Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nálatok mit takar a kinti-bent...

Nálatok mit takar a kinti-benti kutyatartás?

Figyelt kérdés

Nálatok kinti-benti vagy benti-kinti a kutyus?

Nálam a kinti-benti: alapvetően kint lakik a kutyus, de amikor szeretne, bemehet

Benti-kinti: alapvetően bent van, de ha kedve tartja kimehet.

Vizsla kutyusom ősz végén és télen benti-kinti, a tavasszal, nyáron, kora ősszel kinti-benti. Bár nem tudom, nyáron nem lenne neki jobb kintaludnia? Természetesen van kutyaháza, kitakarítanám, beágyaznék neki:) de ez tényleg csak jó időben.:)



#kutya #benti-kinti
2017. febr. 7. 19:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk bentiek. Kertbe is csak felügyelettel mennek mert kifernek a kerítésen ha akarnak. Arra jo hogy ne fussanak ki de ha kint lennének tuti ellognanak.
2017. febr. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy terveztem, hogy alapvetően bent van, de bármikor kimehet. Na ebből az lett, hogy szó szerint mindig bent van, kizárólag akkor jön ki, ha én is kiülök napozni, vagy a kerttel babrálni. Amint visszamegyek, ő is rohan utánam. Ha néha kitaszigáltam, hogy menj ki, élvezd az életet, hát csak ült bús pofával és várta, hogy mikor hívom végre vissza. :) 8 éves J. R. terrier.
2017. febr. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Hát kinti kutyának indult, aztán kinti-bentire módosult, utána benti-kintire és most az lett, hogy csak benti :D !

Rossz hátul a kerítésünk az udvaron, ott ki tud szökni és él is a lehetőséggel ezért most mikor otthon vagyunk akkor bent van, amikor nem vagyunk otthon akkor kint a zárt, fedett, meleg teraszon.

2017. febr. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nálunk a border este az előszobában alszik és napközben kint van.(szerettük volna, hogy benti legyen, de mindig "szétszedi" a házat, ha a hidegekbe bent hagyjuk napközbe, az adott esetben 30 fok hőmérsékletváltozás pedig szerintem sok lenne neki)

A JRT pedig benti, de nyáron ő is kint van napközben, ha nem vagyunk otthon.

2017. febr. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha otthon vagyunk, ott vannak, ahol mi. Ha elmegyünk, akkor kint vannak. Kint is alszanak, kivéve, ha nagyon hideg van.
2017. febr. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
Labim van, benti-kinti. :) Amikor otthon vagyunk bejöhet a lakásba, ha elmegyünk otthonról ki van zárva, éjjelre mindig bent van. Nyáron amikor nyitva van az ajtó és mi is ki-be járkálunk a kertbe ő többnyire akkor is bentvan szabad akaratából. Mintha büntetésnek érezné, ha a kertben kell lennie, akkor jön csak lelkesen ki ha sétálni megyünk. (Ennyit arról, hogy a kutyák a nagy kertben érzik jól magukat. :D)
2017. febr. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Örülök, hogy közületek senki se tartja kint folyamatosan a kutyusát!:)

Utolsó, ez így van, nem nagy kert kell nekik, hanem nagy séták! :D mondjuk az én kutyusom imád kint lenni ha jó idő van, sütteti a pocakját:)

2017. febr. 8. 12:41
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Miután úgy tetted fel a kérdést, hogy kinél mit takar a kinti-benti tartás nem is írt választ olyan aki csak kint tartja. Nálunk alapvetően kint vannak, mivel sajnos a szüleim nem engedik be őket állandóra. Viszont, ha egyedül vagyok itthon, akkor bejöhetnek+ha nagyon hideg van bent alszanak. DE kint is lehet tartani kutyát normálisan. Nem csak a szárazkenyér rozsdás hordó kombó létezik:) Nálunk minden oldalról hőszigetelt kutyaházuk van, napi szintű foglalkozás+ hétvégén kutyasuli, edőzés vagy mezőzés. Ha felmegyünk a hegyekbe a nyaralónkba jönnek velünk:)
2017. febr. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Mondjuk így belegondolva jogos, h nagyrészt nem kinti kutyasok valaszolnak:D

Tisztába vagyok vele, h tartanak emberek kutyát az udvaron kulturált körülmények között, felelősségteljesen, mint ahogy te:) De azt azért be kell látnod, h többségben van az amikor a kinti kutya a kerti díszt/házőrzőt jelenti, mint az amikor normálisan le van(nak) fárasztva, mind fizikailag, mind szellemileg. Bár lehet hogy ez csak nálam van így, de ha valaki azt mondja kinti kutya, alapvetően nem a hőszigetelt kutyaházzal rendelkező, lefárasztott kutya ugrik be. Ami sztm nagy baj, hisz jólár kutya kinti tartásra lett kitenyésztve, megsincs sok ember azzal tisztába, h nekik is jár a napi séta, es a foglalkozás.

Ja es Bocsi, zöld kezet akartam nyomni, de ezen a pici telefonon véletlenül a kékre mentem:(

2017. febr. 8. 21:54
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen sajnos tudom, pont emiatt esik rosszul, hogy akár itt is ha leírom, hogy kinti kutyáim vannak (ha rajtam múlna bent lennének), akkor egyból az a kép él, hogy elhanyagolt betonon alvó kutya és ezért le vagyok pontozva, meg nekem esnek, hogy milyen szívtelen vagyok. Pedig nálunk nagyon nem így van és nagyon szeretem őket, megadunk nekik mindent. Igazából mint írtam is, ahhoz képest, hogy kinti kutyák kb mindennap bent vannak valamennyit. (egyetemista vagyok és más a napirendem minta szüleimé és van egy olyan megállapodásunk, hogy bejöhetnek amikor egyedül vagyok, ha ki is takarítok utánuk).
2017. febr. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!