Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor híznak ivartalanita...

Most akkor híznak ivartalanitas után vagy nem?

Figyelt kérdés

Kb egy hónapja ivartalanitottak a kutyámat és azóta határozottan hízott. Pedig kifejezetten finnyás kutya nem eszik sokat.


Most akkor mi az igazság ezzel kapcsolatban?


2017. febr. 7. 19:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
14%

Híznak. Én is alátámasztom ezt.

Munkahelyemen van egy terapeuta kutya... az amúgy egyébként is túllihegte sokszor a feladatkörét. Aztán amikor korán reggel, nem első alkalommal irdatlanmód összemocskolta a gatyámat, kabátomat, táskámat, még én voltam a csúnya, amikor felraktam a stancoló tetejére. Pedig én már azelőtt megmondtam, egy siló tetején fogja találni magát.

No, ivartalanították őt is... merthát.... hogy mondjam szépen, na.... csúnyaságokat csinált ottan.

Aztán mire visszajött, egy dagadt, hengeres, agresszív nőstény dög lett belőle. Addig is már fenemód le akarta rángatni rólam a gatyát, de most már azon is gondolkozok, hogy az alsógatyámra is övet rakok.

A nagyobbik, idősebb képzett kutya is már volt, hogy érzékelte, hogy itten már kezd határhágó lenni, amit csinál, s megpróbálta leszerelni rólam... Hát most már a kis elhízott hengeres dög neki is visszaorol, csúnyán visszapofázik. Plusz, ivartalanítás óta mégjobban, lassan röhelyesen féltékeny a társára : Kicselezve, beengedem a nagy foxit - őt egyébként nagyon bírom, sokkal jobb fej, komikusabb; olyan, mint egy négy lábon szaladgáló nagy ORR -, ő meg azonmód belekezd valami keserves könyörgésnek ható nyüszögésbe. Ezzel már le is bukott nálam, ugyanis az a nyüszítést egyértelműen féltékenykedéskor csapja. Olyan, mint egy minden lében kanál kistestvér erőszakoskodása, hogy őt kell a legjobban szeretni.

Szóval igen : Ivartalanítás után ezek híznak, mint a disznó, nagy vastag hengerekké avanzsálódnak, és még pofátlanok is.

2017. febr. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Hát a tápot meg megeszik ami itthon van úgyhogy kiderül, ha jobb idő lesz többet leszünk a szabadban, akkor is hizik-e. De azért egy hónap alatt 6rol 6,3 kilóra hízni elég sok. És a bordai is nehezen kitapinthatoak.
2017. febr. 7. 20:46
 13/20 anonim ***** válasza:
14%

MONDOM HOGY HÍZNAK!! ... Hát.... Nem hiszed el?!

Mi van veled most má'n? (...)

2017. febr. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
13-as elhittem. Látom. 😀
2017. febr. 8. 06:45
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem híznak csak nagyon kis hányadban. Amitől az utolsó válaszoló kutyája hízhat:

Nem megfelelő mennyiségű táplálás (túl sok)

Nem megfelelő minőségű táplálás (a pedirét,a chappy srokat ezi a jó minőségű TOTW,Brit helyett)

Nem megfelelő a lemozgatás. A kutyát sétáltatni kell,mind fizikailag mind szellemileg lefárasztani.


Ha a kutya hízni az állatorvoshoz kell fordulni. Megelőzés képpen egy időre (1-2 hónapig) át lehet térni a light tápokra.

2017. febr. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
A mienk nem hízott meg. Elhiszem, hogy a tied igen, de az, hogy az ivartalanított kityák meghíznak, általánosságban nem igaz
2017. febr. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
73%
Általában a kutya ivartalanítás után 20%-al kevesebb tápanyagot igényel. Emiatt híznak, hogy a gazda ezt nem veszi figyelembe.
2017. febr. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Két ivartalanított kutyánk van 1 kan, 1 szuka. Egyik sem hízott a műtét óta. Semmiféle változást nem tapasztaltam a műtét előtti állapothoz képest. Ugyanazt a tápot kapják, ugyanakkora adagot.

Ha a te kutyád hízásra hajlamos, akkor változtass az étrendjén, vagy mozogj vele többet.

2017. febr. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Miénk nem hízott,nem változott semmit ivartalanítás után. Oda kell figyelni mit,és mennyit eszik,akkor nem lehet gond.
2017. febr. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megnyugodtam kicsit. Jobban odafigyelek mert eddig a grammra nem mertem a tápot csak kb valamennyit kapott. (Egy kispoharnyi kb 50-55gr) és ebből kapott kettőt per nap úgy hogy nem volt teljesen tele. De lehet így is túl ment kicsit.
2017. febr. 8. 18:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!