Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxer, vagy bullmasztiff?

Boxer, vagy bullmasztiff?

Figyelt kérdés
Ti melyiket ajanlanatok es miert ? (lehetseges szempontok: kezelhetoseg, betegsegek, termeszet, osszeferhetoseg mas allatokkal, tultenyesztettseg...stb.)
2010. máj. 8. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Akármennyire szereti is a boxer a kényeztetést, valójában egy munkakutya, akinek szüksége van a napi mozgásra, és egy erős és következetes gazdára, aki mindig megmondja, hol a helye a kutyának a rangsorban. Merthogy a boxer mindenhol keresi a kiskaput és a lehetőséget a csibészségre. Ez egy sajátos bájt is ad a boxernek, de ugyanakkor nem szabad hagyni, hogy a család fejére nőjön. Ez különösen a kanokra igaz, a szukák valamennyire simulékonyabbak.

A legtöbben a játékossága és a gyerekszeretete miatt választják a boxert maguk és a családjuk mellé. Szerencsére öreg koráig is játékos és megbízható kutya marad.


A bullmasztiff rendkívül kiegyensúlyozott, nem különösebben befolyásolható, s általában nyugodt módon reagál az ingerekre. Bátor és fizikailag is sokat követel magától. Ugyanakkor igen érzékeny az otthonában uralkodó hangulatra, és a család tagjaival szemben kimondottan gyengéd. Nem ugat sokat, de veszély esetén mindig jelez. A bullmasztiff elszántan védelmezi családját és otthonát a rossz szándékú személyek ellen.

A bullmasztiff türelmes a gyerekekkel, fajtársaival szemben azonban nagyon domináns módon viselkedhet, akár a szabadban találkozik velük, akár a lakásban.

2010. máj. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__839359-melyik..

Nekünk boxer van otthon, ahogy olvashattad is (az elfogult gazdi vagyok) de az egyéb szempontokra is válaszolok

kezelhetőség: a mienk nagyon kezelhető kutya, de kell a határozottság mindenképp. A boxer tud csökönyös lenni, ha nem elég határozottak vele. Főleg, ha 10 éves kor feletti korról beszélünk. De ez azt hiszem belefér, főleg, hogy mennyi mindent kapunk tőle mi. És még így 13 évesen is tanítható dolgokra.

betegség: nekünk szerencsénk volt. A kutya 12 éves koráig nem volt beteg. Az oltásokon kívül nem látogattuk az orvost. De azt tudni kell a boxerről, hogy a szívével lehetnek gondok, 13 évesen már a mienknek vizelettartási gondjai vannak illetve ízületi problémái is(de ez a korral jár) illetve az állatorvos azt mondta, hogy ha boxer, akkor hajlamosabb idősebb korban a rákra is (nagypapám boxerjét is prosztatarák miatt kellett elaltatni, igaz 14 éves volt)

természet: barátságos, család és gyerekbarát kutya, játékos, akaratos, és ha nem figyelsz oda, akkor nagyszerűen tud manipulálni a tekintetével (a boxernek amúgy is olyan szomorú feje van, hát még ha rá is játszik:D) ha az idegeneket Te engeded be a lakásba, akkor nem lesz gond, de ha valaki elsőre van olyan bátor, hogy engedély nélkül jön be akkor ott bizony lehetnek meglepetések. Nem támad, csak morog, úgy gyomorból. Egyébként a mienk sose harapott, csak megfogta az embert, ha valami fájdalmat okoztunk neki. Ilyenkor fontos, hogy ha mi okozunk fájdalmat és ő morog az első ijedelem után, nyugtassuk meg a kutyát, hogy nincs semmi baj.

összeférhetőség: a mienk sajnos nem bírja a kutyákat, de a macskákkal semmi gondja nincs, pedig 4 is terrrorizálja néha:) a macskák pedig kifejezetten szeretik:)

túltenyésztettség: hát nem tudom mennyire túltenyésztett fajta, de érdemes első vagy második almos kiskutyát választani, ott még nincs akkora veszélye a túltenyésztettségnek. És tapasztalat szerint ezek a kutyák tovább is élnek.

Egyéb: arra figyelni kell, hogy ne etessétek túl a kutyát, ha egy boxer meghízik nagyon nehezen fogy le, és a szíve nagyon hamar tönkremegy. Nem kerül olyan nagyon sokba az eltartása. Bár a mienk sokat eszik (50 kg csupa izom volt fénykorában - ami egy boxerhez képest kicsit sok), de kozmetikushoz nem kell vele járni. Labdákat (lehetőleg többfélét: szín, méret, forma is eltérő legyen) szerezzetek be, nyakörv erős bőr, póráz sem árt, az is erős legyen (a mienket ugyanis elszakította egyszer, amikor meglódult) - egyébként a mienk nagyszerűen megtanult póráz nélkül sétálni, szájkosár se árt.

Nem tudom mi lehet még számodra fontos, ha érdekel valami kérdezz, 13 és fél évnyi tapasztalatom van:)

22/L

2010. máj. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

ha boxerre vágysz, nézz körül itt is:

[link]

2010. máj. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én boxert, egyszerűen mert jobban szeretem a természetét, viselkedését :) Mert még tizenéves korában is bolondos marad :)
2010. máj. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon nehéz döntés lenne nekem, mert én mind a kettőt imádom. De szerintem nálam a Bullmasztiff lenne a nyerő.
2010. máj. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

egyértelmű boxer

nekem is boxerem van :))

2010. máj. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én tuti a bullmasztiffot választanám, de csak mert én magam sem vagyok egy pörgős típus, ezért kutyából is a nyugisabbat szeretem. A boxer nagyon kerge, ugra-bugra, és ahogy előttem írták, tényleg dolgoztatni kell, azt élvezi, ha dolga van. A bullmassztiff szerintem kevesebb törődést igényel kicsit, mert rövidebb sétákkal is le lehet fárasztani. Ezen kívül még azért is, mert 12-18 éves koromig egy bullmasztiff volt a legjobb barátom, és azóta is ez a kedvenc fajtám :) Viszont ugyanaz igaz a bullira is, a szukával jobban jársz, de őt is szigorúan kell fogni, mert könnyen a fejetekre nőhet, és az különösen nagy hátrány ilyen nagytestű kutyáknál. Viszont az jó benne, hogy mivel lomha, kicsi az esélye, hogy felugráljon.


Gyerekkel nagyon óvatos, ezt tapasztalatból mondom, sokat birkóztam vele kiskoromban, a szájában volt a fejem, és rendszeresen a kutyaólban aludtam, ha a szüleimmel összevesztem :) Sose védte a területét tőlem, vagy ilyesmi, és a kajája körül is azt csináltam, amit akartam :)

2010. máj. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!