Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 Hét mulva elleni fog a...

3 Hét mulva elleni fog a kutyusom, de én még nemtudom mit tegyek akkor amikor szül. Hogyan segitsek neki, vagy hogyan támogassam akkor a szituációban? Miket csináljak hogy könnyebb legyen neki? előre köszönöm a hasznos válaszokat.

Figyelt kérdés
2010. máj. 6. 20:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Hívj hozzá állatorvost. Én biztos azt tenném, habár én nem szaporítok.
2010. máj. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%
igaza van az elsőnek. Ha már valaki szaporít, akkor legalább a dokira költsön...
2010. máj. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Akiteki ***** válasza:
65%
Még nem késő ivartalanítani
2010. máj. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Pár hasznos link:

[link]

[link]

[link]

Többek között azt is leírják pontosan, mikor kell azonnal orvost hívni.

Az esetek 80%-a amúgy simán, komplikáció mentesen zajlik.

Üdv.

2010. máj. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%

Doki telefonnszámát élesbe állítani a telefonon, neki szólni előtte, hogy szólnál, ha elkezdődött a szülés. Egyedül, tapasztalatlanul nagy veszélyeknek teszed ki. Az orvosok sem olvasás útján tanulták meg elsősorban, hogy kell segíteni.

Remélem, nem nálad lett vemhes a kutya, csak befogadtad és segíteni szeretnél rajta.

Ha szaporítasz, akkor meg nincs mit mondanom :(.

2010. máj. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
21%

Miért kell rögtön arra gondolni, hogy szapórít??


Nekem gyerekoromban volt egy keverék kutyám akármilyen magas kerítést csináltunk mikor tüzelt a kan bemászott:S:S és összeregadtak utána ivartalanítva lett. Anno apám erre nem aart költeni de rájött kiskutyáknak új otthont keresni nehéz .

2010. máj. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
28%

09.18-nak:

Ne haragudj, egy szóval nem volt említve , milyen kutyáról van szó.

A kérdező lehet egy kezdő tenyésztő is, aki tapasztalatok híján tanácsot kér.

Még ha nem is tenyésztő, akkor se kell lehurrogni, hiszen aggódik a kutyáért.

Felesleges ijesztgetni előre, a pánik nagy galibát tud okozni ilyenkor.

Tényleg legalább 80%-ban komplikációmentes egy ellés/most nem említem a mopszot, csivit, bulldogot, ahol nagy a császár esélye/.

A kutya ösztönből tudni fogja, mit kell csinálni, ha pedíg nem, a fenti linkek segíthetnek a gazdának, ikor kell segítséget kérni.

2010. máj. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%

A doki száma mindenkép legyen élesben mert bármien komplikáció feléphet... Császár, nem jön ki a kutyi, ....


Elég sokba kerül de én ugy gondolom, hogy ha már vemhes lett akkor ezt megérdemli.

Youtobon vannak videók ellésröl..

2010. máj. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Akiteki ***** válasza:
87%
Mert nincs olyan, hogy kezdő tenyésztő. Ha valaki ennyit sem tud, akkor még igen sokat kéne tanulnia hozzá, hogy almot vállaljon.
2010. máj. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
65%

Az elottem szolohoz csatlakoznek. Ha kezdo tenyeszto, akkor nem itt fog kerdezgetni, hogy mit hogyan kell, hanem orvoshoz megy, mas tenyesztokkel beszel, bujja a szakirodalmakat es a videokat, stb.

Inkabb kezdo szaporito, mint kezdo tenyeszto.

Aki almot akar, az igen is jarja meg a kotelezo utat, ne pedig felelotlenul elvezkedjen a kutyaja szanalmas sorsan.

Szuresek, kennelnev, torzskonyv, minden, ami kell!

2010. máj. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!