Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nálatok is ilyenek az emberek?

Nálatok is ilyenek az emberek?

Figyelt kérdés
Akárhányszor sétálok városban a dobermannommal, minden 2. ember megvető tekintettel néz rám és a kutyámra is. Persze akad olyan aki megdicséri, hogy milyen szép, de a legtöbben ha meglátnak jó nagy ívben kikerülnek. Na meg az a nézés.. megértem, ha nem tetszik nekik a fajta, de miért kell úgy nézni? Ráadásul jól viselkedik, nincs gond vele, ha valaki meg akarja simogatni, akkor megengedi. Valakinek volt már hasonló tapasztalata?

2017. febr. 11. 21:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%
Nekem hasonló ugyan nem volt, de falun rosszabb a helyzet. Itt ha kutyát sétáltatsz hülyének néznek, és rád szólnak. Szerintem a faluban csak én sétáltatok kutyát, mert itt az a szokás hogy kitesszük a kertbe és majd el lesz ő magában. Egyébként vissza térve a kérdésre, szerintem inkább a csivaváktól és az ilyen kis ölbe kutyáktól kéne félni, neveletlenek és idegbetegek, tisztelet a kivételnek. Elkényeztetik őket, aztán utána már nem tudják kezelni. Egyébként én imádom a Dobermannokat, Staffikat stb. Sokkal engedelmesebbek mint ezek a kicsi kutyák.
2017. febr. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Akitám van, óriási plüssmackó, mégis kerülgetnek minket. Nem kell foglalkozni velük
2017. febr. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%
Első vagyok: Azt hozzá tenném persze, hogy a gazditól függ minden, hogy milyen lesz a kutya :)
2017. febr. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%

Nekem rotim van, de én is ezt tapasztalom.

Van aki úgy néz rá mint valami leprásra, és még az utca túloldalára is átmegy, van aki kapkod felé, minden megkérdezés nélkül, aztán ha rá szólók akkor jön a fenyegetés, hogy mindjárt kihozza a 70-100 kg-os kutyáját (bár sosem értettem, mit tud tenni egy malac)

van aki rám parancsol, de szó szerint (erősen "nap barnított"), hogy a fattya fél a kutyától, és én márpedig most és azonnal menjek át az út túlsó oldalára.

2017. febr. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Én is falun lakom és faluban is el szoktam vinni sétálni. Itt az emberek nem néznek ítélkezve, inkább csodálják. Viszont városban... hát ott szinte mindenki arcáról azt lehet leolvasni, hogy "mit keres itt ez a dög" körülbelül.. nem is az hogy foglalkozom vele, csak azért kicsit kellemetlenül érzem magam, mikor minden 2. vagy 3. ember megvet amiért ilyen kutyafajtám van. Azt viszont végképp nem tudom megérteni, hogy egy akitát miért kerülgetnek az emberek, én inkább odamennék és megkérdezném, hogy megsimogathatom-e :)
2017. febr. 11. 21:58
 6/20 anonim ***** válasza:
11%
Ezek félelmetes kutyák, simán elbánnak egy felnőttel is, miért csodálkoztok? Aki külső szemlélő, annak veszélyesnek tűnnek és lehetnek is azok. Nyilván, ha egy mopszot sétáltatnál, nem néznének rád így, mopsz ugyanis még nem ölt embert. Vagyis legalábbis nem nézem ki belőle. ;)
2017. febr. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
Félek a kutyáktól,az arcom megharapta régen.De soha nem nézek megvetoen vagy mergesen rájuk.Inkabb én megyek a másik oldalra :).Messziről csodálom őket.
2017. febr. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Persze, félelmetesek.. de ha nem mutatja jelét annak, hogy meg akarja enni, támadni stb., normálisan jön mellettem pórázon és abszolút nyugodt, akkor mégis mi a bánatnak kell úgy nézni rá, mintha valami őrjöngő fenevad lenne? én ezt nem tudom felfogni.
2017. febr. 11. 22:07
 9/20 anonim ***** válasza:
84%
Mert az "emberek"ilyenek.Ne törődj velük,ha az előírásoknak megfelelően sétálsz vele kinek mi köze hozzá....Azért annyira én sem félek ha gazdi sétál vele együtt,inkább a szerencsétlen kóbor kutyákat kerülöm.De erről is az "ember"tehet sajnos.
2017. febr. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
# 8 Ha nyugodt, ha nem, nem írhatod elő másoknak, hogy mit tartsanak félelmetesnek. Az is lehet, hogy szimplán csúnyának tartják az állatot.
2017. febr. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!