Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Abbahagytam a kutyasulit és...

Abbahagytam a kutyasulit és jó érzés? Most rossz gazdi vagyok? Részletek lent

Figyelt kérdés

Nagyon magányosnak éreztem magamat, örökbe fogadtam egy nagytestű kutyát.


Eleinte minden oké volt, de nem fogadott szót, húzta a pórázt és elkezdett durván játszani, így kerestem egy kutyasulit.


Pont munkahelyet váltottam, mert a réginél anyagi megszorítások miatt lecsökkentették a fizumat, így nem tudtam már minőségi tápot venni; a kutyusomnak a legjobb jár ezért olyan fizetés mellett dolgozom most, ahol a kutyám a minőségi táp mellett és az orvos, kozmetika, minden alap mellett mindig kap ajándékokat meg extra dolgokat.


De cserébe nehezebb és megterhelő munkát végzek.


Munka előtt levittem egy nagy sétára a kutyust, munka után csak leraktam a cuccomat és mentünk futtatózni 3 órára, sosem jártam el kollégákkal csapatépítő tréningekre, mert nem akartam, hogy egyedül legyen a kutyus, barátnőkkel is úgy találkoztam, ha olyan helyre mentünk, ahova jöhetett velünk a kutyám.


Eleinte jó móka volt az iskola, sokat tanultam és a kutyám is szépen fejlődött. Suli után meg mentünk valamerre kirándulni a kutyámmal.


De pár hónap után azt vettem észre, hogy herótom van a sulitól. Maga volt a Megváltás, ha elmaradt egy óra, de amúgy én sosem hiányoztam, ha volt óra - pedig egyszerűen gyűlöltem odamenni már. Gyűlöltem, hogy kötelező jelleggel hétvégén korán kelek és nem csak azért, hogy lemegyek egyet sétálni a kedvencemmel és utána visszafekszem; hanem kimegyek szétfagyni, elment rá az egész délelőttöm.


Aztán kezdett elegem lenni a kutyámból is; szerettem, mindig ott voltam neki, de ha hisztizett vagy ha rossz volt, már azt éreztem, hogy elegem van. És utána lelkiismeret-furdalásom lett, hogy ezt érzem.


Már annyira fáradt voltam és annyira furdalt a lelkiismeretem, hogy elegem volt néha a kutyámból, hogy egy nap nagyon sírva fakadtam. Utána valaki elmondta, szerinte hagyjam abba a sulit és néha ne féljek kimozdulni, kutya nélkül.


Így is lett, abbahagytam a sulit, a séta és a futtatózás megvan, a hétvégi csatangolások is, a csapatépítő bulikra elmegyek és olyankor odahívok valakit magamhoz, hogy vigyázzon a kutyámra vagy néha csak úgy egyedül el megyek valamerre kutya nélkül (akkor is vele van valaki) ás heti párszor gyakorlok a kutyusommal azt, amiket tanultunk a suliban.


És sokkal jobban vagyok és már nincs elegem soha a kutyámból.


De most szemétnek érzem magam. Tudom, megvolt a "szabim" ideje visszamenni a suliba, de kiráz a hideg a gondolattól. Meg furdal a lelkiismeretem, hogy van, hogy másra bízom a saját kutyámat és assig én elmegyek valamerre nélküle.


De sosem szerettem úgy senkit, mint a kutyámat, ha nincs velem, csak rá gondolok, rengeteget beszélek olyankor róla és mindig várom, hogy hazaérjek, hogy vele legyek vagy ha elmegyek, fáj a szívem, hogy nem jöhet velem a munkába.


Mit tegyek? Valóban rossz gazdi vagyok?



2017. febr. 10. 22:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
36%

Aztakurvä de betegek vagytok....

Ennyire függni egy állattól, nem normális. Mondom úgy, hogy nekem is van cicám is, kutyám is.

2017. febr. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Látom jó régi a kérdés, megoldodótt azóta? És hiába írod,hogy nem az iskolával volt a baj, de igen az iskolával volt a baj. Egy jó kutyaiskola időben felismeri ha valami nem ok az iskola-gazda-kutya háromszögben. A másik ami nehéz, és csak néhány tényleg jó iskolában mondják el alaposan, hogy a kutyaiskolában nem első sorban a kutya tanul hanem főleg a gazda. Ezt ha nem tisztázzák alaposan akkor félre csúszhat az egész (ld. fent). Ezért is gyakori, hogy ami jó az egyik gazdának az a módszer nem jó a másiknak, másképpen tanulunk. Ilyenkor egy jó kutyaiskola ajánl esetleg másikat, ahol más módszerrel, más tréner oktat és akivel lehet, hogy a gazdi jobban szót ért. A "közös" munka főleg azért jó mert egyrészt a kutya találkozik más kutyákkal, másrészt a gazdinak könnyebb, ha látja, hogy a másik hol tart. ami megint veszélyes, mert vannak gyorsabban tanuló gazdák és kutyák, és ez sokaknak elveszi a kedvét, hogy a Gizike és a kutyája Gőzeke már tud forogni, mi még csak ott tartunk Buksikával, hogy ha 10x szólok neki akkor hajlandó a hátsóját hozzá érinteni egy pillanatra a talajhoz mintha tényleg leülne. Ezt kell jól kezelnie egy jó kutyasulinak.

Ami még fontos, hogy egy jó kutyasuliban a gazdit megtanítják arra, hogy hogyan "beszélgessen" a kutyájával, hogy ez valójában két irányú legyen, értse meg a gazdi, hogy eg egy mozdulata mit jelent a kutyájának. Esetleg lássa, hogy a többi kutya hogyn reagál dolgokra. (én nem tréner vagyok egyik kutyasuliba sem, sóval marhára nincs ehhez közöm, de van egy erőst hiperaktív, zsebtank törpe uszkárom akivel a hatodik kutyaiskola vált be, ahol mindhárman jól éreztük magunkat /értsd kutyasuli oktatója-kutya-én/ és tudtunk együtt dolgozni).

2018. okt. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!