Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon vad a kutyám, mit...

Nagyon vad a kutyám, mit tudok tenni, hogy leszoktassam erről?

Figyelt kérdés

Van egy körülbelül fél éves szuka Pireneusi hegyi kutyánk és nagyon aggasztóan viselkedik. Legtöbször barátságos, de elég gyakran előfordul, hogy izgatott lesz és ilyenkor enyhén szólva úgy viselkedik mint egy őrült. Rohan a kert egyik végéből a másikba, felugrik ránk és harap, persze nem úgy hogy fáj, de általában ha egy kutya ember felé rohan és a fogával csattogtat, attól nagyon ideges lesz, és ezt gondolom a kutya is érzi.


Anyám szerint azért csinálja mert nem tudjuk sétálni vinni, egyrész mert a család minden tagja elfoglalt, ő sokszor 22-ig dolgozik, én Péntek kivételévek 5-ig vagyok iskolában, 7 óra mire hazaérek. Ráadásul a többi rácson belüli kutya egyenesen megőrül ha elmegyünk mellettük és ettől még idegesebb lesz. Kétszer tönkretette a nyakörvét, ezért pórázt sem tudunk rá rakni.


Szerintem viszont az a baj, hogy nagyon elkényesztettük (az elkényezetetést úgy értem, hogy álladóan simogattuk és becéztük, persze ha valamit rosszul csinált akkor midnig leszidtuk), és nem tanítottuk meg neki időben a helyes viselkedést, de mindig úgy voltunk vele, hogy túl fiatal még ehhez.


Anyám gyakran néz epizódokat a Csodálatos kutyadoki című sorozatból és ott azt mondták, hogyha így viselkedik, enyhén meg kell rúgni az oldalát, és attól kibillentjük az egyensúlyából (ezt egy hónapja hallottuk és kb két héttel ezelőtt alkalmaztuk, tehát nem azért viselkedik így)


Szerintetek mi lehet a baja és mit tudunk tenni, hogy leszoktassuk erről?


2017. febr. 16. 08:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
A kert mérete mindegy, attól még naponta sétálni kéne vinni. Te sem szeretnéd az életedet a kertbe zárva tölteni. Értem, hogy a kutya az cuki, a riasztó meg nem, de nagyon hamar nem cuki lesz, hanem veszélyes, ha nem kezdtek el vele rendesen foglalkozni. Mellesleg nektek senki nem mondta, hogy a kutyával kötelességek is járnak? Hogy nem elég időnként kimenni hozzá, ha olyan kedved van, hanem naponta foglalkozni kell vele?
2017. febr. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

A kutyával szoktunk sétálni, de nem minden nap, kb hetente kétszer. Több idő nem volt rá eddig. Szoktunk foglalkozni vele, megtanítottuk ülni, feküdni, a kertben labdázni. Nem kerti dísznek tartjuk csak.


Vannak kutyák akik egész nap egy 40-60m2-es lakásban vannak és leviszik kétszer-háromszor öt-tíz percre. Ehhez képest a 900m2 szerintem jóval nagyobb tér, arra, hogy kiszaladgálja magát. Vannak olyan kutyák, akik egész nap egy 3x2 méteres kennelben vannak egész nap és csak éjszakára engedik ki. Szerintünk, a mi kutyánkkal lényegesen többet foglalkozunk.


Szó nincs arról, hogy a kutyával nincs foglalkozva, de azt nem vitatom, hogy lehetne többet is. A kutyaiskolát már elkezdtük, de egyszer tudtunk menni, mert hirtelen nőtt és megfájdult a lába. Most már meggyógyult, így folytathatja a kutyasulit.

2017. febr. 16. 21:26
 13/14 A kérdező kommentje:
Arról szívesen vennék tanácsokat, hogy hogy lehetne fegyelmezni, illetve leszoktatni az ugrálásról és a harapdálásról.
2017. febr. 16. 21:29
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tudom, vannak kutyák, akiket kidobnak, meg vannak, akiket megsütnek és megesznek, de ettől még a te kutyádnak nem lesz elég az a mozgás, amit ti tudtok neki biztosítani. Tök mindegy, hogy lehetne rosszabb, ha nem elég a foglalkozás, akkor nem elég. És ha nincs lemozgatva, akkor nem fog normálisan viselkedni, teljesen mindegy, milyen tippeket adunk. A nevelés két legfontosabb része a fegyelem és a megfelelő mennyiségű mozgás, ha ezek nincsenek meg, akkor soha nem lesz megnevelve a kutya. És de igen, kerti dísznek van tartva, mert az, hogy tud ülni meg feküdni és hetente kétszer sétál, az lóf***.
2017. febr. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!