Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet rászoktatni egy...

Hogyan lehet rászoktatni egy kutyát, hogy hozza vissza a labdát?

Figyelt kérdés

Mi van, ha nincs kedve? Csak elszalad a labdáig, aztán érdekesebb neki szaglászni és otthagyja. Ha meg hívom, visszajön, de a játékot már el is felejtette és otthagyja...


Pedig nagy mozgásigényű kutya, de mintha nem lenne kedve visszahozni mindig.



2017. jan. 24. 10:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Utolsó, a kutyád pont úgy viselkedik, ahogy arra tanítottad. Semmi furcsa nincs ebben. A kutya akkor szeret a gazdával játszani, ha nyerhet benne, nem akkor, ha állandóan veszít és mindig elveszik tőle a játékot. Te lényegében mész a kutya után és el akarod szedni a labdáját, így persze, hogy félti.
2017. jan. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
nem, nem megyek utána ha elfut vele. gondolom ezért is hozza vissza újra és újra, de csak annyira h ne érjem el. mintha csak azt várná h bizony rohanjunk mind a ketten. no neg ha újra el akarom dobni a labdát, azért csak el kell kérni tőle valahogy, nem? amúgy engem nem zavar, ha így játszik.
2017. jan. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Utolsó: Nagyon aranyos a kutyád! :)

Én végülis az egymástól rángassuk el játékot csinálom a kutyámmal, és így már vissza is hozza nekem boldogan. Az nem tetszett neki, hogy csak úgy oda kellett adnia. Sőt 2-3-szor hagyom, hogy megszerezze a játékot, ekkor elvonul vele, lefekszik, és rágcsálja :)

2017. jan. 26. 09:00
 14/17 anonim ***** válasza:
Ha nyúlsz utána, az ugyan az, mint ha mész utána. De hagyjuk. Sajnos látszik mennyire nem értik a gazdák a saját kutyájuk viselkedését, működését, és mennyire nem tudatosak a kutyájukkal.
2017. jan. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Én pedig az vagyok, szóval ne filozofálj. Jelenleg egy póráz nélkül is sétáltatható, (szinte) minden körülmények között lábhoz hívható kutyám van, aki pórázon (szinte) soha nem feszíti meg a pórázt. Mindezt kb 2 hét alatt értem el. Már csak a "szinte" dolgot kell kiküszöbölni.
2017. jan. 27. 08:57
 16/17 anonim ***** válasza:

"Ha nyúlsz utána, az ugyan az, mint ha mész utána"

oké! és ha nem is nyúlsz utána, nem is mész utána, nem is próbálod nála becserélni egy kis jutifalatra, akkor mondd el nekem kérlek, hogy abból hogyan lesz labdázás?

2017. jan. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

13 - tényleg aranyos :)

rángassuk egymástól dolgot általában ronggyal szoktuk (inkább törölköző az, no :) ) és én is szoktam hagyni, hogy nyerjen, persze azért nem mindig. olyan nagy boldogan körberohanja a zsákmánnyal az udvart és érdekes módon azt vissza is hozza, hogy cibáljuk megint

2017. jan. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!