Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vagyok köteles befogadni...

Miért vagyok köteles befogadni a kutyát és több tízezret rákölteni a menhely szerint?

Figyelt kérdés

Nincs kerítésünk csak egy kis drót van most,épp csere van.

Bejött egy kutya,kizavartuk,de vissza jött és el sem akar menni. Kihívtuk az állatorvost, hogy nézze meg a chipet,de nincs benne és az orvos szerint 2-3 hónapja már nézte ezt a kutyát, kóbor kutya.

Elvittem a menhelyre (ossze hanyta a kocsit) és a menhelyen csak azértárták a kezüket, hogy nincs hely, de szívesen adnak tanácsot, hogy tartsam amig találok(!!!!) neki gazdát!!??What?

Ja és nagyon aranyosak voltak felajánlották, hogy az ő állatorvosuk olcsóbban oltja,chippeli és ivartalanítja nekem ja és van egy vágás a nyakán, amit az állatorvos bekötött nem mondta, hogy kezelni kell, de a menhelyes állatorvos ezt is kezelné, persze nem ingyen, csak olcsóbban.

Kiraktam a facebookra, rögtön írtak többen is, hogy vigyázzak vele, a gyerekekre agresszív.

Na ilyenkor mi van?

Nem akarok kutyát és ki akarna egy keverék nagytestű,gyerekekre agresszív kutyát?

A menhelyen mikor mondtam, hogy nem akarok több tízezert rakölteni és megtartani,gazdát keresgélni sem, kb csak le nem anyáztak.

Mi a fenét csináljak? Féltem a gyerekeimet, hiába rakom ki simán vissza mászik.



2017. jan. 23. 14:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom, helyrajzilag hol vagy...

Békéscsabán van egy csajszi, remény-lak állatvédő egyesület. Elég messzire is el szokott menni bajban lévő kutyákért.

2017. jan. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
52%

A dolog egyszerű: otthagyom a menhelyen és kész.


A menhelyek egy jó része egyszerűen arról szól, hogy az embertársaink pénzhajhász szaporításából, hirtelen felindulásból, stb. okból világra jött, nem kívánt egyedeket rásózzák valamilyen jószándékú balekra, aki aztán apránként százezrekért, és pénzben ki nem fejezhető kellemetlenségek árán legyen a "megmentője".

A bökkenő, hogy ez egy fenntarthatatlan cél, szükségképpen értelmetlen is.

2017. jan. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
62%

A 12-es nem mond hülyeséget...

Igaz, a menhely nem köteles bevenni, de mivel nem a te kutyád, nem is vagy köteles hazavinni.

Odamész, közlöd, találtad, behoztad... Beszállsz a kocsiba, a kutyát meg otthagyod.

2017. jan. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Természetesen nem vagy köteles befogadni és költeni rá.

Szerintem is keress másik menhelyet.

2017. jan. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
60%

Gyepmesteri telep.

Tavaly hoztunk el egy kiskutyát a helyi menhelyről, volt szerencsém körbenézni.

Azt kell, hogy mondjam, hogy semmivel sincsenek jobb körülmények között a kutyák, mint a gyepin, és nálunk a gyepi is rendszeresen hirdeti a kutyákat minden lehetséges helyen, hogy gazdát találjon nekik. Úgyhogy kövezzetek meg, de én akkora nagy különbséget nem látok.


Illetve a gyepin a veszélyes kutyát altatják, a menhelyen kap két nyugtatót, és rásózzák valami gyanútlan balekra, hogy milyen kis gyerekbarát, nyugodt kutyuska. (Sajnos ismerősöm így járt velük. Mi "csak" annyival megúsztuk, hogy 35 ezer forintot költöttünk a parvós kiskutyára, és így is elpusztult két napon belül, ugyanis már akkor is fertőzött volt, mikor elhoztuk. Kapott egy féreghajtót, aztán annyit mondtak, hogy ne aggódjunk, ha a gyógyszertől lesz pár napig hasmenése. A doki majdnem agyvérzést kapott, mikor meglátta a kiskutyát. Ennyit arról, hogy jó teszünk egy kutyával, ha a menhelyről elhozzuk.)

2017. jan. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezt maximum olyan formában tehetné meg a mehely, hogy jó, te ideiglenes elhelyezed amég nem lesz heylük/nem találnak gazdit vagy ideiglenes befogadot, hogy MINDEN költsége (etetés, orvosi ellátás) ők állják. Nem kényszeríthetik rád, hogy akaratod ellenére 1. megtartsd (így is segítettél, nem hagytad ott, elvitted orvoshoz és a menhelyre) 2. a kezelését, etetését vállald (ami akár 100ezres nagyságrend is lehet)

A menhely ami nálunk van az így működik. Vagy kérnek max 3 napot és azalatt keresnek neki helyet, soha nem tárják szét a kezüket hogy hát ez van... Az ilyen menhelyek elmehetnek a pcsaba...

2017. jan. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Hívjál fel másik menhelyet, vagy tényleg a gyepi, nem vagy köteles egy percet sem vele bajlódni, ha nem szeretnél. Viszont kerítés nem ártana, ha legközelebb nem szeretnél újabb váratlan vendéget.
2017. jan. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles semmit tenni a kutyáért csak mert a te kertedbe mászott be, főleg ha potenciálisan veszélyes a gyerekeidre. Mondjuk magát a kutyát sajnálom mert valószínűleg a hülye gazdája rosszul nevelte aztán még ki is dobta de te semmivel sem tartozol a menhelynek. Próbálj meg kutyás csoportban segítséget keresni, lehet egy messzebbi menhely be tudja fogadni, olyankor biztos van valaki aki épp arra megy bármilyen okból és el tudná fuvarozni a kutyát ha már arra jár.
2017. jan. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
56%

Az a helyzet, hogy a menhely pont annyira nem köteles segíteni a kutyán, mint ahogy te sem. A menhely nem állami intézmény, hanem magánszemélyek működtetik. Ok tudják eldönteni, hogy van-e kapacitásuk egy újabb kutya befogadására. Kb mint ahogy ha én neked odaviszek egy kutyát, hogy tessék, találtam, segíts rajta, jogod van megtagadni, a menhelyhez hasonlóan.

A gyepmester az, akinek kötelessége elvinni.

2017. jan. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

#19 az egy dolog hogy a menhely nem tud segíteni de gyakorlatilag elvárják, terméstesnek veszik hogy a kérdező majd saját pénzből ellát és kezeltet egy kutyát aki gondolt egyet és pont hozzá bújt be és az is lehet veszélyes a gyerekeire.

Tulajdonképpen a menhely nem "köteles" segíteni de akkor ne is hirdesse magát hogy segítenek az állatokon.

Amúgy egy előző válaszoló jól írta, most egy chip plusz teljes oltás sorozat plusz féregtelenítés, felszerelés, kaja egy komoly összeg, ha azt mondaná a menhely hogy "figyi, itt van pár kutyacucc, az orvosi költséget álljuk csak légyszi tartsd magadnál a kutyát, adj neki enni és néha hozd be hozzánk az eláátásra" szerintem megfontolta volna a kérdező mert így relatíve negy macera főleg pénzben, de az hogy gyakorlatilag neki kell ellátni egy kutyát (azért kedvezménnyel se 2 forint az orvosi költség) amit a büdös életben nem akart volna csak úgy jó szamaritánus felindulásból befogadni nehogy már a kérdező legyen a szemét.

Persze el lehet vinni sintértelepre is csak ott a sérülése és temperamentuma miatt ha tele vannak a 14 napot se kapja meg nagy eséllyel hanem amint beért megy az asztalra.

2017. jan. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!