Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vagyok köteles befogadni...

Miért vagyok köteles befogadni a kutyát és több tízezret rákölteni a menhely szerint?

Figyelt kérdés

Nincs kerítésünk csak egy kis drót van most,épp csere van.

Bejött egy kutya,kizavartuk,de vissza jött és el sem akar menni. Kihívtuk az állatorvost, hogy nézze meg a chipet,de nincs benne és az orvos szerint 2-3 hónapja már nézte ezt a kutyát, kóbor kutya.

Elvittem a menhelyre (ossze hanyta a kocsit) és a menhelyen csak azértárták a kezüket, hogy nincs hely, de szívesen adnak tanácsot, hogy tartsam amig találok(!!!!) neki gazdát!!??What?

Ja és nagyon aranyosak voltak felajánlották, hogy az ő állatorvosuk olcsóbban oltja,chippeli és ivartalanítja nekem ja és van egy vágás a nyakán, amit az állatorvos bekötött nem mondta, hogy kezelni kell, de a menhelyes állatorvos ezt is kezelné, persze nem ingyen, csak olcsóbban.

Kiraktam a facebookra, rögtön írtak többen is, hogy vigyázzak vele, a gyerekekre agresszív.

Na ilyenkor mi van?

Nem akarok kutyát és ki akarna egy keverék nagytestű,gyerekekre agresszív kutyát?

A menhelyen mikor mondtam, hogy nem akarok több tízezert rakölteni és megtartani,gazdát keresgélni sem, kb csak le nem anyáztak.

Mi a fenét csináljak? Féltem a gyerekeimet, hiába rakom ki simán vissza mászik.



2017. jan. 23. 14:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
46%

Nem azért, de ezt mégis mi alapján állítják, hogy agresszív a kutya? Csak mert vannak olyan okosok, akik már ránézésre megmondják, hogy márpedig ez a kutya agresszív, holott a kutya semmit nem csinált amivel ezt igazolná.

Igen, rendes lenne tőled, ha legalább addig maradhatna, míg nem találsz neki gazdát, a menhely arról nem tehet, hogy nincs náluk hely. Mindenféle orvosi ellátást nem kellene kifizetni, csak legalább egy kis kuckót és némi kaját biztosítani neki erre az időre.

És ne ítéld el a kutyát csak azért mert mások azt mondják, hogy agresszív.

2017. jan. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha pedig nem megy, akkor keress fel más menhelyeket, állatvédő szervezeteket.
2017. jan. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
73%

"Mi a fenét csináljak?"

Kerítést.



Keress fel másik menhelyet, gyepmesteri telepet.

2017. jan. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Régóta kóborolt itt, csak eddig még nem volt hozzá szerencsénk, de az ismerőseimnek volt, tehát nem ránézésre mondják, hogy a gyerekekkel agresszív és nem várom meg amig az enyémmel az lesz.

Ha a menhely nem segít kitől kérjek segítséget amig tragédia nem történik?

2017. jan. 23. 14:11
 5/20 A kérdező kommentje:

Ez a menhely volt a legközelebb (50km) nem vagyok hajlandó ennél is messzebb elvinni.

A kerítés nekem megoldás, de az is meg pár hét. Az utcán ugyan úgy megtámadhat valakit.

A tudomester érte is jön?

2017. jan. 23. 14:13
 6/20 anonim ***** válasza:
87%

Mert a menhelyen dolgozók el sem tudják képzelni, hihy valaki nem akarhat kutyát.

Gyepmesteri telep? Tudom, a menhely jobb lenne, de ha nincs más...

2017. jan. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
94%
A közterületeseknek kell bejelenteni, és elvitetni a gyepmesterrel.
2017. jan. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
*gyepmester
2017. jan. 23. 14:15
 9/20 anonim ***** válasza:
69%

Első, ne haragudj, de a menhelyek minden évben kalapozzák össze a pénzt az adó 1%-okkal, egész évben támogatják őket innen-onnan.

Le lehet pontozni, lehet utálni, de az embert ki támogatja?

Senki ne várja el tőle, hogy a maga kárára jótékonykodjon, miközben az erre szakosodott jótékonysági intézmények tárogatják szét a karjaikat. Az elfogadható, hogy nekik nincs helyük, nekik nincs pénzük, de az átlagembertől már nem az?!


Nekem többször is volt dolgom menhellyel, konkrétan 4 alkalomból egyszer kaptunk segítséget.

Nekünk nincs lehetőségünk kutyákat befogadni, kis lakásban élünk, macskákkal.

Legutóbb egy vonat által elcsapott kutyát találtunk, élt még szegény, de lebénult. Ellátuk, orvoshoz kocsi és pénz híján nem tudtuk vinni - a tartalék a saját macskáinknak szól, abba nem nyúltunk bele, fujj -, szóval egész nap telefonálgattunk.

Mivel nem rögtön a sintérrel akartuk kezdeni, próbáltuk a menhelyeket, de érdekes módon mindegyik lekoptatott, amelyiknek az adó 1%-os milliós reklámkampányra akad pénze, csak éppen arra nem, amire létrehozták.

Nem is tudom, hányat próbáltunk végig, mire az ország másik feléből egy kis noname menhelyről eljöttek a kutyáért.

Őszintén elmondta a pasas, hogy öreg a kutya, már csak altatni lehet, de összekapta, óvatosan betette a kocsiba, és el is vitte. Sőt, megköszönte, hogy segítettünk.

Azért álljon már meg a menet, ne védjük már a pénzmosodákat, csak mert érdekes mód a könnyes reklámkampányra van pénzük-.

2017. jan. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a gyepmesteri telepen kötelesek befogadni. Bár az is tény, ha nincs hely, altatnak, hogy legyen...
2017. jan. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!