Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről hozott kutyám...

Menhelyről hozott kutyám elkezdett szökdösni tőlem. Mit csináljak, visszavigyem?

Figyelt kérdés

Elhoztam egy 7 hónapos kant házörzőnek egy menhelyről.Jó sora van, szeretjük, jó kaját kap, sétálunk, labdázunk vele. Most egy hónap után többször elszökött már a kertből.Egyszer a falu túlfeléről hozták vissza!

Mit csináljak?

Nekem nem kell ilyen áron, ha menni akar akkor elengedem. Nekem olyan kell aki itthon van es őrzi a házat...



2017. febr. 14. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Esetleg normális kerítést...


Lehet, hogy nem elé neki a séta és a játék. Mennyit foglalkoztok vele naponta?

Elengedni semmiképpen se engedd el, mert elméletileg aláírtál egy örökbefogadási nyilatkozatot és vannak emberek akik félnek a kutyáktól, de én sem örülnék neki, ha egy 50 kg-os kutya jönne velünk szembe a séta során, gazda nélkül(most csak írtam egy súlyt hasra ütésre).

Ha nagyon nem akarsz a problémával foglalkozni, vidd vissza a menhelyre.

2017. febr. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Azért szökik, mert nem elegendő a vele való foglalkozás, fárasztás, és/vagy azért, mert nincs ivartalanítva és megy a tüzelő szukák után. A menhelyről általában ivartalanítási kötelezettséggel adják a kutyát, nálad ez nem így volt?

"Nekem nem kell ilyen áron, ha menni akar akkor elengedem. Nekem olyan kell aki itthon van es őrzi a házat..." Igazán felelősségteljesen gondolkodsz... Az első problémánál már megválnál a kutyától. Először az okokat próbáld megszüntetni.

2017. febr. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Vidd inkább vissza a menhelyre. Egy ilyen felelőtlen embernek nem való kutya, de más állat se... Talán többet kéne vele foglalkozni, tanítani és megcsinálni a kerítést és nem szökne el. Ha ennyire nem vagy képes, akkor nem való neked kutya, szerelj be riasztót, az nem szökik el.
2017. febr. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem a kutya visszavitele ilyenkor a megoldás, hanem szökésbiztos kerítés készítése, plusz több fárasztás, séta a kutyának, és ivartalanítás.
2017. febr. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Megint megkaptam a kommentekkel elengedhetetlenul jaro helyretevest es sertegetest :) Mit is vartam volna ?! Magyarok...

Honnan tudod te majom hogy felelotlen ember vagyok? Mit tudsz az eletemrol meg az eletvitelemrol meg arrol hogy mekkora " gazdaságot viszek"? Mibol szurtel le ilyen messzemeno kovetkeztetest?

Ezt a kutyat a sz arbol vakartam ki azt hiszem arany elete van, foleg hogy eddig egy ketrecben el 100 masik kutyaval.

A keritesen mit javitsak meg, ha atugorja? Szerezzek égigérő paszulyt es fonjak abbol keritest? Erre gondoltatok nagy kutyasok? Még h a kutyak okosak meg hűségesek... A francokat!

Foglalkozzak vele tobbet?! Mennyire tobbet? Dolgozo ember vagyok, nekem nem pótlék a kutya mint nektek hogy allandoan őt pátyolgassam. Elviszem naponta setalni meg labdazunk. Mi tobb kell még? Ez egy allat. Ez nem egy ember. Eleg patetikus ha ti emberkent kezelitek oket......

2017. febr. 14. 15:32
 6/10 anonim ***** válasza:
Bírom az ilyeneket, felteszi a kérdést, aztán még neki áll feljebb, ha az emberek válaszolnak rá... Áruld már el, hogy minek kellett akkor a kutya? Meg azt is elfelejtetted leírni, hogy miért nem ivartalaníttatod, anélkül ne várj csodát. Ja, és képzeld vannak olyan kutyák, akiknek nem elég az, hogy napi jó esetben 1 órára elviszed sétáltatni és akkor is végig pórázon van. Minden kutyának mások az igényei, de tudod mit, akkor vidd vissza a menhelyre, ez úgyis csak egy kutya!
2017. febr. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%

"Honnan tudod te majom hogy felelotlen ember vagyok?"


Onnan, hogy felelosegteljes embert nem egybol a kerulo utat valassza (visszavigyem?! Nekem nem kell ilyen! stb.), hanem meghallgatja a jotanacsokat es alkalmazza oket. Masreszt a kutyat tanitani kell (valoszinu anyad teged is tanitott, hogy ulj a bilire, ne nyulj a forro sutohoz stb) mielott elvarasokat tamasztasz vele szemben. 3x egy 7 honapos kutya meg kolyok kutya, ez olyna mintha anyad 10 eves korodban elvarna toled, hogy csinald meg az adobevalasat...HIBATLANUL.


