Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász lakásban?

Németjuhász lakásban?

Figyelt kérdés
Jól érzi ott magát ha amúgy sokat van lent?
2017. febr. 5. 17:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Mit takar a sok? Ha 1 órát, az kevés, 3-4 elég, ha futással, más kutyákkal való játékkal+ tanulással le van fárasztva. Plusz, ha van lift, mert a lépcső nem igazán tesz jót neki.
2017. febr. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Csak mérlegelek, hogy meg tudom-e adni neki amire szüksége van. Napi 3órára gondoltan de akkor az inkább az alsó határ neki.
2017. febr. 5. 17:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Bocs hogy lusta vagyok de pár órával ezelőtt tettek fel egy nagyon hasonló kérdést

(a 6-os vagyok)

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8415186-nemet..

2017. febr. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom,hogy te tetted fel azt a kérdést is,vagy sem,de nyugi!

Ha rengeteget mozogtok,vagytok kint a szabad levegőn,és űztök legalább hobbi szinten valami kutyás sportot,azért,hogy agyilag is elfáradjon,akkor minden oké lesz.

Nem állatkínzás kutyát lakásban tartani,ne hallgass az ilyen okostojásokra.Egy kerti kutya sem azért fekszik az ajtó előtt,mert a lábtörlő olyan kényelmes,hanem mert a gazdájával szeretne lenne.

Hidd el,minden kutyának a kinti-benti tartás lenne a legjobb,de nyilván akinek valamiért erre nincs lehetősége,az sem állatkínzó,ha eleget mozog kutyájával,szocializálja,és persze nagyon szereti.


Összefoglalva:Jól érezné magát.Hidd el,ha lenne lehetősége a kertben lenni,ott sem naphosszat csak rohangálna,inkább veled szeretne pihenni a kanapén egy hosszú séta után.c:

2017. febr. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem én tettem fel azt a kérdést. Most írok először állat kategóriába. :) 3 év múlva szeretnék kutyát, csak alaposan mérlegelem a lehetőségeket. Jót akarok neki is, magamnak is. :) köszi a válaszokat! :)
2017. febr. 5. 18:40
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, jól érzi magát, ha van elég időd lemozgatni és tanulni, feladatozni is vele.

Felnőtt kutyánál kb. így lenne megfelelő ennél a fajtánál:

- reggel 20-30 perc séta, intenzív mozgással

- kora du. 20-30 perc séta

- késő du.-kora este másfél-2 órás séta, melynek során bandázhat más kutyákkal, van benne szabad futás, mozgás, labdázhat, feladatozhat veled, jól elfárad.

- ideális esetben késő este még egy rövid, 10-15 perces pisilős séta.

- Szabadnapjaidon, hétvégén heti 1-2 alkalommal kutyasuli, tréning, őrző-védő, engedelmes, stb.

- Amikor csak lehet, nagyobb kirándulások.

2017. febr. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban megfelelően lefárasztod, lehet lakásban tartani, DE...tudod-e, hogy tavasztól nagyon hosszú ideig és nagyon erőteljesen vedlik? Állandóan porszívózhatsz, és még úgysem lesz szőrmentes lakásod. Nekünk kertben van, de az alsó szint járólapos részébe bejöhet. Naponta fésülöm, kefélem a szőrét, évente kétszer kutyakozmetikus trimmeli-fürdeti, furminátorozni is szoktuk nyáron, de még így is sokat sepregetem a szőrét az udvaron. A házban naponta felsepregetek és felmosok. Lakásban tartott kutyánál ezt a partvist ajánlom, én jobban szeretem a porszívónál is:

[link]

Ezt a fajtát vedd meg, a Tesco és társai által árusítottak a nyomába se érnek, nekem ezt fodrász ajánlotta:)

Kizárólag tenyésztőtől vedd, és egy évesen te is szűresd le dyspláziára. Érdemes kiskorától hat havonta egy-egy zöldkagyló-kúrát csinálni vele.

Tényleg nagyon jól le kell fárasztani, nálunk ez kb. fél óra intenzív feladatvégzésből áll, utána 20-25 perc labdázás , majd szabad séta, (ez kiváltható , ha futtatóba viszed egy-két órára, ) és kb fél-háromnegyed óra séta láb mellett. Nekünk ez naponta egyszer van, mivel kertben tartjuk, de természetesen lakásból legkevesebb háromszor le kell vinni eü. okokból is. Míg pici. 2-3 óránként érdemes levinni, így nagyon hamar szobatiszta lesz . Az első lemenetel ébredéskor, 4-5 óra között reggel, az utolsó éjfél körül.

Kutyaiskola szinte "kötelező", a megfelelő étkezés szintén.

Kölyökkorában kb. 6 hónapos koráig háromszor, utána kétszer naponta . Én prémiumtáppal etetem, de sokan a BARF-ra esküsznek.

Nekem az állatorvos ajánlotta, hogy felnőtt korában is kétszer etessem, mivel a német juhász gyomorcsavarodásra hajlamos fajta.

Számolj még az állatorvosi költségekkel, (múltkor kötőhártya-gyulladása volt (7000 Ft-om bánta), oltások, dyspláziaszűrés, és ha nem akarod tenyészteni (gondolom, nem), akkor az ivartalanítás.

Nagyon okos, tanulékony, (az enyém a túl sok "babusgatást" nem szereti), de nagyon "gazdafüggő. Nem lesz folyamatosan a nyomodban, de szeret ott, abban a helyiségben lenni, ahol a gazdi. A kertben is elég, ha kinn vagyunk, "hagy minket dolgozgatni", elég neki, hogy a közelünkben lehet.Megfelelő lefárasztás után nagyon nyugodt, jókat szunyókál. A hétvégeken mi mindig megyünk valamerre kirándulni, ezek a hét fénypontjai számára (és számunkra is).

Míg nem volt kutyánk, mi az az igazi "beülünk a TV elé és elvagyunk család voltunk, mióta kutyánk van, szinte alig nézünk TV-t, még a nagy mínuszokban is folyton úton voltunk. Azóta rájöttem, kutya nélkül is lehet élni...de minek?:)))

2017. febr. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt hányszor fogod még megkérdezni???
2017. febr. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!