Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az ideálisabb fajta, a...

Melyik az ideálisabb fajta, a bullmasztiff vagy a boxer, ha családbarát őrző kutyát szeretnék?

Figyelt kérdés

Családbarát házőrző kutyát keresek, kertes házba kisgyerek mellé. Testfelépítése tekintélyt parancsoló legyen, (mivel nem a legjobb környéken lakunk) de ápolása ne igényeljen sok energiát, ezért a rövid szőrű „igénytelen” fajták érdekelnek, amik télen sem fáznak az udvaron. Elsősorban két fajta érdekel, a bullmasztiff és a boxer. Fontos, hogy a kutya jól tanítható legyen kutyaiskola nélkül is, és hogy ne csak egy falkavezért fogadjon el, hanem a család minden tagjára egyaránt hallgasson. Ismereteim szerint a boxer barátságos, az idegenekre sem támad rá nagyon nyomós ok nélkül, viszont talán túl nagy a mozgásigénye, és attól tartok, hogy túl sok odafigyelést igényel, és mivel dolgozunk, a nap 24 órájában nem tudunk vele foglalkozni.

A bullmasztiff úgy tudom, túlságosan is hajlamos a család megvédésére akár egy hangosabb vagy hadonászó vendég ellen is, ami aggasztó lehet, mert nem szeretnénk bezárva tartani a kutyát, ha látogatónk jön. Ami mindkét fajtánál kérdéses, hogy mennyire szocializálható, főleg hogy kan kutyát szeretnék.

Olyan emberek válaszait várom, akiknek van tapasztalatuk e két fajta tartását illetően. Köszönöm a tanácsokat előre is!


2010. máj. 6. 15:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Mért nem fogadtok menhelyről kutyát örökbe? Ott is van házörző, ami egyben családbarát is.. Mindig csak a vétel, meg a fajtiszta..
2010. máj. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Na erről beszéltünk az egyik kérdésnél! Normális kérdező konkrét elképzeléssel, csórónak sem tűnik írása alapján és csak nyomatják a menhelyit, leszólják a fajtatisztát ahelyett hogy a kérdésre válaszolnának.

Kedves kérdező szerintem manapság egy bulmasztiff inkább nagy maci mintsem hogy vadállat. Inkább a boxert ajánlanám, mivel sokkal mozgékonyabb, biztos hogy egézségesebb is mert nem olyan nagy, és nagyon jó munkakutya, látni versenyeken szóval biztos hogy őrzi a házat.

2010. máj. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%

Annak idején én is azt hittem.. De igaza van a srácnak nem mindegy milyen kutya az ember társa, mert sokat jelent ha van egy szerető társa az embernek de sok fajta kutyának más a véleménye a családról, más a véleménye az idegenekről és van amelyik megbolondul öregkorára.


Én boxer tulajként tudom ajánlani a boxert teljesen meg van vele elégedve a családom. Ideális társ lehet nektek is.

Ajánlom a sárgát, nem kell vágottfül, feketemaszk fehér jegy és fehér tappancsok ez a fajta mindenkinek elnyeri a tetszését.

