Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámnak összetapadt a...

Kutyámnak összetapadt a szőre. Hogy tudnám rendesen kibontani?

Figyelt kérdés

Elutaztam 1 és fél hétre és mikor visszajöttem és megsimogattam a kutyám,akkor éreztem hogy összetapadt jó néhány helyen.A kutyám egy 2 éves Havanese.A szüleimre és tesómra volt bízva a kutya,de egyáltalán nem fésülték.Szerintem még pulcsit sem vették le róla.Ő kinti kutya,és szerintem a víz is közrejátszott mert imád hemperegni meg a hóban játszani.Van bontófésűm,drótfésűm,ollóm,nagy drótfésűm.Először a naggyal próbáltam kicsit bontogatni,utána a kicsivel.A bontófésűtis próbálgattam,de azt nem nagyon tudom használni.A hátán a szőr a pulcsi miatt összetapadt,de könnyen ki tudtam fésülni,mert nem volt vészes.A hasán és összetapadt,azt is próbáltam,de kicsit félek hogy megkarcolom a pocakját mert ott nincs sok szőr.A lábin végig összecsomósodott és a feje tetején egy kis taréjba is.A taréj felét sikerült,a lábát nem nagyon.


Van valakinek valami praktikája,tanácsa,hogy hogy tudnám teljesen eltüntetni a csomókat ?Kozmetikust felhívtam,de csak következő hónapban tudnám vinni,mert dugig van.Azt meg nem szeretném megvárni,inkább minél hamarabb szeretném kifésülni.


2017. febr. 4. 14:43
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy kutya, még nem automatikusan kertbe való. Egyrétegű szőre van, lóf.t sem szigetel. Majd jól szétfagynak az ízületei. Ha normálisan meg lenne nevelve, nem rombolna, nem tenne tönkre semmmit. Attól,.hogy kicsi, még nevelhető. Elég sok ismerős tartja gond nélkül a kutyáját a lakásban. Nekünk is bent van a kutya, mincs vele gond. A vérzés egyszerűen megszüntethető, ivartalanítani kell.
2017. febr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Havanese-nek nincs aljszőre ami szigetelje, így nem tartható kint! Sürgősen keresetek neki egy másik gazdit.

Nem tudom egy kölyök kutyától mit vártatok,hogy majd nem rág és ül csendben vagy mi???


Érdekes mód mi havanese-ünket 4 hónapos korára leszoktattuk,már nem rongált max papírzsepiket szedte szét. Ti meg kirakjátok a kertbe.Gratulálok.

Miénk ruhában is nagyon fázott séták alatt is.

Kint ha van rajta ruha és átnedvesedik az jól ráfagy!

Eléggé felelőtlenek vagytok,nem fogja sokáig húzni a kutya. Előbb utóbb jól megfázik,megfagy vagy ízületes lesz.


Miért nem olyan kutyát vetettek ami kinti?


Hívj fel egy másik kutyakozmetikust, te otthon nem fogod tudni kibontani.Gondolom a környéken van más kozmetikus is.


Ismerősöm Haváját speckó bontó kefével 2 óra volt kibontani! Megmondtam ha nem fésülitek és meg egyszer ilyen állapotban lesz,lenyírom kopaszra. Szerencsére azóta serényen naponta 1-2 alkalommal kifésülik.


Üdv egy kutyakozmetikus.

2017. febr. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!