Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal?...

Mit csináljak a kutyámmal? Simán átugorja a kerítést.

Figyelt kérdés

Nálunk mindig zárva a kapu és eléggé magas a kerítés is.

170-180 cm.

A kutyám meg van kötve ez miatt, csak -sajnos- naponta 2-3 órát tudom szabadon engedni, vagy akkor amikor ráérek, mert simán átugorja a kerítést.

Nagyon sajnálom a kutyát, de nem tudok mit tenni.

Már olyan is volt, hogy elajándékoznám egy kutyaszerető embernek aki többet tud tenni érte mint én. De ilyen emberrel még nem találkoztam.

Kicsi volt még mikor hozzám került, nem tudtam mekkorára fog nőni, mivel keverék kutya.

Esetleg tudtok tanácsot adni?


Köszönöm!


2010. máj. 7. 18:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
Nekem is volt egy németjuhászom, aki simán étugrotta (vagy inkább már mászta) a 250cm-es kerítést. Én úgy oldottuk meg, hogy villanypásztort vezettem a kerítésbe, na azon már nem ment át.
2010. máj. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
9%
A villanypásztort felejtsd el! Hülye tipp!
2010. máj. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Winner of Royal Hill ***** válasza:
93%

Villanypásztor!

Második te marha okos vagy!

Csak ez az egyetlen biztonságos módja,hogy a kutyát a telkeden tarts lánc és kennel nélkül. Hidd el semmi baja nem lesz tőle,de megtanulja,hogy a zsinór nagyot üt és nem fog próbálkozni!

2010. máj. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
36%
Vidd el versenyre.
2010. máj. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
a mi kutyánk (egy dalmata) akkor fejezte be a keritésátmászást , amikor kicsit meghízott. (édesanyám egy konyhán dolgozok. így mindig volt egy kis kaja. sokszor jóó husokkal amit csak megturkáltak és visszavittek) már nem tudta átmászni a kerítést. nagyon falánk kutya volt. a veszte is az volt. megmérgezték sajnos.
2010. máj. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A kutyának semmi baja nem lesz a villanypásztortól. Kicsit megcsipi egyszer-kétszer aztán megtanulja, hogy nem megy a közelébe.

Nekem a 3 éves gyerekem is megfogta a villanypásztort (nem otthon volt ez) és nem lett semmi baja, pedig kicsit érzékenyebb a gyerek, mint a kutya.

Első vagyok

2010. máj. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%
szerintem a villanypásztor nem jó ötlet,a mi komondorunk azon keresztül szökött ki és amikor megrázta az áram csak megijedt és méggyorsabban mászott kifelé :D
2010. máj. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Feszíts ki a kerítés fölé még egy méter dróthálót..


Egyébként sem biztos hogy átugorja, szerintem átmászik rajta, ez esetben meg ha a kerítésre belülről odaerősítesz valamit ami szúr vagy nem teszi lehetövé hogy fel birjon kapaszkodni akkor már meg is van oldva a probléma..

2010. máj. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

19:12-es: "Vidd el versenyre."

Ez tök jó! :D

2010. máj. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ivartalaníttasd! Járj vele sokat és nagyokat sétálni, túrázni! Vidd kutyák közé játszani.
2010. máj. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!