Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindenhol ilyenek a kutyát...

Mindenhol ilyenek a kutyát sétáltató emberek?

Figyelt kérdés
Csak arra lennék kíváncsi, hogy vajon rossz helyre költöztem-e vagy tényleg ilyen borzasztóak a kutyások. Majdnem minden séta alkalmával van valami probléma vagy konfliktus. A többsége kioktatni próbál, hogy mit csinálok szerinte rosszul, ezzel még nem is lenne bajom, de képtelenség ezeket az embereket lerázni. A kisebb testű kutyákat sétáltató idős emberek pl. rettegnek a kutyámtól, pedig csak 15 kg, és terrier. Valamelyik azért üvölt le, mert hagyom odamenni a kutyámat az övéhez, egy másik meg épp azért nevez szívtelennek, mert nem állok meg. Komolyan nem tudom már, hogy viselkedjek, mert sehogy sem jó. Már rajta is érzem, hogy hat rá az én állandó feszültségem, de nem tudom leküzdeni, mert hetek óta csak a negatív tapasztalat gyarapszik. Ti hogyan oldjátok meg az ilyen jellegű problémákat?
2017. febr. 14. 16:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Máshol is ilyenek ha az megnyugtat. Pl nálunk az a baj ,hogy póráz nélkül eregetik az idegbeteg támadó kutyákat és ha az enyém meg meri védeni magát a rátámadó másiktól ,akkor az enyém a szemét agresszív dög ,hogy nem hagyja békésen csendben kicakkozni a bőrét.


Ilyenkor szokott lenni egy kis ordibálás is,de legközelebb általában már hirtelen észreveszik ,ha arra járok és komédiába illő hajkurászásba kezdenek hogy begyűjtsék az ebjüket,mert jön a gonosz kutya a pórázon amelyik nem hagyta megtépni magát.

2017. febr. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Na, igen, az még nagyobb probléma. Az ilyen emberek nem értem, miért tartanak állatot, meg azokat sem, akik tartanak más kutyáktól. A többségük nem szocializálja a kutyáját rendesen. Nekem pl. állandó probléma, hogy kivel barátkozzon a kutyusom. Kb. 2 hetente futunk össze olyannal, akivel lehetne, de ennél sokkal többet szeretne, látom rajta.
2017. febr. 14. 16:35
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz a szocializáció is,mert sokan nem engedik oda a normális kutyájukat sem,mert sok rossz tapasztalatuk volt..No meg amikor az enyém volt 3-5 hónapos,akkor a "ne félj nem bántja" böszme felnőtt kutyának az volt a játék,hogy a kölyköt felborogassa és a nyakát fogva hörögjön rá és ne engedje felkelni..aztán kicsit elengedje és újra levadássza..De végülis nem bántotta nem vérzett..csak ebből mit tanul a kölyök? Talán kutyasulikban jobb a felhozatal mert ott van oktató és kicsit tudatosabban nevelik a kutyákat aki már oda jár.
2017. febr. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%

Ezzel nem vagy egyedül. Sajnos érdemben nem tudok segíteni, mert én sem nagyon tudok mit kezdeni ilyenkor.

A kedvencem az, amikor a kutyás retteg a többi kutyától :) múlt héten egy néni menekült, hóna alatt Fifikével, mert meglátta a 12 kg-os mészetesen vérszomjas :) kutyámat, amint jön szembe.

Gyér forgalmú helyen szoktam elengedni a saját kutyámat, hogy bandázzon a többiekkel. Tökéletesen behívható, nyugodt, jól szocializált kutyáról van szó, aki láb mellett sétál, ha azt mondom neki.

Egy huszonéves lány jött szembe, kiskutyája a flexi végén kidülledt szemmel acsarkodott. A sajátom mellettem jött, szorosan a lábam mellett, rá sem hederített a másik kutyára. Üvöltött velem a csaj, hogy kössem meg a kutyámat. Majd ölbe vette a kis elmebajost. Aki majdnem agyvérzést kapott egy másik kutya látványától. Én csak néztem rá döbbenten... Persze pórázra vettem a békesség kedvéért a sajátomat, de vicces volt, hogy mégis ki szólt be, kinek.

Én késő este, vagy kora reggel sétáltatok, mert nem szeretem a konfliktust. Egyébként gyakran találkozom olyan kutyásokkal, aki a teljesen jól szocializált kutyájukat gond nélkül engedik játszani a többi kutyával. Nem szeretem a sajátomat pórázon vezetett kutyával összeengedni egyébként. Ezt még annak idején a kutyaoviban javasolták, hogy lehetőség szerint szabadon játszhassanak a kutyák egymással, ne pórázon.

Nincs estleg olyan társaság a lakóhelyeden, akik összejárnak kutyázni?

Nagyon sok helyen van olyan lehetőség, ahol bandázhatnak a kutyák egymással. Nem kutyafuttatóra gondolok, mert az felénk sincsen. Mi egy viszonylag félreeső nagy területre szoktunk menni, ahol együtt játszhatnak a kutyák.

