Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya férgessége miatt...

A kutya férgessége miatt előírt higiéniai szabályok emberekre nézve? ( többi lenn)

Figyelt kérdés
Kutyám férges, 4 ik féreghajtóját kapja állatorvoshoz folyamatosan viszem. Az ambuláns lapjára ráírta az orvos, hogy a gazdáknak fokozott higiénia, és gyakori kézmosás. Szóban mondta, ha a kutyához érünk, utána azonnal kezet mosni és fertőtleníteni. Kicsit túlzásnak éreztem, de mivel én nem akarom elkapni, így hiába döntött az észérv, hogy nem kell agyonfertőtleníteni magam, sajnos már a háztartás része majdnem ipari ( kórházi fertőtlenítő) stb. Nem akarom eltúlozni, csak beltáplálták az ideget, de ugye azért egy sima kézmosás is elég nem? A kutya tiszta, most nincs féreg, de pete lehet, de nem nyúlkálok a kakihoz, szóval csak simogatom, megpuszil a kutya is, meg játszom, foglalkozom vele. Így gyakorlatilag nincs is esélyem elkapni ugye? Miért írt elő ilyet az orvos? Azóta mindent hipózok, megőrültem.

2017. jan. 23. 19:05
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Igen, persze kitartok, csak engem is bánt, meg a kutyát is, érzem, hogy nem érti, miért rohanok mindig a mosdóba, amikor előtte órákig labdázás volt, meg játék, és megölelgettem a bundáját, most meg még azt sem engedem meg neki.
2017. jan. 23. 20:51
 12/12 anonim ***** válasza:

Egyszerű. Bemész a patikába (emberi) és mondod, hogy férges a kutyád és félsz, hogy elkaphatod és kérsz embereknek való féreghajtót.


És ne nyalasd az arcod a kutyával. :D

2017. jan. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!