Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen a kutya? Mit...

Miért ilyen a kutya? Mit lehet vele csinálni?

Figyelt kérdés
Van egy közös udvarunk 3-4 szomszéddal. Ott van tartva egy bernáthegyi 3x3m-es kennelbe. Heti egyszer szokott kiengedve lenni kb 1 órát. Amikor ideköltöztünk, akkor megszerettettem magam a kutyával: adtam neki enni, ha kivolt engedve játszottam vele. De az elmúlt 3-4 hónapban időhiány miatt oda sem mentem hozzá, rá sem néztem (a kutya az egyik szomszédé). Aztán mikor egyszer mentem haza, kint volt az udvaron és mikor bementem, majdnem megharapott. Mikor odamentem hozzá a kennelben akkor is. De igazából rám nem szolott ugatni, míg mindenki másra igen, a saját gazdájára is. Mitől lehet ez? Mi a megoldás, mert szerintem ez így nem normális hogy akármikor megharaphat, esetleg meg is ölhet.

2017. febr. 23. 14:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert nagyon kevés neki a 3x3m kennel, és heti 1x van csak kiengedve, hogy szaladgálhasson? Egy idő után a kutyák is bekattanhatnak emiatt ám. Konkrétan állatkínzás amit a szomszédaid csinálnak!
2017. febr. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
jóformán egész életében be van zárva egy ilyen nagytestű jószág és csodálkoztok??? lehet kipróbálni, hogy milyen élete lehet... inkább el kellene ajándékozni, ha már ennyire nem foglalkozik vele senki. ez nettó állatkínzás.
2017. febr. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Heti egy kiengedés a kisebb ketrecből a nagyobba az semmi. Napi szintű sétáltatásra lenne szüksége, olyanra, ahol el is van engedve, és szaladgálhat, játszhat más kutyákkal. Ez állatkínzás.

Bárkié is a kutya, vagy el kellene kezdenie vele normálisan foglalkozni, vagy keressen neki megfelelő gazdát.

2017. febr. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért ilyen a kutya, mert kínozzák ezzel a tartásmóddal és be fog kattanni. Szerencsétlen állat. :(
2017. febr. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak gondolj bele, te hogyan éreznéd magad ha be lennél zárva folyamatosan. Kikészülnél,nem? En beszélnék a gazdaival hogy változtassanak, de ha szellemi fogyatékosok, és nem értik a kutyatartás lényegét, akkor felvenném a kapcsolatot egy állatvédő szervezettel. Egy fajkutyának amúgy is hamarabb találnak gazdit, mint a keverékeknek, az a tapasztalatom. Neten egy fajtatiszta kutya megosztására írnak 800an, hogy őket érdekelné a kutya, míg egy keverék, neadjisten fekete kutyát meg osztani se osztanak nagyon.

(A mostani egyik kutyusomat is megosztások miatt találtam, szóval valamit érnek a megosztások )

2017. febr. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!