Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám elmagyarázni a...

Hogy tudnám elmagyarázni a kutyának, hogy egy területre végezze a dolgát az udvaron belül?

Figyelt kérdés

Lakásban tartott, de van egy udvarunk ahová kiengedjük a dolgát végezni. Eddig minden szép és jó, csak éppen a rohadtnagy udvaron neki pont oda kell intéznie, ahol mi járkálunk. Lépcső elé, fészerajtóba, meg úgy általában a sűrűbben használt területekre.

Most mikor elolvadt a hó, ébredtem rá, hogy rengeteg a szeretetcsomag a bejárati ajtó 4 méteres körzetében, így elkezdtem szépen összeszedegetni, és mindent egy helyre pakoltam, kicsit távolabb, kevésbé "igénybevett" területre. Ez volt kb 2 napja, de a kutya rendületlenül oda csinál ahová eddig is: mindenhová. Gondolom érzi a szagát.

Ma figyeltem mikor kezdené, és gyorsan odavittem ahová a procedúrát szeretném, hogy végezze, de csak nézett rám hülyén szegénykém, nem értette miért kaptam fel hirtelen :D

Mit csináljak vele?


2017. jan. 27. 09:37
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
takarítsd az udvart rendszeresen, a kutyát meg hagyd nyugodtan Wc-zni, amíg bélcsavarodást nem kap!
2017. jan. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Ezt nem igazán lehet megtanítani a kutyának. Mindenhonnan össze kell szedni, tehát ebből a szempontból mindegy. Egyébként nem sétáltatjátok? Az én kutyám mindig a séta közben végzi el a dolgát (természetesen felszedem utána).
2017. jan. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Valojaban jo modszert valasztottal, csak nem ket nap alatt tanulja meg. Kell egy kis ido.
2017. jan. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Meg lehet tanítani neki, nem egy embertől hallottam, hogy így csinál a kutyájuk. Igazából az enyém is akit édesanyámnál hagytam falun, de ő világ életében így csinálta.

De, sétáltatjuk. Ettől függetlenül a reggeli-esti egészségügyi sétát az udvaron végzi.

2017. jan. 27. 10:03
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nos a benti kutyák ilyenek, a kutya alapjáraton ösztönből mindig ugyan oda kakálna, ha kinti kutya lenne... de mivel ő benti kutya, neki az ugyan oda jelenleg a kintet jelenti :D
2017. jan. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ez felettébb megnyugtató :D
2017. jan. 27. 10:17
 7/10 A kérdező kommentje:
Vannak ilyen spray-k amiknek a szagát nem szeretik a kutyák...nem tudom pontosan mire szokás azokat használni. Egy olyan esetleg nem használna? Vagy valami házi cucc amit odafújok miután összeszedtem a szeretetcsomagot? Úgy hátha nem akarna ugyanoda csinálni és idővel sikerülne átszoktatni. (Csak egy ötlet, nem kell a fejemet venni!)
2017. jan. 27. 10:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezek a spray-k semmire nem jók. Sajnos egy benti kutyát elég nehéz hozzászoktatni, hogy ugyan oda piszkítson.
2017. jan. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Értem. Azért próbálkozom :)

És a citrusfélék? Azoknak a szagát úgy tudom utálják. Ha valami citromos dolgot készítenék?

(Vagy csak kirohasztanám vele a füvet? :D )

2017. jan. 27. 11:22
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet rá tanítani, csak hosszú idö. Ugyan annyi, mint a szobatisztaság elérése. És ugyan olyan is. Úgy 4-5 hónapon át mindig arra a helyre viszed, amit kijelöltél és addig vársz, amíg ott el nem végzi a dolgát. Ha sikerül, akkor nagy jutalom. Így nincs lehetösége máshova üríteni. Ha meg mégis becsúszik rossz helyre, akkor kis rászólás, takarítás és az ürítés szagának eltüntetése jön (citromos vízzel, parfümm, ecettel, sprayvel, mindegy).
2017. jan. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!