Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Veszélyes" kutya az utcán?

"Veszélyes" kutya az utcán?

Figyelt kérdés

Az utcánkban az egyik társasház lakója tart egy kisebb méretű kutyát. Ezzel nem is lenne gond, de rengetegszer van kinnt az utcán a kutya, legtöbbször felügyelet nélkül. A kutya folyamatosan olyan házak kerítésénél van ahol más kutyák is vannak, ezért azok ugatnak órákon át. Ha pedig valaki esetleg arra sétáltatná a saját kutyáját akkor nekitámad. Agresszíven, nem játékból. A kutya emberre ártalmatlan, egy kb 3-5 kg közötti keverék, de például egy kisgyereket meg tud sebesíteni.

A gazdájával már beszéltem erről, nem tesz semmit. Én a kutyámmal séta közben is tanulni szoktam amég el nem érünk egy nyugisabb helyre, sőt néha a halti is rajta szokott lenni sétánál. Amikor pedig halti van a kutyámon és a másik úgy támad akkor ő 'védtelen' és sokkal sérülékenyebb. Persze tehetném azt, hogy elengedem az én kutyámat is de nem hiszem, hogy az lenne a megoldás. Ráadásul az enyém legalább 10szer nagyobb mint a másik. Hiába van jól szocializálva és képezve, ha egyszer veszélyben érzi magát akkor védekezni fog és félek ha elengedném, komoly károkat tenne a másikban. (Soha nem volt probléma más kutyával, emberrel vagy akár gyerekkel. Az egyik legnyugodtabb, legbarátságosabb kutya a környéken. )


Mivel a gazdáját nem érdekli, én pedig nem szeretnék kárt tenni a kutyában ezért egy másik megoldást keresek.

Kihez fordulhatnék ezügyben? Jegyző? Gyepmester?



2017. febr. 1. 16:00
 1/2 anonim ***** válasza:
81%
Igen, a jegyző felszólítja a gazdát, ha ez sem használ akkor a gyepmestert kell hívni aki elviszi a kutyát.
2017. febr. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ilyen esetekben én szoktam intézni a dolgot, én zavarom el a kutyát úgy, hogy utána sokszor ne akarjon még próbálkozni, nem a sajátjaimra hagyom. Falun lakok, itt elég sok az ilyen kutya, amit kiengednek. De ismernek és nem is jönnek a közelünkbe.

Egyébként jegyzőhöz fordulhatsz.

2017. febr. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!