Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek számít az, hogy a...

Nektek számít az, hogy a tenyésztő (kutya) milyen ember?

Figyelt kérdés

Van 2 kutyám is, gondolkozok rajta hogy talán 1-2 év múlva szeretnék még egyet.

Egyik fb csoportban van egy tenyésztő is, tényleg az, nem kamu tenyésztő stb.

Még nem beszéltem vele arról, hogy szeretnék kutyát, csak figyelem a hozzászólásait stb. Nekem egyáltalán nem szimpatikus, mint ember, gondolkodásmódja.

Ti figyelembe vesztek ilyesmit?



2014. jún. 26. 11:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Ha a kutyával kapcsolatba van rossz gondolkodás módja ami akár a tenyésztésre és az állomány is kihat akkor nem veszek tőle keresek másikat. Viszont ha egyéb dolgokkal ami nem függ össze a kutyákkal akkor elkezdek vele beszélgetni és finoman érdeklődöm mégis miért kezdett el tenyészteni. Első kutyámmal megjártam a másodikkal már nem. Az első egy rossz gondolkodású csak a pénzre menő tenyésztő volt. A második is csak a pénzre megy ( lévén hogy 7 kutyája van 2 különböző fajtából) de ő sokkal jobban végzi a dolgát pl. több szűrés, eredmény ...
2014. jún. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
* állományra
2014. jún. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 ReniAdam válasza:
70%
Szerintem ez egyáltalán nem számít. Mi két yorkit vettünk egy nagyon kedves pártól (tenyésztők) Tényleg igazán kedvesek, de amikor elmentünk kiválasztani a két kutyát, megdöbbentünk... 60négyzetméteren 60 felnőtt yorki 4-5kölyök és 2 nagy kutya. Az a bűz, kosz, ragacs ami fogadott minket... Nem is gondoltuk volna. És versenyes kutyák is vannak Köztük, amiket a verseny előtt azért alaposan felkészítenek, csutakolnak...hogy ne tűnjön fel a hiba. Na Ennyit a szimpátiáról. Inkább legyen goromba morcos a tenyésztő az emberekkel, mint kedves nyájas és ÁLLATKÍNZÓ!
2014. jún. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Igen, számít. Ha valakivel nem tudok úgymond egyetérteni sok dologban, akkor nem valószínű, hogy veszek onnan kutyát, bár teszem hozzá, hogy ez fordítva is így van. Ha neki ugyanúgy nem vagyok "szimpatikus", akkor nem ad nekem kutyát. Mert egy normális tenyésztő nem ad mindenkinek.
2014. jún. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
3. válaszoló, tényleg 60 kutya vagy csak elírtad és 6? Mégis mi a fenével eteti őket? Azt se tudod 100%-ra, hogy ki az igazi apa.
2014. jún. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok. No meg azt, akinek 60 kutya van, ne nevezzük már tenyésztőnek, sokkal inkább mocskos szaporítónak. Az ilyenek meg pont arról híresek, hogy kedvesek, nyájasak, hiszen így tud minél több kutyát eladni, ha először magát adja el. Míg egy igazi tenyésztő nem fog nyájaskodni csak azért, hogy eladja a kölyköket, mert nincs rá szüksége.
2014. jún. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Nekem számít. Mivel a tenyésztővel tartom a kapcsolatot, ő az első vagy a második, akit felhívok éjjel ha gond van a kutyámmal (gondtól függően lehet az orvos az első), fontos, hogy jó viszonyban maradjunk. Tehát nekem fontos.
2014. jún. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 ReniAdam válasza:
100%
Nem írtam el 60 kutyáról van szó. Rengeteg pénzbe került mire helyrehoztuk a két kutyusunkat. 250ft/kg os táppal voltak etetve. Valóban én sem nevezném tenyésztőnél, mégis valahogyan elnyerték ezt a címet...bár nem tudom hogyan...
2014. jún. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy folyamatosan azzal jön hogy hány kg a kutyája (80)... bármi a vita téma, valahogy mindig előkerül a dolog.

Na, meg volt egy eset mikor szidott egy gazdit, mellesleg az én egyik kutyám is olyan fajta ami annak a gazdinak van, és azzal jött, ha nem sajnálta volna a kutyát akkor ráengedi az övét. És nem is az már a problémám, hogy mindennél keményebbnek tartja a kutyáját (nekem nem ezért kell), csak, szerintem bármilyen helyzet is legyen, hiába a másik agresszív, szerintem nem így kell hozzáállni hogy "ráengedem".

2014. jún. 26. 11:35
 10/23 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.


Érdekes, amiket írsz... Ha linkelnéd esetleg a tenyészetét, lehet többet tudnánk mondani.

2014. jún. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!