2017. febr. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy Ti is ilyen problémákkal küzdötök. Akkor úgy tünik, hogy ez az alap, az pedig nagyon szomorú. Nálunk szinte csak idősek vannak. Egy lány van, akivel szoktunk játszani, de vele is ritkán futunk össze. Igazából fogalmam sincs, hogy hol sétáltathatják felénk az emberek a kutyáikat, mert rengeteg kutyus van, de a többségét csak a kertben látom. 5 kutya lakik a közelünkben, de még sosem láttam őket sétálni.
2017. febr. 14. 17:25
 6/15 anonim ***** válasza:
Nálunk nem. Csak azok néznek nagyon csúnyán akik nem szokták a kutyát sétáltatni, olyan "minek sétáltatja a kutyát ?" nézéssel . Nekem egyszer az egyik ismerősöm anyukája szólt be "Hogy még kutyát sétáltat" és nagyon megvetendően nézett a kutyára.
2017. febr. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Az én kutyám 10 hónapos németjuhász, pórázon odakap a kutyáknak. Ha sétálunk 1-1 gazdi nem képes felfogni, hogy NE engedje oda főleg, ha kisebb tetű, mert megkapja (hiába szólok előre), leszarják. Volt olyan, hogy szóltam és bizonygatta hogy "áá még kölyök úgyse bántja" (kb 6 hónapos volt az enyém). Ja aztán amikor Buksikának megkapta az orrát, akkor én voltam a gyennyláda és a rossz gazdi, aki nem neveli meg a kutyáját (12 hetes kora óta 2 suliba járunk, rejtély, hogy miért lett ilyen). Úgyhogy nem könnyű a fafej gazdikkal...
2017. febr. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj, de én is féltem a kistestű kutyáimat a nagyoktól. Azóta, amióta egy tényleg nem normális nagy széttépte a haverom kutyáját. Ő is csak "barátkozni" akart gondolom. Nem kockáztatok. Természetesen jól ismert nagykutyák közelében elegendem őket. Van dán dog haverjuk is :) Le lehet szólni, de idegen pit és társai előtt nem lesznek továbbra sem elengedve. Egyszer enyémet is megráncigálta egy játékból. Nem bántani akarta a staffi, csak kölyök volt és nem volt tisztában az erejével. Egy csivava pl. bele is halhat egy túl durvára sikerült ráncigálasba, fellökésbe. Némelyik kutyának kieshet a szeme. Pl. mopsz. Egy bölcsis gyereket sem enged az ember idegen ötödikesekkel jászani a játszón. Így van ez a kutyáknál is.
2017. febr. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Valamelyik azért üvölt le, mert hagyom odamenni a kutyámat az övéhez, egy másik meg épp azért nevez szívtelennek, mert nem állok meg."

Már ne is haragudj Kérdező, mennyibe kerülne megkérdezni, hogy "Elnézést, odaengedhetem a kutyám?" És akkor rögtön lenne mindenkinek lehetősége ledönteni, hogy akar-e ismerkedni veletek vagy sem.


Introvertált kutyám van, ez abban nyilvánul meg, hogy nem szereti a nyomulós kutyákat - és sajnos a legtöbb gazdi nem tudja, hogy mikor nyomul a kutyája így nem is korrigálja. Egyébként azon kívül, hogy maximum egyszer lemorogja aztán arrébb megy semmit nem csinál a másik kutyával, de nem stresszelném, ha nem muszáj. Továbbá a másik kutya reakcióját sem szeretném általában tesztelni (hacsak nem beszéljük meg a gazdival, hogy behódoló típus, elsőre is érti és nem fog visszaharapni).

Amúgy a dolog visszafelé is működik: hacsak nem megbeszélt találkozóról van szó, mi is mindig megkérdezzük az ismerős kutyásoktól, hogy odamehetünk-e, még akkor is, ha biztosra tudjuk, hogy a válasz igen: a kutyának is lehet olyan napja/pillanata, hogy a pokolba kívánja a többi kutyát (pl. fáj valamije).

2017. febr. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

7-es, ha a kutyád adakap a másik kutyának minden különösebb ok nélkül, akkor tegyél rá szájkosarat. Ez a minimum.

Én is csak előzetes "eelnőrzés" után engedem oda a pici kutyámat a nagyoknhoz vagy a pitbull és társaihoz. Nem egy súlycsoprt, a másik akaratlanul is bánthatja. Ha a pit úgy játszk vele, mint egy másik pittel az minimum fáj neki, de inkább dokit igényel. Van egy cane corso, vele szoktunk együtt bandázni, de a gazdája folyamatosan figyeli a kutyáját, leállítja, ha az bedurvulna játék közben.

Egyébként nekem inkább pozitív, mint negatív tapasztalataim vannak kutyasétáltatásról. Hülyék mindenhol vannak, de a mi környékünkön szerencsére ők vannak kevesebben.

2017. febr. 15. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!