Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell és hogyan lehet...

Merciccus kérdése:

Mit kell és hogyan lehet fejleszteni a kapcsolatot a kutyámmal?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos amerikai akita lány kutyusom, járunk kutyasuliba de az ilyen típusú gyakorlatok majd csak tavasszal lesznek ezért hátha van valakinek már ötlete, tapasztalata. Elég szépen mennek a feladatok, de nem fut oda hozzám lélekszakadva mint a többi kölyök a gazdijához, minden más sokkal jobban érdekli... es ezt szeretném fejleszteni.

A fajta tudom, hogy elég makacs típus és lehet csak még több idő kell neki csak mégis kicsit rossz érzés, hogy nem jön úgy hozzám.



2017. jan. 24. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát arra ugyan várhatsz. Tudod egyáltalán milyen fajtát tartasz? Nem az a gazdinak hízelgő kutya és soha nem is lesz, minden amit csinálni fog az a tisztelet miatt lesz mert felsöbb rendű leszel de ez a fajta sosem örömből fogad szót, nem erre lett tenyésztve. Üdv egy akita gazdi.
2017. jan. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Önfejü makacs fajta, szóval nem lessz könnyü dolgod vele, viszont, ha nem is az a hozd vissza tipus, nagyon tud ragaszkodni a gazdájához. Láttad már a Hachiko- hácsi a legjobb barát címü filmet?(igaz történet) amúgy csodás kutya az Akita.
2017. jan. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A behívás majd akkor lesz jó, ha bejön az elvárás is a képbe, vagyis ha nem megy be hozzád, akkor igen komoly büntetést kap érte. Amíg csak jutalom falat és dicséret van, addig sok kutyának nem éri meg a gazdához mennie.


Tudsz valamit javítani azzal, ha motiváltabbá teszed a jutalomra, emellett vannak még finomabb módszerek, mint az elbújás, elfutás, de ezek sem fognak komoly eredményt hozni egy kamasz, önálló kutyánál.

2017. jan. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

otthoni gyakorlással nagyon szép eredményt el lehet érni.


én 10 évesen kaptam az első kutyámat (igaz, ő egy border) és heti két kutyasuli mellett minden nap 6-kor már kint voltam az udvaron és az ül-fekszi-áll-marad-hozzám vezényszavakat gyakoroltuk egy órán keresztül, plusz a délutáni sétás labdázás, frizbizés között is pár perceket engedelmességiztünk. persze még én is full kezdő voltam és nekem is meg kellett tanulnom a kutyával való kommunikációt.

2017. jan. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpel miért választottad ezt a fajtát, ha nem szimpatikus a jelleme?
2017. jan. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!