A legrosszabb az egeszben TE azt hiszed annak a kutyanak arany elete van, mert adsz neki enni meg kinn tartod kerti disznek, neha dobsz neki 2 labdat azt csokolom. Szolok a kerted pontosan olyan mint egy ketrec csak nagyobb.


Egyszoval neveletlenes unja magat persze, hogy szarik rad a szabalyaidra, az elkepzeleseidre es keres maganak szorakozast a vilagban.


En ugy gondolom vidd vissza, meg a vegen valami lanc vegen fog kikotni az meg senkinek nem jo. Inkabb vegyel riasztot. Egy olyan ember aki a jotanacsot is sertegetesnek veszi ne tartson allatot, plane hogy nincs hozza turelmed, marpedig az kutyatartashoz az kell.

2017. febr. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Több okból is szökhet a kutyád:

1. Mozgáshiánya van.

2. Unatkozik.

3. Tüzelő szukákat érez a környéken.

4. Még nem szokta meg az új helyét nálatok.

4. Hiányzik neki az utcai élet. (Az én kutyám kóbor kutya volt, és a menhelyről hoztuk el. Ő is mindig elszökött, mert nem tűrte a bezártságot az udvarba. Egyszerűen szabadságra vágyott, mert azt szokta meg.)


Megoldások lehetnek a problémádra:

1. Adj neki egy kis időt, hogy hozzászokjon az új helyzethez, vagyis az új életéhez.

2. Próbálj meg többet foglalkozni a kutyussal, lehetőségeidhez mérten. (séta+szellemi lefárasztás)

3. Ivartalaníttasd.

4. Tanítsd meg, hogy ne szökjön el.

5. Ha végképp nem boldogulsz vele, akkor vidd vissza őt a menhelyre, ahol majd keresnek neki másik gazdit.

6. El kell fogadnod, hogy vannak ilyen kutyák, akik nem szoknak meg az új helyen, és akiket nem lehet leszoktatni a már berögzült szokásokról. És az is lehet, hogy egyszerűen nem passzoltok egymáshoz, és ezt ő is érzi.

7. Legközelebb, ha kutyát szeretnél, fontold meg alaposan a döntést, mert most már látod, hogy egy kutya nem úgy működik, mint egy riasztó, hogy megveszem, beszerelem, aztán már működik is, és csak elemet kell benne néha cserélni. Most megtapasztaltad, hogy egy kutyussal bizony sok gond is lehet, és a jövőben csak akkor érdemes bevállalni egyet, ha biztos vagy benne, hogy egész hátralévő életében elegendő időt tudsz majd fordítani a nevelésére, mozgatására és tanítására is.


Remélem segítettem, és sok sikert, ha mégis nálad marad a kutya! :)

2017. febr. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Esetleg nevelés és megfelelő foglalkozás? Ezeket miért nem csinálod? Megfelelő, ami a kutyának megfelelő, nem csak te gondolod azt. Ha szökik, akkor az kevés, nem elég jó minőségű foglalkozást jelent. Itt megint csak nem a kutya a hibás, hanem te. Te nem adod meg neki azt, amire szüksége lenne. És már megbocsáss, de az, hogy eteted, sétáltatod és labdáztatod még nem számít jó életnek. Ez a minimum, kár is volt leírnod.

Menjetek el kutyaiskolába és csináltasd meg a kerítést. Vagy vidd vissza és ne tarts többet kutyát, hisz ez azt jelenti, hogy te nem vagy rá alkalmas! Tudod, a kutyatartás rengeteg munka, rohadt sok pénz és felelősség, és senkinek sem kötelező!

2017. febr. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

vannak szökés biztos kerítések példáúl csak egy kis guglizásba telt.


[link]


vagy ez


[link]


Ha meg szökik nem elég neki a megfelelő mozgás ha ivaros akkor meg a szukák miatt szökik,ez esetben ivartalanítani,bár menhelyen elvileg ivartalanúl adják örökbe.


Oké,hogy foglalkozol vele elviszed sétálni,de a kutyának többre van szüksége ez hívják igénynek!!


Mindig olyan habitusú kutyát kell választani ami passzol hozzád. Ezek szerint neked egy nyugodtabb 3-5 éves kutya kellett volna,nem egy kamasz kutya.


Nyilván ha lusta ember vagyok nem veszek magamhoz egy kölyköt,de még a pörösebb fajtákat is kerülöm.


Ha szeretek sportolni,sokat kirándulni akkor egy pörgős fiatal ebet veszek.


Menhelyen érdemes többször elvinni sétálni sokat érdeklődni,hogy milyen habitusú,bele illik e az én életritmusomba vagy nem.

Ezek szerint sajnos ez a kutya túl pörgős hozzád képest.

2017. febr. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!