Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ferde hatu nemetjuhasz es...

A ferde hatu nemetjuhasz es az egyenes hatu kozt ni a kulonbseg?

Figyelt kérdés

#kutya #különbség #Ferde hatu
2017. febr. 11. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A ferde hátú a show line vagy kiállítási vonal. Küllemre tenyésztik de szerintem iszonyt csúnya.


Az egyenes hátú a munkavonal. Ők az igai német juhászok. Őket használja a rendőrség is

2017. febr. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Az hogy a ferde hàtú diszplàziás lesz, az egyenes meg nem.


A sztenderd meg egyébkènt a ferde. Minél csapottabb a segge, annàl jobb. Kivève a kutyànak.

2017. febr. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Rajzosban is vannak " egyenes hátú" kutyák. Tenyészszemlén is megkapják a tenyészthetőt. Csak ezek a kutyák nem szaladgálnak a kiállításokon a győztes címet begyűjteni.
2017. febr. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
27%

A ferde hátú és az egyenes hátú és épp ugyanakkora valószínűséggel lesz csípődiszpláziás.


Nekem az egyenes hátú tetszik jobban, meg gondolom a többségnek is.

2017. febr. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem se tetszik a seggét a földön húzó kutya, viszont az egyenes hátúnak meg a színe. Régebben volt egy egyenes hátú fekete németjuhászunk (ennek már 15-20 éve) és 5 évesen olyan súlyos mind2 oldali diszpláziája volt, hogy el kellett altatni (sajnos ő úgymond szapis kutya volt, de annó ez nem is volt így felfújva). Ez előtt aapukámnak egy bicolor nj-je volt a csípőjének semmi baja nem volt (ez kb 30 éve volt). Jelenleg egy rajzos németjuhászom van, mivel rendes tk-s kutyát nem talűltam, ami teljesen egyenes hátú lenne így olyan kennelt kerestem, ahol nem annyira csapott a fenekük. És meg is találtam, igen van egy kicsi csapottsága, de nem ilyen mozgássérült benyomását keltő valami. + nagyon sokat számít, hogy 1-1 kiállításra mennyit trenírozzák a kutyákat (ugyanis magától nem áll úgy a kutya, hogy a segge a földön van, ezt az ember erőlteti bele).

DE a németjuhászoknál (legyen az csapott vagy egyenes hátú) SEMMIVEL nem gyakoribb a csípő és könyök dp, mint egyéb nagytestű fajtáknál (goldi, labi, berni, stb..)

2017. febr. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!