Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatiszta, felnőtt kutyám...

Szobatiszta, felnőtt kutyám miért pisil be?

Figyelt kérdés

Március óta van nálam, már 5 éves a kutya. Amikor hozzám került, három nap alatt felfogta, hogy nem szabad a lakásban végeznie a dolgát, nem is teszi. Mindig vittem magammal dolgozni, egész nap a szabadban volt (közepes-nagytestű kutya), viszont a hidegek és az utazás miatt november vége-december eleje óta nem viszem magammal. Ennek is már jó ideje, és ha egész nap egyedül van itthon, akkor is megvár, hogy hazajöjjek és levigyem.

Két napja viszont bement lakótársam szobájába, úgy, hogy Ő is bent volt, és a szőnyegre pisilt. Le lett szidva.

Most pedig egészen egyszerűen az ágyára pisilt. Nem szokott benne aludni mióta van új kanapénk, nem értem.


Mi lehet vele? Miért teszi ezt? Büntet? Ha azt tenné, miért csak most? És akkor nem csak nálam kéne ezt csinálnia?

Eddig minden rendben volt...


2017. jan. 22. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint hárman vagytok. Te vagy a gazdája, akit ő elfogad falkavezérnek. A lakótársaddal szemben viszont éreztetni akarja, hogy ő, a kutya a rangban felette álló, ezért jelöl. Azaz lakótársadat tekinti a gamma egyednek.
2017. jan. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De most, másodjára, az én szobámban, itt a fekhelye is, csinálta.

Lakótársammal is azért lejátsszák a meccseket, időnként Ő viszi sétálni, visszajön Neki, nagyrészt szót is fogad Neki is.

Gondolkodom, hogy bosszú, amiért itthon hagyom, de ahhoz túl későn kezdte...

2017. jan. 22. 20:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Ivaros? Ha jelöl, azt azért teszi, mert idegen helyen megjelölte a saját területét-ezt a lakótrsadnak szánta. A kanapét is jelöli. Érdemes lenne a falkavezéri dolgokat tisztázni vele, hogy ezt abbahagyja, és ha ivaros, akkor meg kellene szabadítani a mogyoróitól is, így oevésbé lesz domináns. Pisiért, még ha jelöl is, nem szidunk- gondolkozz a kutya fejével, aki pozíciójának megfelelően járt el, neki természetes, nem érti miért kap. Rangsort tisztázd vele.
2017. jan. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ivartalanított szuka.

A kanapét nem jelöli, azért írtam, mert az óta nem alszik a helyén, mióta meg van, nem tudom, számít-e. Nem jelöl, bőségesen elvégzi a dolgát... :(

A rangsorral nincs baj, eddig sem volt, és nem is változott december eleje óta semmi.

2017. jan. 22. 21:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet szervi baja is. Hólyagproblémák, inkontinencia, stb...
2017. jan. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ó, ezt nem írta ugye. Az inkontinencia erős lenne ötévesen, nézesd meg dokival, hogy mi baja lehet. Ha a szervi okot kizártuk, felmerül a szeparációs szorongás eshetősége. Eddig vitted, most nem, és nem érti mi van. Fáraszd le jó alaposan mielőtt dolgozni mész, és átalussza majd a napot.
2017. jan. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%
Most marhára le leszek pontozva, de nem lehet, hogy köcsögösködik? Az enyém ezt csinálja sajnos. Örökbe fogadott kutya, szobatisztaságával minden oké (2 éves). Volt olyan, hogy dolgoztam a gépen elküldtem mert zavart, erre arrébb ment, rám nézett, és elkezdett pisilni, úgy hogy végig nézett rám. Mondjuk akkor grabanctól fogva repült ki az udvarra néhány órára. De volt olyan is, hogy párom elment dolgozni, előtte engedte be, akkor én kimentem mosdóba, jött a kutya, megsimogattam, mondtam, hogy még alszom egy fél órát, erre mikor 1 óra múlva felebredtem az ajtóm elé volt tojva. A férjem közvetlen előtte engedte be, szóval 1 órát kellett volna kibírnia, szóval simán bunkóságból csinálta. Nem mondom hogy nálad is ez van, de ha a szervi baj kizárva, akkor el kell gondolkodni....
2017. jan. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kicsit higgadtabban végiggondolva, utolsó kommentelővel értek egyet.

Nem szeretnék két pisi miatt elkezdeni orvoshoz rohangálni és kifizetni rengeteg pénzt vizsgálatokra. Nyilván, ha nem marad abba, akkor ez lesz, mielőtt baja lenne!

De Nekem is az fordult meg a fejemben, hogy bosszú, amiért itthon marad. És igenis leszidom, és megbüntetem érte, ha ilyet tesz. Tudja, hogy nem szabad, nem hiszem, hogy szó nélkül kéne tűrnöm.

Most megint rendben vagyunk, holnap szabadnapos vagyok, kedden meglátjuk, mit csinál...

2017. jan. 22. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!