Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány éves korig hoznál el...

Hány éves korig hoznál el kutyát a menhelyről, gyerek mellé?

Figyelt kérdés

2016. dec. 5. 08:10
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez a kutya jellemetol függ, nem a korától.
2016. dec. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Nem kortól függ, hogy szereti vagy nem szereti a gyerekeket, mindkettő lehetséges fiatal és idős kutyánál is. Ezt előtte kell felmérni, lehetőleg többszöri látogatással a gyerekkel együtt, ill. a kutyát ismerő dolgozók tapasztalatát kikérve.
2016. dec. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kutyától és gyerektől függ.

Ha olyan a kutya, akkor még öreg korában se bántja a gyereket, hanem vigyáz rájuk (ha erre irányul a kérdés).

Nekem az előző kutyám egy drótszőrű foxi szuka volt, ennél okosabb kutyával még nem találkoztam, az mindenkit ugatott a kerítésen kívül, de ha bejött és mi nem tiltakoztunk a bejövetel ellen, akkor már nyalta a kezét. Viszont kisgyereket nem lehetett letenni, ha ott volt, mert addig kerülgette, a szeme sarkából figyelve a felnőtteket, hogy végül csak odakapott. Még új macskát is könnyebb volt hozzászoktatni.


Másrészt meg, egy kis méretű kutyát egy 6 éves gyerek, ha nem beszari, simán félrerúg, ha rátámadna. Ezért a gyerek kora meg mentalitása se mindegy, a kutya mellett.

2016. dec. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ugy ertettem, hogy meddig rugalmas es alkalmazkodo egy kutya, hogy megszokjon egy uj csaladban?

Idos kutyat nem fogok elhozni, mert nem akarom h ket harom ev mulva elpusztuljon.

2016. dec. 5. 12:05
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Egy kutya élete végéig alkalmazkodik, olyan nincsen, hogy pl 6 éves kora fölött már nem fogad el senkit. Ha megkapja a törődést, foglalkozást, szeretetet, bármilyen kutya be tud illeszkedni bárkihez aki ezeket megadja neki.
2016. dec. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Nekem volt 8éves befogadottam is, sőt,idiben volt 10éves is.

Kicsi kölyköt nem hoznék,azon kívül bármit

2016. dec. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

3,5 és 7,5 évesek voltak a lányaim, amikor meghalt a 12 éves kutyánk.

Nem mostanában szeretnék nekik ilyen fájdalmat okozni.

Max. 3 éves korig hoznék kutyát ez miatt.

2016. dec. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én az idős, szomorú, esélytelen kutyákat fogadom örökbe mindig, eddig 12/14/15/16 évesek voltak, akiket kihoztam.

Nagyon hálásak tudnak lenni és igencsak megfiatalodnak általában.

Jó látni, hogy milyen boldogok, amiért végre valaki szereti őket:)

2016. dec. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!