Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nálatok is ilyenek az emberek?

Nálatok is ilyenek az emberek?

Figyelt kérdés
Akárhányszor sétálok városban a dobermannommal, minden 2. ember megvető tekintettel néz rám és a kutyámra is. Persze akad olyan aki megdicséri, hogy milyen szép, de a legtöbben ha meglátnak jó nagy ívben kikerülnek. Na meg az a nézés.. megértem, ha nem tetszik nekik a fajta, de miért kell úgy nézni? Ráadásul jól viselkedik, nincs gond vele, ha valaki meg akarja simogatni, akkor megengedi. Valakinek volt már hasonló tapasztalata?

2017. febr. 11. 21:44
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
#10 Nem is akartam megmondani, hogy mit tartsanak félelmetesnek. Oké, félelmetes, elfogadom. Attól még nem kell úgy nézni rám vagy a kutyámra, mint aki leprás.
2017. febr. 11. 22:28
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Felenk a fekete Labrador-Vizsla keverekunktol felnek pedig o egy 30 kilos oleb. Ezeknek az allatoknak rossz a hiruk es bizonyosan nem veletlenul, plusz tavolrol senki nem tudja megmondani eppen a te dobermannod veszelyes-e vagy sem. Sokszor setaltatnak ketes viselkedesu kutyakat is poraz nelkul.


Sajnos ezt tavolrol nem lehet megalapitani es amig ezekbol a fajtakbol kerul ki a legtobb veszelyes alapotot eloidezo tamadas, addig ez nem is fog valtozni. Rossz a "reklamja" is sajnos, ezen csak a felelos roti/dobberman/bull tudnak idovel valtoztatni.

2017. febr. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
49%

Nekem két cavalierem van és ha nagy kutyával jönnek szembe en megkérdem barátságos-e a kutya mert az enyemek minden kutyát imádnak de nem mindig kölcsönös. Én igyekszem az előítéleteket leküzdeni de tény hogy egy dobermannt én is inkább kikerülnek velük. De pl múltkor egy staffis sraccal beszélgettem és tök normális volt o is meg a kutya is de mondta hogy ne engedjük oda a kutyát mert nem szereti a többit. Viszont a kutya nem támadott. 2m-re álltunk tőle és a kutyája meg se nyikkant holott ugye nem szimpatizált az enyemmel.


Pl ha egy dobis gazda mondaná hogy nyugodtan odaengedhetem a kutyaimat megtenném de magamtól nem közelítenek én sem. Amúgy gyönyörű kutyák de tényleg kicsit félelmetesek.

2017. febr. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Az 1 kommentelő nem feltétlenűl vannak elkényesztetve a csivavak!!!! Nekem egy csivava-m van 2 éves meg egy american staffor-om 1 éves (pitbull hasonlóság) egyutt alszanak és esznek megvédik egymást. Mikor én viszem minde a kettőt sétálni hát gondolhatjátok hogy néznek de kit érdekell? Nézzenek csak ! Én tudom hogy a stafforom kedves és barátságos jó ház őrző és nagyon szereti a gyerekeket!
2017. febr. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
66%
#14 ez szép és jó de legalább a fajtát tanuld meg helyesen leírni :)
2017. febr. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
46%
Miért nem teljesen mind1 ?? Hogy csivava vagy chihuahua-t írok. Magyarosítottam!
2017. febr. 12. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
A kutyák nemes állatok érzelmekkel, de meglehet érteni ha kikerülik, engem is harapott már meg olyan kutya hogy ó hát ez nem is harap, sőt harapós kutyánál is voltam már aki engem nem harapott meg..
2017. febr. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy sharpei van meg egy tacsi. Sharptól sokan nagyon félnek pedig a világ legbarátságosabb kutyája, gyerekek is mindig simogatják, van benne németjuhász is, mindig megkapom, hogy milyen különleges. Aztán volt 1-2 arc aki szerint ronda, sőt azt is megkaptam, hogy "gusztustalan", meg vannak a tipikus szájkosár kéne a "harcikutyára " emberek. Eleinte zavart, bántott, mert tudom hogy hiába utálja valaki, ő azt az embert is ugyanúgy rajongva imádja. De mára megtanultam leszarni, ugyanúgy az idegesítő kistestű kutyákat is, akik támadnak. Sosem lesz minden kutya és minden ember normális.
2017. febr. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
14-es! Írtam, hogy a gazdától is függ :) És hogy tisztelet a kivételnek.
2017. febr. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
18. mi az hogy idegesítő kistestű kutya?
2017. febr. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!