Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tervuren, Groenendael vagy...

Tervuren, Groenendael vagy Malinois?

Figyelt kérdés

Második kutyának szeretnék egy szintés sportos, aktív társat a Huskym mellé. Egyelőre a Belga Juhászkutyában gondolkoztam, azon belül is a Tervuren vagy Groenendael. Tudom, hogy az utóbbi időben ők már inkább show vonalra lettek tenyésztve, mintsem munkára ezért is mertem rájuk gondolni. Persze Malinois az álmom, de egy Malit nem merek bevállalni.

IPO-t nem szeretnék vele csinálni, inkább agility és bike/scooter-jöring lenne amit sportolnánk. Persze nem egy megszokott húzókutya, de sikerült beszélnem olyan husky gazdákkal akinek van/volt belga juhásza volt és kimondottan szeret/ett szánt húzni. Sportnak pedig szerintem ideális. Természetesen csak 1 éves kor fölött.

A jelenlegi napi kutyás rutinom úgy néz ki, hogy:


Reggel: 50p-1óra - futás/séta, ez függ többnyire az időjárástól is.

Reggali séta után: 10-20p játék/tanulás otthon

Általában ezt kis pihenés követi, addig csinálom a saját dolgom.

Dél: 1-2óra - séta a közeli erdőben - ilyenkor szabadon van, hogy szaglásszon, a séta közben természetesen labdázunk, botot dobálok neki stb.

Séta után szintén egy 10-20p 'szellemi' foglalkozás otthon, hogy ne csak fizikailag, de szellemileg is elfáradjon

Este: 1-1.5ó séta vagy 50p-1ó futás, ez szintén függ az időjárástól illetve, hogy reggel futottunk-e.

Séta után: általában hosszabb foglalkozás mint a másik két séta után, olyan 20-40p szokott lenni


Hétvégente általában túrázunk, akár a környéken, akár kocsival utazunk és keresünk túraútvonalakat.

Nyáron kicsit másabb, mivel a Husky nem éppen szereti a nagy meleget, így a déli séták sokszor kimaradnak, helyettük pedig a reggeli és esti hoszabb. Ha pedig délben megyünk akkor általában úszni megyünk, hogy ne legyen túl meleg. A késöbbi órákban pedig tudunk menni bike/scooter-jöringezni is.


Itthonról dolgozok, a munkaidőmet úgy alakítom, ahogy szeretném így sok időt tudok tölteni a kutyákkal. Amikor itthon vagyok/dolgozok akkor is álltalában bennt van a dolgozószobában, velem. Rajtam kívül még 3an lakunk itt, gyerek nincs. A lakás nagy kertesház, közel vízpart, erdő. Ingergazdad környezet.


Főként olyanok véleménye érdekelne, akiknek van tapasztalatuk a fennt említett fajtákkal. Mit gondoltok, egy ilyen rutin mellett jól érezné magát egy belga juhász? Illetve ha nem, akkor milyen másik fajtát ajánlanátok egy ilyen életvitelhez? ( Az Akita Inu ami még közel áll a szívemhez. Természetesen az összes fennt említett fajtáról hónapok óta olvasgatok, érdeklődöm irántuk, persze még ígyis keveset tudok róluk, hisz ezt tapasztalni kell. )

Köszönöm.



2017. jan. 27. 21:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Malinoist ne, neki a testi fárasztás nem elég. Rendszeresen kutyaiskolába/képzésre kell járni vele hogy ne nőjjön a fejedre.
2017. jan. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Igen ezzel tisztában vagyok, Malinak nem is mernék nekivágni jelenleg, talán majd egyszer.


Azt még kihagytam, hogy kutyaiskolába járunk, heti 2x és persze az új családtaggal is járnék ugyan úgy. Emellett néha eljárunk kutyanapközibe ahol 3-5 órá játék, szocializáció más kutyákkal.

2017. jan. 27. 21:47
 3/18 A kérdező kommentje:
És persze köszönöm a választ.
2017. jan. 27. 21:48
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
Az akita nagyon makacs, ha futni biciklizni akarsz vele mint a husky-val nagyon rá kell gyúrni a vadászatról való lenevelésre mert borzasztóan erős vadászösztönük van. Makacsabbak mint egy husky és egy kicsit kisebb a mozgásigényük, a nyarakat ugyan úgy rosszul viselik. A futást az enyém annyira nem szereti folyton rángat ha biciklivel viszem (tudom hozzá kell szoktatni), sokkal jobban szeret lassan haladni és szaglászni meg ásni. Viszont ha a behívást nagyon jól megtanítod neki és leszoktatod a vadak üldözéséről/vadászatról, akkor nagyon jól illene hozzád. Csak még egyszer mondom makacsabb mint a husky, nehezebb és időigényesebb nevelni.
2017. jan. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha az akita mellett döntesz az amerikait ajánlom, ugyan nagyobb, de szófogadóbb és valamivel kisebb avadászösztöne.
2017. jan. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha még tudni szeretnél bármit is az akitákról kérdezz nyugodtan! :)
2017. jan. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
39%

A maliról látom gyorsan lebeszéltek, amit meg is értek.. :D


Tervuerenből itthon már csak a kiállítási kutyák maradtak, Gröniből sincsen már sok, ráadásul ennek a két kutyafajtának ugyanúgy hosszú a szőre és nem bírják a meleget. Hacsak le nem nyírod nekik :)


Az akita kicsit önállóbb és korai szocializáció kell neki, mert makacsabb és dominánsabb fajta. Ráadásul a nagy része buta, mint a faék ( munkakutyákhoz képest )


Szerintem, ha könnyen alkalmazkodó, kompatibilis kutyát akarsz, amelyik még értelmes is, akkor vizsla, labrador.


Esetlegesen fajtamentéseknél tudsz szétnézni ( van minden fajtának már fajtamentése, minden kutyát jól ismernek és tudnak neked segíteni a helyes választásban ).

2017. jan. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%
#7 nem tudom hol olvastad hogy az akita buta mert hogy nem az az is biztos. Nagyon okos kutyák, könnyen és gyorsan tanulnak, az hogy nem engedelmesek nem azt jelenti hogy buták.
2017. jan. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
33%
nem olvastam, tapasztalat, elégé sokat hoznak a kutyaiskolába, hogy problémás...
2017. jan. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
64%

a 7-es azt írta zárójelben, hogy a munkakutyákhoz képest


a fent leírt dolgok pl agyi fárasztás egy huskyhoz képest, amelyik pörgősebb kutya, egy akita lemaradna, mint a borravaló

2017. jan. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!