Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti kutyátok milyen trükköket...

A ti kutyátok milyen trükköket tud, mit tartotok fontosnak megtanítani neki?

Figyelt kérdés

Nálam az ül, fekszik, marad, pacsi, hozd vissza, keresd az alap. (Na meg persze hogy hallgasson a nevére, meg a tiltás ("nem" szó)).

És ezeken kìvül ami még eszembe jut és tetszik.


De èn pl totàl hülyesègnek tartom a pörög, hempereg meg egyéb ilyen dolgok megtanítàsàt. Akkor inkàbb hozd ide a papucsot vagy ilyesmi hasznos dolgot tanítok meg neki.


2017. febr. 24. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Én mindent tanítok neki, ami eszembe jut. Van a pörgés, hempergés is, de hozd ide a pórázt, szájkosarat is. Nagyon szeret tanulni. A következő a gördeszkázás lesz. Amúgy mentőkutya, tehát tud nagyon is hasznos dolgokat, de az ilyen trükkök jól fárasztják az agyát.
2017. febr. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs olyan, hogy hülyeség valamit megtanítani a kutyának. A legjobb tevékenység amivel a kutya-gazda kapcsolat erősödik, az a tanulás, bármennyire is fölöslegesnek tűnik egy-egy feladat.

Szerintem a legalapabb dolgok amit egy kutyának tudnia kell, az a minden feltétel közti stabil behívás, a gátolhatóság minden körülmény közt és az élelemmegtagadás.

Persze ezeket sima tanítási módszerekkel úgysem lehet megtanítani, de a kérdés sem erről szólt.

2017. febr. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves kettes, ha nem erről szólt a kérdés,amit te is leirtál, akkor mégis mi a francért szóltál hozzá??

Meg úgy tudtam hogy jönnek majd "a tanulás a kapcsolatot erősíti blablabla" maszlag. Oké. De attól én még akkor is totál marhaságnak tartom megtanítani azt hogy pörög.

2017. febr. 24. 10:04
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Volt már ilyen kérdés, miért nem keresel vissza?

Ha pedig neked megvan a saját véleményed és másét meg sem akarod hallgatni kultúráltan, akkor mi a francnak írod ki a kérdést?

Na akkor:

Először is, az én kutyám csupa marhaságot tud. Pörög, pacsi, hempereg, halottnak tettetés, piti, ül, fekszik, marad, hátra felé séta, megkerüli a dolgokat, 8-as a lábaim között, séta közben vezényszóra fut, megáll, gyorsít, lassít, integet, meghajol, kúszik, megtörli a lábát, vezényszóra ás stb.

Az én kutyám nem zsákmányos (nem érdeklik a játékok) így őt nem is lehet apportírozásra tanítani.

Ezen felül agilityzünk, nyáron úszunk.

Én mindent fontosnak tartok, mert bármi jól jöhet egyszer. Aztán meg az én kutyám NAGYON IGÉNYLI az agyi fárasztást, neki az ül meg ilyenek konkrétan semminek bizonyulnak. Nem fárasztják le, utána meg ott fog unatkozni egész nap. Plusz remek időtöltés. Imádunk együtt marháskodni, ezért le lehet nézni, de nem igazán izgat. Mi jól szórakozunk mikor ilyen "felesleges" trükköket tanulunk és csak ez számít. Ráadásul ezek is fejlesztik a kutya-gazda kötődést és ilyenkor is együtt vagyunk legalább. Szóval válasznak a kérdésedre:

Mindent fontosnak tartok. Abból senkinek nem lesz hátránya, ha a kutya tud pár "nem hasznos" trükköt is.

De én is kérdezhetek valamit? Miért tartod hülyeségnek a hempergést és ilyen trükköket?

Én is őszinte válaszokat várok, akárkitől jöhet.

2017. febr. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én fontosnak tartom hiszen szellemileg lefàrad közben a kutya. Enyém rengeteg trükköt tud màr:) pörög, tolat, tolatva a làbam közé farol, pitizik,ülve pitizik, forog, pacsit ad, akadàlyokat ugrik, ugat parancsra, làb érintés,làb között szlalom, nyolcad làb között, meghajol, kúszik, most épp a karika ugrást tanítom neki és hogy làbbal àtkarolja a pálcàt:) én ebben lelem az örömöt.
2017. márc. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!