Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van értelme etetésben az...

Okrwdw kérdése:

Van értelme etetésben az "arany középútnak"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hamarosan egy Tosa inu gazdija leszek. Felmenői között főleg 75-85kg közötti kanok vannak, az enyém is ilyesmi méret lesz.

Osztottam-szoroztam, prémium táppal etetni egy ekkora kutyát az egy teljes fizetést igényel.

Olvasgattam, illetve beszéltem tenyésztő ismerősökkel, állatorvosokkal a BARF etetésről. Persze ahogy kell van pro és kontra.


Nekem a legszimpatikusabb az arany középút lenne. Reggel kapna prémium tápot (Eukanuba rice&lamb vagy royal cannin startert ajánlott a tenyesztő) ami egy jó energia löketet ad reggelire. Este pedig csak nyerset kapna, fehérjét, rostot, szénhidrát nélkül + zöldkagyló kivonat (egy állatorvos előadáson azt mondta h a zöldkagyló jó, a kalcium valami miatt nem.)


Ez így megfelelő lenne? Vagy a "túl változatos" fele-fele kajálás gyomorgondolhoz vezetne?

A tenyésztő ahonnan a kutyit hozom 12 hónapos koráig táppal etet, aztán áll át nyersre. Másik tenyésztő 5 hetes korától csak nyers hús...harmadik tenyésztő soha nem ad nyerset.


Ti mit gondoltok?


2017. febr. 24. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
elvileg nem tesz jót naponta váltogatni de ha egyik lenne a fő eledel és hetente 2-3 vagy ahányszor akarsz a másikat adnád az jó. A lényeg hogy egy nap nem jó ha több féle kaját kap mert megbetegedhet.
2017. febr. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Nem javasolják a vegyes etetést, igen, vezethet emésztési gondokhoz. Ha szimpatikus a BARF, etess csakis azzal inkább, ez is megfelelő energiát ad, szépen fog fejlődni tőle a kutya. Érdemes olyan állatorvost keresned, amelyik támogatja a nyersetetést, és tájékozott is benne.

Vagy csináld úgy, mint a tenyésztőd, és felnőttként állj át a nyersre, de lehet rögtön azzal kezdeni is.

2017. febr. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
NEkünk pl. Ez az arany középút vált be. Kipróbáltunk több tápot, de ment kb mindegyiktől a hasa elkezdtem melléetetni nyerssel (nem mindennap kap) és a széklete normális lestt. (nekünk a tenyésztő is így eteti a kutyáit és nekem is javasolta). De ez kutya függő.
2017. febr. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem találsz kimondottan kutyáknak való húsos kontaktot, plusz rászámolod a kutyának a kiegészítőket, amit ekkora testű kutyának igen ajánlatos adni, akkor a tápos etetés ára körül jársz majd a BARF-al is.

Amúgy felnőtt kutyának még ilyen súlyban sem kell egyhavi fizetés a táphoz.

2017. febr. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1kg csirkefej/nyak 110ft.

1kg csirkemell filé 350ft.


Ezt mégis milyen prémium táppal tudnád kihozni hasonló árban? :D

2017. febr. 24. 21:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát, a 110 forinttal tényleg nem lehet versenyezni, de a 350-nél már rezeg a léc, a táp energiatartalma kábé a háromszorosa a csirkehúsnak, ezer forintért meg már lehet jó tápot venni.
2017. febr. 25. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vagy ez vagy az, nincs kevergetés mert baja lesz.
2017. febr. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!