Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha menhelyről hazahozok egy...

Ha menhelyről hazahozok egy kutyát, hogyan kell bánni vele?

Figyelt kérdés

Úgy, minta kölyökkel? Legyen velünk bent a lakásban pár napot? Ő sír a menhelyi barátaiért, gondozókért?


Gondolom, majd elmondják a menhelyen is, de érdekel. Még nem most történne az örökbefogadás.



2017. febr. 11. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Mekkora kutyáról van szó? Érte nagyobb trauma, vannak fóbiái? Mennyi időt volt a mehelyen, előtte milyen körülmények között élt?
2017. febr. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nincs kinézett kutya, csak tervbe van véve. Majd úgy is olyat választok, amit az ott dolgozók ajánlanak. Ami biztos, hogy minimum közepes méretűt szeretnék és nem nagyon rövid szőrűt, mert kinti kutya lenne.
2017. febr. 11. 15:30
 3/4 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy az elejetol kezdve minden amit a jovoben el fogtok tole varni (pl. kanapera felugras, bizonyos helyisegekbe valo be NEM menetel, etetesi rituale, stb.) az elejetol kezdve tartassatok be vele kovetkezetesen. Mielott hazamentek vele (marmint be a lakasba/hazba) erdemes elmenni egy nagy setara vele (kb 1 ora, tobbet altalaban a menhelyi kutyak nem is birnak egy szuszra). Ismerkedik veletek, a kornyekkel es a kozos portya mindig erositi a kotodest (itt segit elkedzeni). Ha felmtentetek akkor, hagyjatok, had keresse o a ti tarsasagotok, szegenynek ez igen nagy trauma, ne tetezzetek azzal, hogy fenykepezitek, sikoltozotok neki, simogatjatok. Valtozo (a mienk kb 1 nap alatt lelazult), mennyi ido kell neki, hogy feloldojon.


Erdemes par napot raszanni az elejen, de a menhelyi kutyak 90% nagyon megbecsuli magat ha jo helyre kerul, ha nincs valami specifikus (lelki/fizikai) baja, akkor plane ha felnott kutyat valasztotok nem sok gondotok lesz szerintem.


Erdemes keresni kutyasulit/szemelyi trainert mar most, ha esetleg gondod merulne fel. Egy orvossal is erdemes konzultalni es elvinni a befogadastol szamitott 2-3 nap megbeszelni vele a oltasi es egyeb kezelesi tervet a jovore nezve.


Egy barati jotanacs: Menj el mar batran most egy menhelyre, ismerkedj a kutyakkal neadj isten vigyel el parat setalni is, lehet szep lassan kialakul valami a kutyaval es mire oda juttok, mar nem leszel szamara idegen (mi is gy csinaltuk masfel honapig jartam hosszajuk amikor csak tudtam es vittem setaltattam, tanitottam, jatszottam vele).

2017. febr. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tervezek, az örökbefogadás előtt, a menhelyre menni önkénteskedni. Tavasszal készítenénk el a kennelt, egy nagy kertrésszel. Addig mennék a tavaszi szünetben önkénteskedni, meg kutyát választani. Utána így tudjuk azt is majd, hogy mekkora házat csináljunk neki.
2017. febr. 11. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!