Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemények akita inu fajtáról?

Vélemények akita inu fajtáról?

Figyelt kérdés
első saját, egyedül nevelt kutyám lenne....
2017. jan. 26. 23:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
elsőnek semmiféle képen. Ennél azért több infó kéne. Én egyébként szeretem mert aranyos de a jelleme enyhén szólva pocsék. Extrém makacs, önfejű, és folyton vadászna... miért ezt a fajtát választottad? Üdv. egy akita gazdi
2017. jan. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

csak a külseje miatt egyenlőre...igen tudom ez nagy butaság , de amióta az eszemet tudom nagyon tetszenek....ezèrt is èrdeklődök róla mindenhol mert csak úgy azèrt külső alapján nem biztos hogy el kène hozni egyet ( habár nagyon szeretnèm) ...tudom hogy nem ez a mèrvadó

ezen kívül az angol bulldog ès a spániel jöhet szóba ...ez utóbbi a párom kedvence

családi házban lenne, fiatalik vagyunk, gyerekünk mèg nincs... időnk lenne rá

2017. jan. 26. 23:29
 3/12 A kérdező kommentje:
fiatalok*
2017. jan. 26. 23:29
 4/12 A kérdező kommentje:
ja mèg annyi, hogy az előző párom vett egy pitbull kölyköt nem sokkal kèsőbb miután összejöttünk, ès szinte èn voltam vele otthon egèsz nap...nem kènyeztettem el hanrm megpróbáltam következetesen nevelni...eleinte nehèz volt, de egy nagyon jó kutya lett belőle , semmu gond nem volt vele, alapdolgokat tudott pl.: ül! , csak akkor fogadta el az ètelt ha mondtam neki, nem szaladt el ha levettem a pórázt... stb alap dolgok...18 èves voltam akkor
2017. jan. 26. 23:35
 5/12 A kérdező kommentje:
bocsi rossz a billentyűzetem
2017. jan. 26. 23:35
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Első kutyának nem ajánlatos. Nem egyszerű eset és könnyel ellehet rontani. Általában egygazdás kutyák. Rengeteg türelemre és elszántságra van szükség hozzájuk. A mozgásigényük nagy és emellett szellemileg is le kell fárasztani. Hajlamos a szökésre ha nincs kellően megmozgatva.


Rengeteg korábbi Akitás kérdés van, ahogy kb ugyan ezt kérdezték. Érdemes lenne azokat is elolvasnod.


A Pitbull pedig sokkal könnyebb eset mint egy Akita, hiába látsz több agresszív, rosszul nevelt Pitbullt mint Akitát, az teljes mértékben a gazda hibája, nem pedig a kutyáé.


Persze azon kívül, hogy a külleme miatt Akitát szeretnél, mit tudnál nyújtani neki?


Kezdjük például ott, hogy mennyit tudnál foglalkozni naponta a kutyával?

Mennyit mozgatnád, dolgoznál vele?

Netán házőrzőnek kell?

Mennyi időt töltene el egyedül naponta?

Közeljövőben terveztek-e gyereket?

stb.

Jellemezd egy kicsit magad, az elvárásaid a kutya felé és azt is, hogy mit tudnál neki nyújtani.



Azt még nem árt ha tudod, hogy egy Akita Inu kölyök ára olyan 800€ kezdődik és a határ a csillagos ég.

2017. jan. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A pit engedelmes fajta, az akita nem. Sokan esnek abba a hibába hogy a külsejük alapján választják őket. Ezek vadászkutyák, nagyon erős vadászösztönnel, nem mindig fogadnak szót és ha mégis azt nem a gazdi kedvéért teszik. Én nem ajánlanám. A spá iel sokkal jobb.
2017. jan. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
vállalkozó vagyok , szerencsère èn osztom be az időmet ....a párommal nagyon szeretjük az állatokat , sokat foglalkoznánk vele, időben ès minősègben is....ő hajlamosabb az elkènyeztetèsre, èn vagyok a kemènyebb hogy úgy mondjam.nem házőrzőnek kellene...persze az se baj ha őrzi...de semmi extrára nem használnám csak hogy kutya legyen😊
2017. jan. 26. 23:56
 9/12 A kérdező kommentje:
de lehet hogy valami lightosabbal kène kezdeni
2017. jan. 26. 23:56
 10/12 A kérdező kommentje:
az anyagiakról annyit hogy tisztában vagyok vele mennyibe kerül egy kutya mert èdesapám Leonbergi kennel tulajdonos....hálisten nincsenek anyagi gondjaim úgyhogy nem lenne gond a kutya ára
2017. jan. 26. 23:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!