Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya férgessége miatt...

A kutya férgessége miatt előírt higiéniai szabályok emberekre nézve? ( többi lenn)

Figyelt kérdés
Kutyám férges, 4 ik féreghajtóját kapja állatorvoshoz folyamatosan viszem. Az ambuláns lapjára ráírta az orvos, hogy a gazdáknak fokozott higiénia, és gyakori kézmosás. Szóban mondta, ha a kutyához érünk, utána azonnal kezet mosni és fertőtleníteni. Kicsit túlzásnak éreztem, de mivel én nem akarom elkapni, így hiába döntött az észérv, hogy nem kell agyonfertőtleníteni magam, sajnos már a háztartás része majdnem ipari ( kórházi fertőtlenítő) stb. Nem akarom eltúlozni, csak beltáplálták az ideget, de ugye azért egy sima kézmosás is elég nem? A kutya tiszta, most nincs féreg, de pete lehet, de nem nyúlkálok a kakihoz, szóval csak simogatom, megpuszil a kutya is, meg játszom, foglalkozom vele. Így gyakorlatilag nincs is esélyem elkapni ugye? Miért írt elő ilyet az orvos? Azóta mindent hipózok, megőrültem.

2017. jan. 23. 19:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is túlzás. Nem valószínű hogy elkapnád. Elvileg csak a széklete fertőzhet. Azért moss kezet utána, de ennyi elég lesz. :)
2017. jan. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jaj de jó, köszi! Mivel a neten böngészett dolgok is erősen túlzónak hatnak, így szerintem a doki által előírt dolog is. Természetes, hogy megmosom a kezem, ilyenkor többször is, de ma is pl nem volt időm abban a pillanatban, mikor a kutyámmal voltam a kertben, tüsszentettem, szemembe és számba nyúltam stb. Előtte nem volt ilyen idegbaj, pedig régebben is lehetett már férges amikor pici volt, csak amióta az orvos mintegy "előírta".
2017. jan. 23. 19:26
 3/12 anonim ***** válasza:
36%
Egyaltalan nem tulzás, az udvart is feetőtleníteni kell utána. Cipődön is be lehet vinni a házba. Még utcáról is, úgy, hogy más kutyája férges! Remélhetőleg nincs kisgyerek.
2017. jan. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%
Haver, ne légy már hülye, a házat kifertőtleníted, de hagyod, hogy nyalja a szádat?! Hát ember, pont az volna a lényeg, hogy ne tudjon a bélrendszeredbe jutn ia pete! Józan paraszti ész! Tök hulla felesleges kisavazni a házat ha utána nyalatod magad a kutyával.
2017. jan. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

Első vagyok.

Csak szólok, hogy a kutyában a férgek a bélrendszerben élősködnek. Tehát attól, hogy megnyalja a kérdezőt a kutyája, még semmi baja nem lesz. A kutya szájában nincsenek férgek vagy peték.

Persze, extrém esetekben előfordulhat, hogy a kutya felhányja a férgeket. De gondolom, ha a kérdező ilyet tapasztalt volna, akkor nyilván nem puszilkodna már a kutyájával.

Én évekig éltem férges kutyákkal, akiket még csak kikezelni sem lehetett, olyan súlyosan fertőzöttek voltak. A széklettel kellett csak nagyon vigyázni, de nem kellett összevissza fertőtlenítgetni ész nélkül.

Nekem még egy állatorvos se mondott ilyet hogy ennyire mániákusan kéne takarítani ilyenkor. Lehet hogy valami nagyon elit helyre vitted a kutyádat, hogy ilyen nagy cécót csináltak egy is férgesség miatt. :)

2017. jan. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem vittem elit helyre, a rendes dokijához vittem. Nem csinált régebben ekkora felhajtást soha, régebben macskáink is voltak, azoknál sem. Annyit mondott, hogy a ha simagotom és foglalkozom vele, azonnal fertőtlenítsem magam. Ezt érzem túlzónak.


Annak a hozzászólónak aki pedig rosszmájúan "nyalakodásnak" nevezte, valószínűleg érzéketlen és sosem volt szerető háziállata, és Ő is csak nyilván haszonból tart, érzés nélkül bármit.


Utolsó hozzászólónak köszönöm.


Amúgy pár éve éltem falun egy ideig, ott nem volt ekkora pánik, mint a fővárosban. Úgy érzem túl van minden itt sterilizálva.


Köszönöm a válaszokat!

2017. jan. 23. 19:56
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk mikor férges volt kutyánk kb ugyan ezt javasolta a doki.


Gyakoribb takarítás,inkább a fertőtlenítős felmosáson volt a hangsúly,főleg a kutya fekhelyét kellett sűrűn cserélni,mivel volt egy másik kutyánk is. Mi eléggé keveset simogattuk akkor,de ha megsimogattuk sima szappanos,alapos kéz mosást csináltunk. Ha vendégek jöttek nekik is elmondtuk vki ugyan ugy dögönyözte majd kezet mosott vki inkább hozzá sem nyúlt.


Én mondjuk vele aludtam,ezért nem zárhattam ki a szobából,egyik bent marad ő meg kint. Hetente húztam ágyneműt. Nem kapta el senki sem a családból!!


Kórházi fertőtlenítő szerintem túlzás,alapos melegvizes szappanos kézmosás, esetleg dm-be kapható kézfertőtlenítő.De kórházi fertőtlenítő?? :D


Nekünk 1,5 hónap alatt szerencsére elmúlt ez :D

2017. jan. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen, egyik rokonom dolgozik kórházban, tőle kértem az orvosi kézfertőtlenítőt.

A helyét hipózom, és a takaróját 2 naponta 60 fokon mosom, meg a plüsseit is stb.

2017. jan. 23. 20:17
 9/12 A kérdező kommentje:
Remélem nálunk is hamar elmúlik.
2017. jan. 23. 20:25
 10/12 anonim ***** válasza:
83%

5-ös: nem azért lehet a kutya szájától is elkapni a férgességet, mert felhányja őket, hanem mert tisztálkodás közben a fenekét nyalogatva odakerül a pete!

Szóval nagyon ne nyalasd most magad vele, mert akkor semmit nem érsz napi háromszori felmosással sem. Egyébként amikor a befogadott kiscicánk férges volt, minden hozzáérés után rohantam kezet mosni, és gyakrabban, alaposabban takarítottam. Én is félig belebolondultam és bántott, hogy nem érhetek hozzá akárhogy. Kitartás, egyszer ez is elmúlk.

2017. jan. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!