Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal?...

Mit csináljak a kutyámmal? Simán átugorja a kerítést.

Figyelt kérdés

Nálunk mindig zárva a kapu és eléggé magas a kerítés is.

170-180 cm.

A kutyám meg van kötve ez miatt, csak -sajnos- naponta 2-3 órát tudom szabadon engedni, vagy akkor amikor ráérek, mert simán átugorja a kerítést.

Nagyon sajnálom a kutyát, de nem tudok mit tenni.

Már olyan is volt, hogy elajándékoznám egy kutyaszerető embernek aki többet tud tenni érte mint én. De ilyen emberrel még nem találkoztam.

Kicsi volt még mikor hozzám került, nem tudtam mekkorára fog nőni, mivel keverék kutya.

Esetleg tudtok tanácsot adni?


Köszönöm!


2010. máj. 7. 18:52
1 2
 11/17 Akiteki ***** válasza:

Továbbra is villanypásztor.

Bármilyen kutyát haza merek hozni a 120 centis kerítéshez, mert 5 perc alatt megtanulják, hogy csíp és nem mennek a közelébe.

Azon kívül a legolcsóbb megoldás.

2010. máj. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Pontosan villanypásztor kell !!

Akik azt írták ne legyen villanypásztor , azoktól megkérdezném hogy a lovak miért csak 1x max.2x próbálkoznak?? Ha egy ekkora állatot visszatart mint egy ló , a kutyát még inkább vissza tartja majd! Semmi baja nem lesz a kutyádnak tőle ! (Nálunk vissza van hajtva a kerítés úgy csináltattuk meg , és a szökős kutyám nem szökik többet, ja és ivartalanítva is lett! Soha nem kötném láncra a kutyáimat !

2010. máj. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nemrég fordultam szakértőhöz hasonló gondokkal. Ő azt tanácsolta, hogy a kutya önuralmára építsünk, értessük meg vele, hogy nem szeretnénk, ha elmenne; csak velünk együtt szabad kilépni a kertből. Ehhez nagyon jó kapcsolatot kell teremteni a kutyával, és fontos, hogy elismerjen téged "főnöknek".

A módszer a következő: a kutyát megkötöd (vagy kennel), és csak felügyelet alatt engeded a kertben szaladgálni. Emellett persze elengedhetetlenek a mindennapi hosszú séták, foglalkozások, hogy mind fizikailag, mind szellemileg kielégüljenek a szükségletei. Ahogy telnek a hetek/hónapok, a kint töltött időt lehet nyújtani, esetleg úgy, hogy az ablakból lesed, mit csinál a kutya, és ha a kerítésnél piszmog, azonnal közbelépsz. A tanítgatásnál az is hasznos lehet, ha a kertkapukat is nyitva hagyod. Ezzel megtanulja a kutya, hogy akár van akadály, akár nincs, a kertből nem mehet el egyedül.

Remélhetőleg beválik a módszer, és egy idő után (nem tudom, mennyi, de gondolom, hosszú folyamat lesz) a kutya szépen megtanulja a szabályt, és felügyelet nélkül sem lép meg, tehát szabadon lehet engedni a kertben.


Fontos még, hogy semmiképpen ne kapjon pozitív megerősítést a szökések alkalmával. Mindenképp kerüld el, hogy megszökhessen, ha pedig elkapod szökés közben/után, büntetsd meg. Ha viszont magától visszajön hozzád, légy közömbös, ne szidd, mert legközelebb hasonló helyzetben lehet, hogy a közeledbe sem fog menni.


Ha kan kutyáról van szó, gondot okozhat a szomszéd lánykutyák tüzelési időszaka is. Ivartalanítás vagy ilyen esetekben visszatérés a lánchoz/kennelhez segíthet.


Egyébként a villanypásztort sem tartom rossz ötletnek, bár nagyon kutyafüggő - egy érzékenyebb, gyenge idegrendszerű ebnek szerintem egy ütés sem tesz jót. Te ismered a kutyust. :-)


Sok sikert!

2010. máj. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jótanácsokat. :)

Csakis felügyelet alatt tudom csak elengedni, mert akár egy pillanatra nem figyelek rá kiugrik.

Már apummal tettünk betonvasat (azt hiszem ez a neve, ilyen négyzetes vasháló szerűség) :)

És még azon is kimegy...

Eléggé nagy a kertünk, nem kell sétáltatni, meg nem is bírok vele ha elviszem.

A családban legjobban rám hallgat, mert kicsi kora óta velem van én nevelgetem. De ezt a "szökés" dolgot nem tudom megoldani. A kutyám lány, akkor nem szökik el ha ivartalanítom. Én úgy tudom, hogy csak a fiú kutyák ilyenek.

2010. máj. 8. 12:55
 15/17 anonim ***** válasza:
53%

Az ivartalanítást csak arra az esetre értettem, ha fiú a kutya. Ezek szerint a tiédre nem vonatkozik.


Sétáltatni, foglalkozni viszont kell a kutyussal, akármilyen nagy is a kertetek. Nem azért, hogy szaladgálhasson elsősorban, hanem hogy új dolgokat lásson, szaglászhasson, történjen vele valami izgalmas is.

Ennek híján nem csoda, ha szökni akar.

Foglalkozz vele minél többet. Esetleg látogass el vele egy kutyasuliba, ott nagyon sokat tanulhatsz te is, a kutyád is. És a kiképző minden kérdésedre szívesen válaszol majd.

2010. máj. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Akiteki ***** válasza:

A lányok is lenyugszanak az ivartalanítástól. Tapasztalat.

Ez + villanypásztor tuti megoldás.

2010. máj. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Nem minden alkalommal ugorja át a kerítést amikor el van engedve.

Csak amikor úgymond "olyan kedve van".

Sajnos sétálni nem tudom elvinni, mert kirángatja a kezem a helyéről. Nagyon erős kutya. Hiába próbálom elvinni sétálni mindig ugyanazt csinálja, hiába próbálom leszoktatni erről, nem megy :(

Mennyibe kerül az ivartalanítás? Kb akkora mint egy németjuhász és lány kutya.

És a villanypásztort, hogy lehet megoldani?


Köszönöm

2010. máj. 11. 12:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!