Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskolában két gazdi is...

Kutyaiskolában két gazdi is mehet a kutyájával?

Figyelt kérdés
A kutyánk kétgazdás, én úgy vettem észre. Talán hozzám jobban ragaszkodik, de apró jelekből lehet csak észrevenni, nem kirívó dolog. Az lenne a kérdésem, hogy bevett dolog-e, hogy a kutyaiskolás (alap engedelmességi) foglalkozáson részt vehetünk-e mindketten a férjemmel, vagy ezt csak egy gazdával szokták csinálni? Jó lenne, ha vele is menne minden, amit ott tanulunk.

2017. febr. 7. 15:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Attol is fugg kinek fogad inkabb szót. Tesome a kutya de mégis én vagyok a hatarozotabb ezert nekem konyebb lenne tanitani. De inkabb szerintem csak egy ember eleinte. De majd az okosabbak segitenek. :)
2017. febr. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt több kutya, akivel felváltva járt egyik gazdi, másik gazdi. Az oktatók simán belementek, csak annyi volt a feltétel, hogy mindenki képben legyen a szabályokkal. Meg persze mindenki gyakoroljon otthon a kuttyal. :)
2017. febr. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Általában úgy szokott lenni, hogy viheti más is a kutyát nem csak ugyan az az ember végig, DE kizárólag csak akkor ha az a másik ember is felkészült, naprakész az előző órákon tanultakkal és a kutya is engedelmeskedik neki. Másképp semmi értelme, hisz ő sem tud dolgozni és a többiek sem.
2017. febr. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Amíg egy kutyánk volt, mi is ketten mentünk vele. Volt, hogy az óra közben cseréltünk, így mindketten gyakorolhattunk a kutyussal. Persze érdemes megkérdzned a kiválasztott oktatót, hogy mehettek-e mindketten, vagy felváltva, de szerintem ez sehol nem gond.
2017. febr. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahova mi járunk a kutyámmal ott is van egy ilyen 2 gazdás kutya. Ha óra közben cserélik a gazdik, hogy 1x az egyik 1x a másik dolgozik a kutyával, akkor a kutya eléggé meg van zavarodva (és a kiképzőnk sem ajánlja nekik). Persze biztos van olyan kutya aki tud 1 órán belül többször váltatni. Szerintem inkább úgy csináljátok, hogy 1-1 órát végigcsinál egyikőtök a kutyával.
2017. febr. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Manka68 ***** válasza:
Mi is mindig mentünk mindketten a kutyánkkal, hiszen ott legfőképpen a gazdit oktatják, hogy hogyan kell a kutyát oktatni. :-) Az a legjobb, ha minden családtag tud mindent, gyakorol mindent. Persze a kutya tudja ki a főnök a családban, és vele jobban fog dolgozni, de a többieknek is engedelmeskednie kell, hiszen nincs mindig otthon a főnök...
2017. febr. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi mindenkinek. Lehet, hogy összezavarnánk ha ketten mennénk, nem tudom. Persze megkérdezem majd az oktatót, csak kíváncsi voltam, nem teljesen hülye kérdés-e.


Én többet vagyok vele, többet sétáltatom. Ha a férjem viszi le, mert én dolgozom vagy beteg vagyok, akkor húz vissza hozzám, nem nagyon akar menni. Ha visszajönnek, rohan be szélsebesen hozzám, de fordítva a férjemhez nem. Séta kb ugyanolyan, de van, hogy a férjemmel szebben jön. Hallgatni mindkettőnkre egyformán hallgat szerintem, tök nehéz eldönteni, kivel működne jobban együtt a kutya.

2017. febr. 8. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!