Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktathatnám rá hogy...

Hogyan szoktathatnám rá hogy kint végezze a dolgát?

Figyelt kérdés

Régebbi kiskutyánkkal nem voltak ilyen gondok, ösztönösen tudta hogy amikor kimegyünk, ott végezze a dolgát, sohasem kellett tanítani, így nincs is benne tapasztalatom.

Most viszont lett egy új kiskutyánk, fél éves, és ahol eddig lakott, teljesen szobakutya volt, sosem járt kint, és ott végezte a dolgát, ahol éppen jólesett.

Én meg azt se tudom honnan kezdjek neki, hiszen ugye eddig egy kutyát sem kellett ilyesmire tanítanom. Ez a kis dög viszont sehogysem akarja kint végezni a dolgát, tegnap is megvárta amíg visszamentünk a lakásba, és abban a pillanatban a szoba közepére csinált...


2017. febr. 16. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Csapd agyon. Viccet félretéve szólj rá, vidd ki amikor látod, hogy már megint... A fél év kicsit már sok, így nehezebb lesz rászoktatni, de kitartással nem lehetetlen.
2017. febr. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Te jó ég, életében nem járt kint szegény kutya?

Úgy kell elkezdeni mint egy kölyökkel, 2 óránként kivinni, és addig várni, míg kint elvégzi a dolgát. Ha ez megtörtént, akkor nagy dicséret, jutalomfalat stb. Valószínűleg hosszabb időt fog igénybe venni, mert az előző gazdának nem nevezhető embernél kialakult ez a rossz beidegződés. Tehát türelmesnek kell lenni.

Egyúttal kezdd el a szocializációját is, a séták során ismertesd meg minél több helyszínnel, kutyával, erre is szüksége van, hiszen semmit nem látott még a külvilágból, hozzá kell ezekhez is szoktatni.

2017. febr. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"és addig várni, míg kint elvégzi a dolgát"

Igazság szerint tegnap is erre vártam. Aztán úgy gondoltam, biztos akkor még nem kell neki, kicsit később kiviszem megint.

Azt ezt követő eseménysorból ítélve ő pedig arra várt, mikor megyünk már vissza a lakásba, hogy végre elvégezhesse a dolgát ><


Amúgy köszi a válaszokat!

2017. febr. 16. 10:02
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
A szokásos módon: ha kint bármit csinál, akár csak egy jelölésnyit pissant, akkor extázisban dicsérd, jutalomfalat, simi, boldogságtól elvékonyodott han, meg minden. Ha odabent ürít, akkor teljes ignorálás. Nagyon hamar össze fogja kötni, hogy te annak örülsz, hogyha ő kint "megy ki". Türelem.
2017. febr. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vidd ki mikmor kell nenki xd:)
2017. ápr. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!