Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 Hét mulva elleni fog a...

3 Hét mulva elleni fog a kutyusom, de én még nemtudom mit tegyek akkor amikor szül. Hogyan segitsek neki, vagy hogyan támogassam akkor a szituációban? Miket csináljak hogy könnyebb legyen neki? előre köszönöm a hasznos válaszokat.

Figyelt kérdés
2010. máj. 6. 20:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
25%

Vidd el állatorvoshoz ha esetleg még nem tetted meg és kérdezd meg az állatorvost hogy mi a teendőd amikor ellik!

Ide ne írjál ki ilyen kérdést mert a tenyésztőknek nem igazán megy mostanában az üzlet (nincs az embereknek 150-200 ezer forintjuk kutyára) és mindjárt a torkodnak ugranak hogy szaporító vagy meg ivartalaníts mintha bármi közük lenne hozzá mit csinálsz a kutyáddal!Sokszor azt sem tudják mi van nem e talált kutyád van csak pampognak össze vissza!

Az állatorvos elmondja mit csinálj vele!

Engem meg nyugodtan lehet lepontozni ugyan is mindegy nem gyűjtöm a pontokat!;)

2010. máj. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Akiteki ***** válasza:
66%

12:40

Nálad is ellik a kutya, ha kell, ha nem?

Miért kéne egy talált kutyának elleni? El kell vinni ivartalanítani és máris 5-6 kutyával kevesebb van a menhelyen.

2010. máj. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
25%

Nálam nem mert nekem törzskönyvezett,ivartalanított kutyáim vannak de attól még nincs jogom ismeretlenül és a körülményeket nem ismerve másokat lehordani a sárgaföldig csak mert én más nézeteket vallok!Ez az oldal azért van hogy kérdezzenek az emberek és nem azért hogy egyből ócsárolják a kérdezőt!Azzal nem segítesz a kutyán hogy beszólsz az illetőnek azzal viszont igen ha a kérdésére okosan válaszolsz!

Aki nem akar ivartalaníttatni az nem is fog,aki meg kutyagyárból él az meg nem fog semmin változtatni sajnos ez van!

2010. máj. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
47%

Én az előzőhöz csatlakoznék, teljesen egyet értek minden hátér info nélkül lehurogják..

Mi van ha tényleg befogadott vagy ha becsuszott?? És mi van akkor ha nem menhlyre adja be hanem lelkiismeretesen gazdit keres nekik, én ezt csináltam tuti nem vennék el már egy megkezdett életett. Kerestem nekik lelkiismeretes gazdit utána ivartalanítattam...


Nem értem a mai világba miért rögtön a rosszra kell gondolni akkor kérdezzük meg ,hogy honnan van és milyen kutya és úgy alkossunk vélemányt...


(Én se gyűjtők pontot..)

A helyesírásra meg annyit diszgráfiás vagyok nem érdekel ha beszolnak így is teljes az életem..

2010. máj. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Akiteki ***** válasza:
57%
az van, ha becsúszott, hogy ivartalanítom a kutyát. Ennyire simán egyszerű.
2010. máj. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
37%
Az a te dolgod hogy ivartalaníttatnál vemhes kutyát sokan mások viszont nem!Ne akarj istent játszani és mindig mások felett pálcát törni!A kérdésekre válaszolj normálisan és ne úgy mint akinél megakadt a lemez állandóan ezt fújva: ivartalaníts ivartalaníts ivartalaníts......
2010. máj. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Akiteki ***** válasza:
73%
Ja, inkább azt a lemezt fújjuk, hogy fogadjon örökbe. Igazad van. Ne törjünk pálcát a szaporítók felett, hogy jövünk hozzá, hogy menteni merjük a tömegtermelésük eredményét!
2010. máj. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Tudja, hogy mikor fog elleni a kutya, ergo, a fedeztetés idejét is feljegyezte.

beszélj az orvosoddal, szólj neki, hogy számithass rá, ha esetleg valami gond lenne.

Az ellés napján, már nem nagyon eszik a kutyus, nyugtalan, keresi a helyét. érdemes előtte már beszoktatni az elletőládába, készenlétbe helyezni az infrát, és papirtörlőket. Amikor lefekszik a kutyus, és elkezd nyomni, akkor kezdődik a szülés. először csak egy kis buborékszerü látszik, ez már a burok, abban van a kiskutya. (ha ez nem jön, és az anya csak erőlködik, akkor érdemes hivni a doktort.) amikor kijön a baba, az anya feltépi a fogával a burkot, elrágja a köldökzsinórt, és megeszi a méhlepényt. ha ezt nem teszi, neked kell segitened feltépni, mert megfulladhat a kiskutya. (a burkot ne edd meg:))) ) 2 kölyök születése között eltelhet 1-2 óra is. de orvos lássa mindenképp, szüksége lesz injekciora, és vizsgálatra, hogy a szülés végén nem maradt benne semmi.

2010. máj. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Amugy Bischon hawanese a kutyus és szintén az ő fajtájától lett vemhes.nem vagyok tenyésztő se szaporító. egyszerüen a kutyák összejöttek.:) énsem adnám a bébiket menhelyre, vannak ismerőseim, inkább nekik adom.
2010. máj. 12. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!