Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le kutyámat?

Hogyan szoktassam le kutyámat?

Figyelt kérdés

minden vendég lábára felugrik és hát.. próbál vele "közösülni"

Hogyan tudom róla leszoktatni?


2010. máj. 6. 21:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Ivartalanitani kell!!
2010. máj. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Na ez nem teljesen jó ötlet. Nekünk a lány kutyánk ivartalanítva van és mégis ezt csinálja.
2010. máj. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen dominál. Kimutatja, hogy ő az domináns egyed, mert a domináns egyed bárhol és bárkivel közösülhet. Falkavezérségi problémák vannak!!!
2010. máj. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A kutyák nem csak akkor tesznek ilyen mozdulatot ha párosodni akarnak ez náluk egyben a dominancia kifejezése. Az, hogy ivartalaníttatod még nem 100% hogy megoldja a problémát.

A következőket lehet kipróbálni:


Pórázra veszed a kutyát és valakit megkérsz, hogy jöjjön be az ajtón. A kutyát odaengeded hozzáés amikor a hágó mozdulatokra készül, vagy egyáltalán rámászik a vendégre a pórázt gyorsan erőteljesen megrántod( nem lazán húzkodod abból nem ért a kutya) és nagyon hangosan határozottan mondod: NEM!


Abból fogod látni, hogy jól csinálod (vagyis elég határozottan) ha a kutya legalább egy pillanatra elbizonytalanodik, réd néz.


Az egy dolog, hogy azt mondod a kutyának hogy nem, azt is meg kell mutatnod neki, hogy mi az amiért dícséretet kap. Tehát pl. legyen egy cél(és mindig az ismételjétek), hogy leül /áll a lábad mellé.


Minden esetben amikor rád figyel, megteszi amit kérsz, figyelmen kívül hagyj a vendéget, meg kell dícsérni simogatásal, kajával.


A vendégeket (azt is akivel gyakoroltok és majd a későbbiekben a látogatókat is), hogyha bejönnek az ajtón, ne símogassák a kutyát, ne nyünnyögjenek neki, ne sipákoljanak a pofáját dörgölve hogy milyen kis édes...stb. Hanem tudomást sem vegyenek róla, ne is nézzenek rá tartsák egyenesen felemelve a fejüket.


Egy kis gyakorlással biztosan sikerül erről leszoktatni!

2010. máj. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

utsó, te szoktál mindig itt kutyanevelési tanácsokat adni?

Mi a foglalkozásod? Merre lax?

2010. máj. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
9%
Persze bántsuk a kutyát az miatt ami neki természetes.
2010. máj. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az nem lehet természetes, amiről nem is tudja, hogy mi. a miénket akkor ivartalanítottuk, mikor még nem is tüzelt.
2010. máj. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%
Nem,ez nem bántás.Mélyedj el a témában,és ha úgy érzed,értesz is hozzá,akkor szólj hozzá a témához!
2010. máj. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

22:17-es nek.


igen gyakran szoktam nevelési tanácsokat adni, ha kér valaki mind sokan mások, hiszen ezt várja a kérdező.

jelenleg nauló vagyok.

ha a kérdésed a foglalkozásommal kapcsolatban arra vonatkozott, hogy netán kutyakiképző vagyok-e, hogy merem jártatni aszámat, nem nem vagyok az.

Viszont évek óta látogatom a menhelyeket önkéntesként és viszem sétálni a kutyákat, akikkel nemcsak játszom, hanem próbálom tanítani is őket, mivel így nagyobb esélyük van az örökbefogadásra.

Sok kutya neveléssel kapcsolatos könyvet elolvastam és sok videót láttam a témában.Ezzel már egészen kisgyerek korom óta foglalkozom, nem csak valami 2 hetes hóbort.

Én egy kutyával sohasem kegyetlenkednék! Szerintema leghasznosabb nevelési módszer a pozitív megerősítés és hiszem, hogy ennek az alkalmazási szinte minden problémára megfelelő gyógymód.

Ha a póráos dologgal van bajod, nem azt javasoltam a kérdezőnek, hogy rángasson egy fojtó-nyakörvet amíg ki nem düllednek a kutyája szemei, hanem hogy egy gyors hirtelen rántással, amit rögtön el is lazít éreztesse a kutyával, hogy nem a megfelelő dolgot teszi. Szintén javasoltam, hogy használja mellé a nem szót, hogy a kutya mielőbb megtanulja mit jelent a nem és így a későbbiekben ez a szó is elég legyen a kutya fegyelmezéséhez.


Ha egy kölyökkutyáról lenne szó első próbálkozásnak kihagytam volna a pórázos rész, hanem a kutya figyelemelterelését javasoltam volna játékkal, kajával, de mivel egy kifejlett domináns egyedről van szó, akinél már rögzül ez a rossz szokás, ez a módszer hatástalan lenne. A gazdi valószínűleg nem tudná elterelni a kutya figyelmét és a kutya mivel a rossz magatartása közben a gazdi abajgatja csak bíztatásnak venné a dolgot.

Ha valamelyik módszeremet nem érted és kéred akkor szívesen adok hozzájuk ilyen magyarázatot, hogy világos legyen miért is az adott módszert javasoltam.

2010. máj. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem bántásból mondtam, de ha közelben lax, akkor jöhetnél megnevelni a 3 kutyánkat, mert rettenetesen rosszal.

a 3at együtt képtelenség, mert viszik egymást a rosszba.

2010. máj. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!