Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapott a kutyám! Miért?

Megharapott a kutyám! Miért?

Figyelt kérdés

Kapott egy új plüssjátékot. Én adtam oda neki, nagyon boldog volt. Néhány órával az ajándéka után kimentem hozzá, hogy megsimogassam a buksiját és nagyon csúnyán rámmorgott. Gondoltam biztos azt hitte, hogy el akarom tőle venni (Pedig ismerhetne már...) Majd meg akartam nyugtatni magam, hogy ó biztos csak játékból csinálta, odanyújtottam neki a kezem, hogy nyalja meg (mert ilyenkor mindig megnyalja), erre fogta magát és beleharapott a kezembe.

Nagyon bánt, mert még sosem csinált ilyet. Mindennél jobban imádom, de most nem tudom mit gondoljak.

4 éves labradorról van szó.



2016. dec. 25. 16:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Először is, a kutyád rosszul van nevelve. Ha jól lenne, akkor megtanulta volna, hogy bármikor elvehetsz tőle akármit, sőtt, magától oda is adja, ha kéred tőle.

Másodszor pedig, ha a kutya morog rád, akkor máskor ne nyúlj hozzá. Ez a legegyértelműbb jelzés, amit a kutya csak adhat, hogy merértesse veled: most jobb ha békén hagyod.

Ne legyél mérges a kutyusra, nem az ő hibája volt.

2016. dec. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Morgott már rád ilyen fajta szituban máskor is?

Mit tettél, a harapás után?

2016. dec. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ami tény: nincs megfelelően megnevelve. Egy kutya nem is moroghatna a gazdájára, a harapás pedig a legnagyobb bűn, amit tulajdonféltés miatt elkövethet. Persze, ez neveléssel kiküszöbölhető.


Amit ezek után tehetsz: nagyon sürgősen szakemberhez fordultok, mert ahol már a kutya harap is, a nevelés hiánya miatt, ott pár interneten kapott tanácstól nem lesz hirtelen helyre téve a kutya :) és még veszélyes is lehet a továbbiakban. Szóval: házitréner, vagy kutyaiskola!

2016. dec. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert nincsenek lefektetve az alapok.


Pl olyan alapok, hogy neki nincs birtoka, csak neked, amit megosztasz vele.

Emiatt gyakorlatilag egy legutolsó senkinek néz, akit bátran meg kell fegyelmezni a pimaszságáért, amiért az ő birtokához akartál nyúlni, illetve az engedélye nélkül betolakodtál a személyes terébe.


Mielőbb szakemberhez kéne fordulni, mert minden egyes szavadról süt, hogy olyan messze állsz az egészséges személettől, hogy ezt a problémát nem lehet egy gyakorikérdéses oldalon orvosolni.


Kéne venni pár órát egy kutyaiskolában, ami az alapokat magyarázza, nem a trükközgetést, és mindenképpen meg kellene mutatni a gyakorlatban, mit hogy kéne csinálni.

2016. dec. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs megnevelve. En barmit kivehetek a szajukbol is. Kajat is. Akkor se csinalnak semmit. Valojaban amikor meg kicsik akkor ezt a legkonnyebb lefektetni uh. Lehet hogy nem art egy szakerto.
2016. dec. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Jártunk kutyasuliba, eddig még sosem fordult elő ilyen.

Nagyon félek, hogy fájhat valamije, mert utoljára akkor volt ilyen ingerült, mikor meg kellett műteni a lábával.

2016. dec. 25. 20:17
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem történt vele valami rossz a közelmúltban?
2016. dec. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez egyértelműn NEM fizikai problémából ered!

Ez 100%, tisztán pszichés dolog.

És ha jártatok iskolába, akkor vagy az iskolával van baj, vagy veletek.

Ha használjátok azt , amire az iskolában tanítottak titeket, akkor oda soha többet ne menj, mert ezek szerint bizonyítottan atom hülyék a kutyákhoz.


Vagy ti nem alkalmazzátok az ott elhangzottakat, ebben az esetben érdemes lenne felfrissíteni, és sokkal komolyabban venni, mert ez így veszélyes lehet, rosszabb, mint most!

2016. dec. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hálásan köszönöm a sok-sok segítséget! Év elején azt hiszem felveszem a kapcsolatot egy kutyasulival.

Kellemes ünnepeket mindenkinek és álmokat megvalósító új évet kívánok mindenkinek!

2016. dec. 25. 22:10
 10/11 anonim ***** válasza:

Nála volt a játék,mikor morgott?

Ha nem, akkor nem biztos, hogy ahhoz van köze.

Nem ismerem a pontos szitut,így csal a sötétben tudok tapogatózni,de íme pár tanács.

1 Ha a kutyád morog,mikor játszotok,az nem túl jó,főleg ha ő ezzel kezdi meg helyetted az egészet,azaz ő irányít.Ne feledd,mindig mindenben te döntessz.Ha nem viselkedik,elmész,elveszed előle a játékot,vagy meglököd,szituációtól függ.

2 Egy olyan kutyával, aki a saját gazdáját megharapja,azzal nem neked kéne foglalkoznod,főleg, hogy labrador,aki azért komoly sebeket okozhat.Kérd szakértő segítségét.

3 Menj ki hozzá később is.Most mit csinál?Tégy egy lépést a játék felé.Ha morog,állj meg.Tudom,hogy ha elmész,az ő hatalmát növeli,de nem tehetsz mást,mostmár legalább a problémát ismered.

Ha nem a játék volt a baj,akkor a te dolgod mással próbálkozni.

4 Mindenesetre bármi is a gond,az azért van,mert nem te vagy a főnök.Ezt kell először elsajátítanod,olvass utána,nem írok le mindent.Ha már úgy érzed te vagy s főnök,talán belevághatsz a fő probléma megoldására,de ha félsz az újabb hwtapástól,inkább bízd szakértője!

2016. dec. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!