ivarérést,mert "lányos" marad másképp a kutya,plusz ha nem szökik és nem agresszív ne is ivartalanítsam.Cikkeket olvasva szinte 10ből 10 az ivarérés előtti ivartalanítást ajánlja.Vélemény?Tapasztalat? Főképp akinek ivarérés előtt lett ivartalanítva a kan kutyája. Köszönöm.
2017. jan. 20. 09:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ivarérés előtt...nem attól lesz "pasis" a kutyád, hogy ivarérett-e már vagy nem. Jellemfüggő.
2017. jan. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ez meg a másik: "ha nem szökik és nem agresszív ne is ivartalanítsam." Szerintem keress másik dokit, mert nem teljesen normális amit mond, ha nincs tenyésztésben egy kutya, fölösleges meghagyni az ékszereket. (Prosztatagyulladást fog kapni, nekem azéért lett a kutya azonnal ivartalanítva.)
2017. jan. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Tudtam hogy megfog jelenni hogy rossz az állatorvos. Tényleges nagy tudással rendelkezik és nagyon lelkiismeretes állatorvos. Ő így gondolja. Emelet elmondta hogy az ő véleménye ha szeretném bármikor csinálja. Szóval ez túltárgyalva. Az hogy ivartalanítom-e? Az nem kérdés,kérdés hogy mikor?
2017. jan. 20. 09:58
 4/17 anonim ***** válasza:

Az ivarérés előtt nem azt jelenti, hogy 3-4 hónaposan össze kell kaszabolni szegényt. Hanem azt, hogy nem sokkal előtte.

Amúgyis ilyen hidegben ne kínozd ezzel. Megfázik a sebe.

Azt se várd meg, hogy sok légy legyen, mert azok meg állandóan a sebet fogják lepni.

Tavaszra kb. pont korban lesz, ráérsz vele akkor is.


Egyébként miért hívtál emiatt állatorvost?! Nem értem! Ők nem is ezt tanulták, az internet népe meg általában mindent jobban tud. :)

2017. jan. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Megoszlik az állatorvosok véleménye is ebben a témában. Hallgass az orvosodra, ha benne megbízol.

Én ezt tettem.

2017. jan. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Én is azt mondom, hogy ha bízol benne, akkor hallgas rá.


A lányos dologra meg annyit, hogy nem feltétlenül a jellemére gondolt. Bár elsőre nekem is ez jött át. Lehet, hogy a méretére, kiállására utalt ezzel.


Még a régi tanulmányaimból rémlik annyi, hogy ivaréréskor megváltozik az állat hormonháztartása, ami a növekedését szabályozta. Ha még az érés előtt végzik el a beavatkozást, akkor a csontok jobban megnyúlnal és ezért lesznek testesebb jószágok.

2017. jan. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Megbízok az állatorvosban csak az emberben mégis van félelem hogy nehogy akkor késő legyen. Szeretném a kutyának is a legjobbat.Ivartalanítás 6hónapos körül lenne ha a korait választom,az pont tavasz. Azért gondolom a korait,mert játék közben is bepörög elkapja az ember kezét vagy lábát és hát "próbálkozik" kanos vagy nem tudom.
2017. jan. 20. 10:59
 8/17 A kérdező kommentje:

4. Nem hívtam hanem oltásra vittem,és kikértem az ő véleményét is erről. :)

100%-ig a korai mellett voltam,ő "bizonytalanított" el.

2017. jan. 20. 11:02
 9/17 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp érdemes megvárni,amíg a kutya rendesen kifejlődik.Ha más viselkedésbeli gondok nincsenek vele, tehát nem agresszív, csak simán kanos, akkor szerintem várj még.


Persze ha már 7 hónaposan nevelés ellenére idegbajos lesz és nekimegy a többi kannak, akkor érdemes megfontolni a korai ivartalanítást. Szerintem.

2017. jan. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A mi dokink a korai ivartalanítás mellett van. Én hallgattam rá és nem bántam meg.

Nem volt még 5 hónapos a kutyus, amikor megműtötték. Nagyon hamar felépült, minden rendben volt.

Teljesen kannak néz ki, mély hanggal. Nem lett lányos egyáltalán. Ugye nem tudjuk, hogy mekkora lenne, ha ivaros maradt volna, de a fajta sztenderdnél kicsit nagyobb (Tenyésztőtől származó kutya tözskönyvvel)

Van egy szukánk is, ő is 5 hónaposan lett ivartalanítva és ha együtt vannak, bárki meg tudja állapítani, hogy melyik milyen nemű.

2017. jan. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!