Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Benti fél-1-2 éves kutya?

Benti fél-1-2 éves kutya?

Figyelt kérdés
Szóval a következő hetekben úgy néz ki lesz egy kutyám, mindenképpen menhelyről. 1-2 éves közép termetű, nem túl hosszú szőrűben gondolkodom, de majd elválik mi lesz. Társasházban lakunk 2. emeleten szóval benti lesz a kutyus. Akiknek hasonló körülmények közt van/volt kutyája az tudna tanácsot adni? Milyen időközönként vigyem el sétálni?(én napi 3-ra gondoltam, reggel suli előtt, mikor megjövök és még este)Legyen valami benti alkalmatossága amibe eltudja végezni a dolgát ha nincs otthon senki aki levigye? Hogyan legyen ahhoz szoktatva, hogy valahogy jelezzen ha dolga van? Napi hányszor adjak majd neki kaját? Milyen időközönként legyen fürdetve? Állatorvoshoz milyen gyakran érdemes járkálni vele? Szóval ja, kicsit félek mert még nem volt kutyám és elég tanácstalan vagyok :D

2017. jan. 30. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Napi 3-4 seta kell neki mindenkepp, ebbol egy hosszu.


Naponta 1x vagy 2x kell etetni errol megoszlanak a velemenyek. En 2x etetek. Erdemes jo tapot venni neki pl brit premium a legjobb ar-ertek aranyban. Netrol erdemes rendelni. Jo tapok meg:olcsok premier, bosch, fit active, kozepes arubol josera, select gold, eucanuba magas arubol pedig acana, orijen, real nature, taste of the wild


Ne legye benti wc-je bar eleinte igy takaritani kell utana de hosszu tavon jobban megeri ha teljesen szobatiszta a kutya. A pelenkara szoktatott kutyak pl eloszeretettel piszkitanak szonyegre ami vendegsegben eleg ciki pl.


Minden kutya jelez ha dolga van, igaz mindegyik maskepp. Valoszinu az ajtonal fog allni vagy ulni esetleg ugat vagy nyuszit.


Furdetni akkor kell ha koszos vagy ha budos. Ez attol fugg merre jartok. En havi, kethavi rendszeresseggel furdetek.


Allatorvoshoz akkor kell vinni ha baj van de minimum egyszee evente oltasra. Azt latni fogod ha vinni Kell: ha nem eszik kedvetlen vakarozik hullik a szore... stb.

2017. jan. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Barátnőmék is panelba tartanak kutyák, ők ugy tanítottak neki a jelzést, hogy egy kis csengőt szereltek az ajtó aljára, es amikor lementek pisilni, megrúgták (nyilván a csengőt), így egy idő után a kutyus is megtanulta csengő=lemenetel. Szerintem ez eleg jo trükk, főleg hogy ez teljesen egyértelmű lesz, hogy mikor akar lemenni:)
2017. jan. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#2 vagyok, azt kihagytam hogy ha a kutyusnak le kell mennie, akkor babrálja a csengőt, es akkor lemennek:D
2017. jan. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én 3 éves fel életet menhelyen töltött kutyát fogadtam örökbe,első este mar jelzett amikor le kellett mennie. Igazából 1 hét alatt teljesen hozzászokott a napi 3 elmenetelre,egyszer sem történt baleset a lakásban. Mostmár csak napi 2szer járunk le,reggel 1,5 óra este 2,5 óra,szóval ki pisilgeti magát rendesen. Ő egyszer evett egy nap a menhelyen, de gyorsan ráállt a kettőre,1 napig evett tápot,két napig főtt húst,azóta nyers megy.
2017. jan. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

- Sétálni a minimum a 3, ahogy írod, ideálisabb a 4: kora reggel, kora du, kora este, késő este - utóbbi már lehet egy rövid pisiszünet.

- Bent ne végezze a dolgát, mert úgy sosem lesz szobatiszta. Ha véletlenül nem bírja ki, majd feltakarítasz.

- Nem biztos, hogy jelezni fogja. A legtöbb kutya megszokja a napirendet, a séták rendjét, és ahhoz alkalmazkodik. Ezért célszerű a séták időpontját mindennap kb. azonos időre tenni. Pl. ha hétköznap reggel fél 6-kor viszed el először, akkor hétvégén is így kell.

- Kaját napi egyszer elég felnőtt kutyának.

- Fürdetni nem kell. Maximum, ha pl. sz.rba fetreng vagy ilyesmi. :)

- Állatorvoshoz elmentek örökbefogadás után, átíratod a chipet a nevedre, megvizsgálja. Ha egészséges a kutya, akkor elég évente menni az éves oltáskor. Ha beteg, akkor vinni kell.

2017. jan. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hozzánk 2,5 évesen kerükt a kutya. Én 1x etetek egy nap este 7- kor és 1/2 10 körül még van egy rövid, egészségügyi séta. A kutyák szeretik a rendszert, de nem rugalmatlanok. Hétvégén ő is tovább alszik. Nyilván nem bírná ki délig, de 1/2 9-9-ig simán durmol
2017. jan. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a tippeket :D
2017. febr. 1. 23:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!