2010. máj. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
nekünk boxer kutyánk van, már több mint 13 éve. A környéken mindenki frászt kap, ha meglátja, de nagyon gyerekcentrikus. Csakhogy példát is mondjak: minden további nélkül belenyúlok a szájába, ha arról van szó, és utána még ő jön oda, hogy játszunk tovább. Valóban kicsit nagy a mozgásigénye, de ha sétálni viszitek, és jól megfuttatjátok nem lesz gond. Nekünk sose kellett bezárni a kutyát, csak egyetlen alkalommal, amikor annyira féltek tőle, hogy nem mertek a lakásban közlekedni. Egyébként jól szocializálható, habár más kutyákat nem tűri meg, de ez sajnos a neveltetése miatt van. Ha arról van szó, akkor minden áron védelmezi a családot, és azt a leginkább, aki a legtöbbet foglalkozik vele, és akitől a vacsit kapja. De csak arra hallgat, aki tekintélyt parancsolóan, határozottan szól rá, nem csak a falkavezérre. Még egy példa: nálunk a családban többször előfordul, hogy anyum meg apum egymással szórakozik, fakanállal, vágódeszkával "fenyegetik" egymást. Ha a kutya ezt meghallja ő is beszáll, és addig ugat, amíg nem hagyják abba:) Igen vicces jelenet:) De pl. már támadta meg a hugomat egy csivava az utcán, ott a Füles már nem csak ugatott hanem morgott és vicsorgott is. De támadni csak a legvégső esetben és csak engedéllyel támad. Mi sose hordtuk kutyaiskolába, de anélkül is sok mindent megtanult. Csak türelem kell hozzá, meg soksok szeretet. A bullmasztiffot nem ismerem annyira, de annyi bizonyos, hogy a következő kutyánk is boxer lesz, mert már annyira a szívünkhöz nőtt ez a fajta (a nagypapámnak is volt) :) Én elfogult vagyok ebben a témában, de azért remélem tudtam segíteni:)
2010. máj. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg bullmasztiff! Nem sok gyerekbarátabb kutya van nála, nagyon okos és tanulékony (az enyém 5 hónapos, kutyasuli nélkül már ül, fekszik, lábhoz jön szép szabályosan, póráz nélkül sétál, és még csak ezután visszük majd kutyasuliba) Nincs sok gond az ápolásával sem, bár elég sokat eszik. Az idegenekkel semmi gondja, hamar barátkozik, de megérzi a rossz szándékot. Az enyém még csak egy mafla kölyök, de már nem mernek tőle bejönni :) Én mindenképpen ajánlom!
2010. máj. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
2010. máj. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, úgy érzem egyre nehezebb lesz döntenem, hiszen mindkét kutya tünemény! :)

Eddig csak keverék befogadott kutyusaink voltak, sajnos a kedvencem, az utolsó öregkorára kiszámíthatatlan lett és a gyerek miatt el kellett altatni, mert befogadni senki nem akart egy 14 éves kutyát. Soha többé nem akarok ilyet átélni. Azt hiszem ezzel válaszoltam az első kommentelőnek.

2010. máj. 6. 17:38
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

Ha a nap 24 órájában dolgozol az nem jó egy kutyának se!

Egy fajtatisztának és egy keveréknek sem.

Bele fog őrülni és kiszámíthatatlan lesz mint az előző kutyátok.

Szerintem maradjatok a riasztónál ha olyan környéken laktok.

Ez csak egy jó tanács, az állat és a ti érdekeiteket tekintve!

2010. máj. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem a nap 24 órájában dolgozom, hanem nincs annyi időm foglalkozni vele, mint ha munkanélküli lennék például. De a kommented alapján te biztosan ismersz olyat, aki képes 24 órában dolgozni, zéró alvással. Külön kértem, hogy olyan emberek írjanak, akik hasznos tanácsokat, tapasztalotokat tudnak megosztani velem, nem pedig ítélkeznek és kioktatnak, miközben süt róluk a hozzánemértés. Kérem az ilyen típusú válaszoktól kíméljenek, mert ennek a kérdez-feleleknek nem ez a célja.
2010. máj. 6. 20:00
 10/13 anonim válasza:

nos tehát: ha a lábméreted megfelelő zöld színű pulóvereket hordasz és szereted a málnaszörpöt akkor te alkalmas vagy k8utyatartásra.. :D

Viccet félretéve: nem ismerem a bull-t de a boxert igen én nagyon ajánlom, sokat dolgozok meg az asszony is de nagyon jól elvan akkor is ha otthon vagyunk és ha nem. Csak legyen a boxernak egy labda hogy unalmas óráiban tudjon mivel játszani.

2010. máj. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!