Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan, hogy egy tenyésztő,...

Van olyan, hogy egy tenyésztő, tojik az ember fejére, mert az nem szimpi neki?

Figyelt kérdés

Úgy 3-4 hete felhívtam egy tenyésztőt, hogy szeretnék a nyárra egy kiskutyát. Azóta írtam neki Facebookon, hogy mikor hívjam fel megint legközelebb, mikor tudja, hogy milyen szülőktől lesznek a kiskutyái nyáron. Nem válaszolt, kiírta, hogy látta. Vártam úgy egy hetet, hátha. Majd felhívtam telefonon, kétszer fél óra elteltével, de nem vette fel.

Mit tegyek ilyen ügyben?



2017. febr. 4. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Örülj neki, hogy még most rájöttél, hogy nem jó, keress másikat:) amúgy igen van, de aki igazán nagyon profi és nem hobbiszinten tenyészt kutyát az ilyet nem csinál
2017. febr. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Van ilyen. De jobban is jársz, ha nem tőle veszel kutyát. Egy rendes tenyésztővel a vásárlás után is kapcsolatban maradnál, ő is érdeklődne a kutya fejlődéséről, te is kérdezhetnéd bármivel kapcsolatban. Ez az alak valószínűleg felszívódna, amint megkapná a pénzt.


Keress egy normális tenyésztőt!

2017. febr. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
12%
Az ilyen levelezgetéses érdeklődés nem vehető komolynak az eladó részéről, hiszen a kutyákat mindenképpen el tudja adni, nincs ő rászorulva arra, hogy egyeztessen meg informáljon ismeretleneket, akikről nem tudja, hogy kik, még NAV ellenőrök is lehetnek.....
2017. febr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kár, pedig nagyon szép kutyái vannak. Eddig is voltam kétségeim felőle.
2017. febr. 4. 17:20
 5/7 anonim ***** válasza:
21%
En ezt nem latom ennyire dramaian. Egyreszt sok tenyeszto munka mellett csinalja amit(igy visszahivni sem tud azonnal, esetleg el is felejti estere, mert nem keves munka van egy normalis tenyesztetben a kutyakkal. A mienk is ilyen volt, de mint tenyeszto kivalo munkat vegez), masreszt nyar meg messze, sok dolog van addig, sok a veletlen faktor mint pl. az alom szam is csak becsulheto. Tulajdonkeppen nincs meg mit megosztania veled. A telefon is kenyes dolog, en pl. nem veszek fel ismeretlen szamrol szarmazo hivast. En ugy gondolom E-mailban erdemes erdeklodni, akar az arkepzesrol, esetleges foglalorol, neadj isten most indulnak majd a kiallitasok ha viszi a kutyait, akkor ott ossze is futhatsz vele es szemelyesen is talakozhattok (nem mellesleg lehet megnezheted a szuloket), vagy megbeszeltek egy talalkozot, ahol szinten megteheted ezt.
2017. febr. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%
szerintem pont a nagy tenyésztők vannak elszállva maguktól és a "köznép" már nem érdekli őket csak a minél több dicsőség...találkoztam már ilyennel, szerencsére nem mind ilyen, egy nagyon neves tenyésztő az ismerősöm, bármiben szívesen segít ha kérdésem van pedig sem ismerősök nem vagyunk sem a kutyám nem tőle van, csak az általam vásárolt és az általa tenyésztett fajta egyezik, nagyon jó fej!! Viszont az ismerősöm vett egy csivit egy mestertenyésztőtől, a kutyus hibás volt, a tenyésztő annyira nem foglalkozott vele hogy semmihez nincs szocializálva, nem lehet sétáltatni.... a tenyésztő szinte megszabadult a kutyától... keress tovább, úgy látszik nem ő lesz a tenyésztőd legyen boldog te meg keress egy lelkesebb embert akit nem csak a haszon és a dicsőség érdekel. Én nemrég beszéltem 2 tenyésztővel (ugyan az a fajta) a nevesebbik elég lenéző volt, nem túl lelkes, pedig tőle szerettem volna kutyát de inkább a másikat választottam mert sokkal kedvesebb, nem az a "na kell vagy nem?" (nem szaporító, tenyésztő) Sok sikert!!
2017. febr. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kedves utolsó ez nem így van, én egy olyan tenyésztőre írtam rá, akinek a kutyái Vb-k és európai verseny szinten is mindg itt vannak, és nyernek, lehet h csak szerencsém volt mondjuk vele, de szerintem egy 100%osan profi tenyésztő minden lehetséges jelöltet felmér
2017. febr. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!