Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lassan egy éves csivavám még...

Lassan egy éves csivavám még mindig nem szobatiszta. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ha bent csinálja és észreveszem mindig leszidom.Ha kint csinálja megdicsérem.De semmi nem változott...azon kívül hogy most már nem csak bent végzi a dolgát.

Korán reggel (6) és késő este is kiviszem (9-10) hogy hátha akkor nem... de még így is szinte mindig reggel arra ébredek hogy kaka pisi vár.Persze napközben is többször kimegy...Szólni is szokott hogy ki akar menni de van hogy nem a wczés az első hanem a macska zavarása :)

Már nagyon elegünk van.Mit tegyek??????Segítsetek


2009. jún. 15. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
És ha megpróbálnád alomra szoktatni? Legalább nem összevissza alkotna a lakásban.
2009. jún. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Először is egy kutyát legalább négyszer le kellene vinni, hogy el tudja végezni a dolgát. Másodszor ne várjátok, hogy majd magától szobatiszta lesz, vigyétek le minél többször, etetés, alvás után. Ha ti nem értek rá, akkor kérjétek meg a szomszédot, hogy vigye le napközben. Vagy szoktassátok rá újságpapírra, hogy akkor is el tudja végezni a dolgát, ha nem vagytok itthon. Egy csivava nem ürít olyan sokat.
2009. jún. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egy nap nagyon sokszor kivisszük többször is mint 4 alkalom.Evés után és alvás után is.De ha éjszaka ébred fel csak fogja magát és elmegy elvégezni a dolgát...és én sem gondoltam ,hogy egy csivavában menyi vizelet van... csak most jöttem rá :)rengeteg :) Van alom a lakásban mivel egy cicánk is van... talán a kutyust is oda kellene szoktatnom?
2009. jún. 15. 14:04
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
kutyát és a macskát 1 alomba, na ne viccelj már...
2009. jún. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
A kutyának mindenféleképpen külön helyet biztosíts!
2009. jún. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem szabad alomhoz szoktatni a kutyákat. Be kell tartani szigorúan a sétáltatási és etetési időpontokat. Mindig beválik a büntetés kontra dícsérettel tanítás. Ha éjszaka bepisil, akkor szidjad le érte. Ha lent pisil, akkor dícsérd meg. Nagyon fontos a következetesség és hogy mindig minden ugyanúgy és ugyanakkor történjen.Van pár kisméretű fajta, akiknél hosszabb idő a szobatisztaság elérése, egy éves koráig eltarthat, ez még nem tragédia.
2009. jún. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia. Javaslom, hogy vegyél pelust a kutyusnak(vagy használhatsz helyette újságpapírt is), és jelölj ki neki egy helyet a lakásban, ahova végezheti a dolgát. Azért van erre szükség, mert az ilyen pici kutyáknak gyorsabb az anyagcseréjük, és (a nagyobb kutyákhoz képest) többször végzik a dolgukat egy nap. Valószínűleg nem bírja ki reggelig, ezért piszkít a lakásba. Nekem is csivavám van, és mindig le van téve neki pelus sürgős helyzet esetére. Egyébként már csak kint hajlandó elvégezni a dolgát, és erre nem is kellett tanítani, magától szokott rá.
2009. jún. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Rossz hìrem van: a nagynènèmnek csivavàja van 8 ève, SOHA nem lett szobatiszta..... bàrmit csinàltak vele... fèlig-megoldàs: nincs bejàrata csak az eloszobàba ès a konyhàba, ahol nagyon de nagyon gyakran fel kell mossanak.....
2009. jún. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!!


olvastam egy-két véleményt,nekem is van hozzászolásom .


A RENDSZERESSÉG ami nálunk bejött és 2 hét alatt semmi nincs a lakásban!


Mindig ugyan abban az időben kell levinni és rájön.

Sok sikert hozzá.

2009. jún. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
figyelni kell sürün, és ha felkel biztos kell neki, ugy hogy ilyenkor kell kivinni. Olyanok mint a kisgyerekek fél óra vagy egy óra, biztos akkor már kell neki wc-ni.
2009. jún. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!