Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámban pár napja észre...

A kutyámban pár napja észre vettem hogy van egy kullancs kiszedtem belőle, de lehet hogy benne maradt a feje. Lehet tőle valami baja? (Egyébként néztem és nem láttam h benne maradt e volna, ezért aggódom)

Figyelt kérdés
Mert csütörtökön vettem észre és pénteken volt a kutya oltás, és nem mertem belőle kiszedni azt akartam volna hogy a doki szedje ki belőle de elég bunkó volt és azt mondta hogy szedjem ki én, és úgy láttam hogy benne maradt. Remélem nem lesz baja mert eddig úgy tűnik hogy nincs baja! (Amúgy nem ilyen faj tiszta kutya csak sima keverék, de attól még féltem)!
2010. máj. 9. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Te kissé képzavarban vagy:

Előszöris, a keverék kutyák semmivel sem jobbak, erősebbek mint egy fajtatiszta.

Másodszor nem baj benne marad a feje.

Harmadszor, ha egy kullancs betegséget hordoz, akkor a kutyád is beteg lesz akármit csinálsz, sőt mivel sokáig benne hagytad ezért még nagyobb az esélye. És ha a kullancs beteg akkor tök mindegy milyen keverék kutyád van akkor is elkapja. És abba bele is halhat és a kezelés sem olcsó... Úgyhogy nem ártana kissé tájékozodni és védekezni.

2010. máj. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%

Szia!

Igazad van, a fajtatiszta kutyák tényleg érzékenyebbek, hiába állítja az előző válaszoló, hogy nem. A keverékekeknek jobb az immunrendszerük.


Nem hiszem, hogy gond lenne, ráadásul nem hiszem azt sem, hogy jogosan oltogat itt az előttem író. Mi is oltatjuk a kutyát, van bolha és kullancs elleni nyakörve, mégis volt, hogy ha a kutya olyan helyre ment, 10 db kullancsot is ki kellet szedni belőle.


Annyit tudok tanácsolni, hogy figyeld a kutyádat. Nem hiszem, hogy bármi baja lenne, de ha pár nap múlva azt veszed észre, hogy kedvetlen és nem eszik rendesen, akkor vidd el dokihoz.


A miénk járt már így, úgyhogy 3 napig, naponta vagy 5-6 oltást kapott. Utána rendbe jött, de nagyon féltettük szegényt.

2010. máj. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Figyelj ha a kullancs beteg akkor akármilyen erős kutya elkapja... Ez nem olyan betegség amit az kap el akinek gyenge az immunrendszere... Szóval ebben az esetben nem számít hogy fajtatiszta van sem. Képzeld tudom mit beszélek, mert az én kutyám is majdnem belehalt...És nem volt benne száz kullancs, csak egy kettő mert nem találtam meg...
2010. máj. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, én is így tudtam h keverék kutyáknak erősebb az immunrendszere. Amúgy eddig úgy vettem észre hogy ugyanolyan amilyen eddig volt kis "szeleburdi" :D
2010. máj. 9. 13:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Csakhogy mint mondom ez a betegség nem az immmunrendszeren múlik. Ha beteg a kullancs lehetsz a világ legerősebb embere akkor is beteg leszel te is ha beléd ment... Ilyen egyszerű... Amúgy meg hogy elkeserítselek, a másik kutyánk kullancs miatt múlt ki pedig olyan keverék volt hogy annál jobban már nem is lehetett volna. Az én kis sz*r fajtatiszta kutyám meg túl élte, úgy hogy csak 3. napra tudtuk orvoshoz vini, utána meg egy hétig még mellé kezelte. Szóval erről enyit...
2010. máj. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Senki nem mondta, hogy egy fajta tiszta kutyának nem lehet jó immunrendszere. De az igaz, hogy egy keveréknek általában jobb van. És ezzel nem lealacsonyítani akartam a fajtatisztákat, nekik is megvannak az előnyeik, de ezen kár vitatkozni.

Így van és kész, a túlzott tenyésztés egy fajtának sem tesz jót. Minél jobban keverednek a gének, annál erősebb lehet egy egyed. (kivételek persze nem mondom, hogy nincsenek).


És abban igazad van, hogy ha fertőzött a kullancs, akkor valószínűleg elkapja a kutya, de alap esetben egy jó immunrendszerű kutya könnyebben leküzdhet mindenféle betegséget.


Remélem minden rendben lesz a kutyussal!

2010. máj. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Köszi, eddig nem láttam rajta h lenne valami baja! Szerencsére:)
2010. máj. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!