Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámnak összetapadt a...

Kutyámnak összetapadt a szőre. Hogy tudnám rendesen kibontani?

Figyelt kérdés

Elutaztam 1 és fél hétre és mikor visszajöttem és megsimogattam a kutyám,akkor éreztem hogy összetapadt jó néhány helyen.A kutyám egy 2 éves Havanese.A szüleimre és tesómra volt bízva a kutya,de egyáltalán nem fésülték.Szerintem még pulcsit sem vették le róla.Ő kinti kutya,és szerintem a víz is közrejátszott mert imád hemperegni meg a hóban játszani.Van bontófésűm,drótfésűm,ollóm,nagy drótfésűm.Először a naggyal próbáltam kicsit bontogatni,utána a kicsivel.A bontófésűtis próbálgattam,de azt nem nagyon tudom használni.A hátán a szőr a pulcsi miatt összetapadt,de könnyen ki tudtam fésülni,mert nem volt vészes.A hasán és összetapadt,azt is próbáltam,de kicsit félek hogy megkarcolom a pocakját mert ott nincs sok szőr.A lábin végig összecsomósodott és a feje tetején egy kis taréjba is.A taréj felét sikerült,a lábát nem nagyon.


Van valakinek valami praktikája,tanácsa,hogy hogy tudnám teljesen eltüntetni a csomókat ?Kozmetikust felhívtam,de csak következő hónapban tudnám vinni,mert dugig van.Azt meg nem szeretném megvárni,inkább minél hamarabb szeretném kifésülni.


2017. febr. 4. 14:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
77%

A takaró nem alkalmas kutyaház kibélelésére, magába szívja a vizet és megfagy. Szalmát kell tenni a kutyaházba. A másik, hogy mondjuk ivartalaníttatni kellene, és akkor nem vérezne össze mindent...

És abban sincs igazad, hogy jó a kutyának kint. A kis testű, rövid szőrű kutyákat köztudottan csak lakásban lehet tartani, ha kinti kutyát akartál miért nem nagyobb testű és bundájú kutyát vettél?

Azért nem csak a kérdésre kapsz válaszokat, mert feldühíti az embereket a tudatlanságod.

2017. febr. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Azért csak nem vagyok annyira hülye hogy télen levágatom a kutya szőrét.Ha hiszed ha nem,van bőven bundája.Úgy néz ki mint egy kis medve.
2017. febr. 4. 16:18
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre a válasz kozmetikus lenne. Akár több alkalom során, de egy hozzáértő kéz nagyobb eséllyel tudná kibontani a szőrét, kíméletesen. Ne számíts rá egyébként, hogy túl olcsón megúszod nála, mert ez nem két perces nyírás és fürdetés.


De ha tudtad, hogy anyukád nem engedi bent tartani, és így áll hozzá, miért nem választottatok olyan fajtát, aki jól bírja (vagy akár kifejezetten szereti) a hideget? Hiszen számíthatott rá anyukád, hogy egy kiskutyával sok gond van.

2017. febr. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
De,de apum ragaszkodott ehhez a fajtához.Több kutyafajtát is megnéztünk,kicsit és nagyot is,de mindegyik ellen volt valami kifogása.Azt mondta neki ez tetszik és kész.Nekem meg mindegy,hogy milyen kutya,mert mindegyiket ugyanúgy lehet szeretni.Anyukámnak nem szóltunk,mert ez meglepetés volt,de már hetekkel előtte elkezdtünk készülődni(rács,fésűk,párnák,pórázok,nyakörvek,játékok),és eldugtuk ezeket előle,főleg a garázsba,mert oda nem szokott bemenni.
2017. febr. 4. 16:35
 15/22 anonim ***** válasza:
89%
Nem állatkínzás de szerinted egy társasági kutyák csoportjába tartozó fajta egyedét kerti kutyaként tartani, szerinted normális? Nemcsak nyáron, télen egyenesen rossz a kutyának!
2017. febr. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Úgy nem veszünk kutyát, hogy arról valamelyik családtag nem tud... Mindenkivel meg kell beszélni, és bele kell egyeznie, nem csoda, hogy anyukád nem szereti a kutyát, amikor meg sem lett vele beszélve, hogy ő szeretné-e egyáltalán.
2017. febr. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
71%

Társasagi kutya kint tartva, ráadásul ivarosan. Hm....

Vidd kozmetikushoz és ivartalaníttasd! Ebben a sorrendben. Az összetapadt szőr nem tesz jót a bőrének. Ha ivaros marad, akkor meg egyszer majd belóg hozzá egy kan és meglesz a baj.

2017. febr. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Mindig áradozott róla,hogy jaj de jó lenne,ha lenne itt egy kis szőrmók.Mindig mutogatta a képeket,aztán megbeszéltük apummal és tesómmal,hogy mi lenne ,ha szülinapjára vennénk neki egy kis szőrgombolyagot.Apum elkezdte nézegetni a kutyákat,és rátalált erre,aztán ez lett belőle.Érdekes módon mindig azt mondta anyum,hogy itt bent a házban lenne meg minden,de ebből csak 3 hónap bent lét lett.Csak addig amíg nem lett nagyobb a kutyi.Esténként sírt mindig,ez meg idegesítette anyumat,meg mikor kiengedtük elkezdett játék után nézni és hát a papucsok és a cipők nagyon megtetszettek neki(+ a zoknik :D)Szobatisztaságra is én neveltem,eljártam vele kutyaiskolába is.Húgom megunta és csak akkor kell neki ha simogatáson,vagy játékon van a sor.Anyum imád neki főzni,apum meg simogatni és tanítgatni.Én afféle pót mama vagyok.
2017. febr. 4. 17:13
 19/22 anonim ***** válasza:
85%

Ezért nem szabad meglepetésként hazavinni/valakinek ajándékba venni kutyát. Egy háztartásban vagy mindenki akarja az adott állatot, vagy csak konfliktusokhoz vezet, és végül a kutya fogja megszívni.


Kérdező, te megadod a kutyának a szükséges törődést, látszik, hogy érdekel, mi van vele. De anyukádnál gondolom a törődés kimerül abban, hogy talán napi egyszer megsimogatja, és kész. (Ha tévednék, elnézést.) Hogy merült fel az ötlet, hogy kihagyjátok őt a döntésből? Feltételezem, előjött már máskor is legalább szóban, hogy anyukád hogy vélekedik a benti állattartásról.


Ez elég felelőtlen lépés volt.


(Én is régóta vágytam egy háziállatra, de tudtam, hogy az egyik családtagom nem szereti az állatokat, alkalmatlan állatok tartására, így évekig vártam, hogy elköltözzek és örökbefogadjak egyet. Mindezt az állat érdekében.)


Ivartalaníttassátok a kutyát (méhgyulladás, rák, nemkívánt vemhesség megelőzésére), és nem ártana, ha több időt töltene bent veletek.

2017. febr. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez úgy ahogy van nagyon gáz. Anyukád egy idióta már ne haragudj, felnőtt fejjel annyit nem tud felmérni mivel jár egy kutya? Ez állatkínzás!
2017. febr. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!